Gra na nk Rollercoaster Mania nie wnosi nic innowacyjnego do swojego gatunku, a mowa tutaj o grach przeglądarkowych, gdzie zajmiemy się tworzeniem własnego parku rozrywki. Owa produkcja posiada taką samą mechanikę jak jego poprzednicy, gracze muszą przyciągnąć tutaj jak największą liczbę odwiedzających i postarać się o jak najlepszą rozrywkę dla nich. Czyli zaczynamy budować różnego rodzaju przejazdy, zjazdy i inne atrakcje, a stawiać je najlepiej w dobrze dobranych miejscach, tak aby przyciągały jak największą uwagę w dobrej chwili.

Jedną ze spraw, która może nam popsuć apetyt na grę na nk Rollercoaster Mania jest fakt, że grafika niby znośna, ale jest strasznie przestarzała. Jednak platforma na naszej klasie wnosi nieco ograniczeń podczas tworzenia gry 3D, więc zapał twórczy wydawcy mógł zostać nieco ochłodzony. Dlatego też gra Rollercoaster Mania używa tradycyjnej kreski, animowanej, co sprawia, że gra nieco podnosi swoją wartość w moich oczach.


 

gra na nk Rollercoaster Mania 002

Jeśli jednak nie graliście nigdy w grę z tego samego gatunku co Rollercoaster Mania to nieco naświetlę Wam na czym to wszystko polega. Jako gracze wcielamy się w menadżera parku rozrywki, gdzie mamy do dyspozycji pewien kawałek ziemi. Jak wiadomo za wejście do parku rozrywki się płaci, więc musimy przyjmować kolejnych turystów, a aby ich pozyskać musimy zbudować główną ulicę prowadząca do naszego parku, w sumie do bramy głównej. W grze znajdziemy wiele różnych atrakcji, które można użyć w swoim interesie, a im mamy większy poziom tym coraz nowsze dodatki będą nam odblokowywane.


Jak widać rozgrywka w grze Rollercoaster Mania na nk jest prosta i wszystko kręci się wokół zarabiania i tego, aby utrzymywać zawsze jak największą klientele, bo to od ilości osób odwiedzających nas na godzinę zależy nasz zarobek. Dodatkowo popularności naszego parku rozrywki także zależy od oceny wydanej przez odwiedzającego. Jednak ten ranking opiera się na różnych wytycznych, podnieść można np. „wrażenia” poprzez budowę nowych torów, kolejek itp. Jeśli chodzi o „udogodnienia” to spadają, gdy brakuje u nas publicznych toalet, albo gdy nawet są, ale jest ich zbyt mało. Bierzcie także pod uwagę to, że nasi goście mogą się rozchorować, więc niekiedy trzeba będzie po nich sprzątać nawet wymiociny, jeśli będziemy dbać o czystość to wzrośnie nam tym samym wskaźnik „czystość”.

gra na nk Rollercoaster Mania 004

Dobra skoro chcemy budować swój własny park rozrywki to czemu nie, ale czemu na nk wymuszają od nas płacenia za darmową z nazwy grę? Może nie bezpośrednio, ale zaczynając zabawę nasz park rozrasta się w niesamowitym tempie, a gdy tylko kończymy tutorial to nagle ukazuje się przed naszymi oczami napis „musisz zdobyć tyle i tyle przedmiotów, poproś znajomych, albo kup…” – no właśnie KUP. Chyba nie muszę tłumaczyć, że opcja jest dla tych co nie chcą zbierać na kolejną rozrywkę w swoim repertuarze kilka tygodni.


Jednak gra na nk Rollercoaster Mania nie jest tak do końca stracona i choć sama strona graficzna jest poniżej wszelkich moich oczekiwaniom to w sumie wszystko wygląda dość realistycznie. Na przykład w czasie rzeczywistym widzimy wyraźnie co robią nasi klienci. To w pewnym sensie pomaga nam wytrzymać, nie wiem, zabić czas w oczekiwaniu na kończącą się budowę.

gra na nk Rollercoaster Mania 003

Ogólnie jeśli miałbym podsumować Rollercoaster Mania to nie jest to coś wartego przysłowiowej świeczki, oczywiście w obecnej formie, która jest klonem klonów sklonowanych gier pokrytych cudowną aurą karnawałowego stylów. Może fanom tego typu gier spodoba się ów tytuł, albo i nowicjusze zainteresują się nią w ramach swoich pierwszych kroków w świecie gier online, ale Ci co grali w inne produkcje, gdzie możemy budować całe miasta, albo wesołe miasteczka to będą niemile rozczarowani. 


Gry podobne