Pangalore, twórca gier społecznościowych jak choćby Knightly Adventure prezentuje nam dziś ZooVale, nową darmową grę 2D RPG z kreskówkową grafiką. Produkcja w całości została wykonana w technologii HTML5, dzięki czemu możemy cieszyć się wspaniałą zabawą wprost z naszych okien przeglądarki. Tutaj poznajemy na początku historię całej krainy, gdzie królestwo mówiących zwierząt musi stawić czoła złej czarownicy. My wcielimy się w rolę dzielnego Lwa, który na swojej drodze spotyka wiele, rodem z kreskówek stworów, musi dbać również o zawieranie nowych przyjaźni, dzięki czemu zdobywa wiernych towarzyszy, którzy pójdą ślepo z nim do walki, pomogą mu uratować zaginione zwierzęta i finalnie pokonać złą czarownicę, ale najpierw przyjdzie się nam zmierzyć z jej sługusami.Jednym słowem celem gry ZooVale jest przywrócenie pokoju w tych niespokojnym królestwie.

zoovale 1


W grze znajdziemy trzy typy rozgrywki. Zacznijmy od tej, która przypadnie na pewno fanom aplikacji city building, czyli będziemy budować własną, zwierzęcą wioskę, konstruować i ulepszać farmy i stawiać coraz to bardziej wymyślne dekoracje, a wszystko po to, aby uzbierać jak najwięcej punktów sławy. Do tego będziemy potrzebowali pomocników, a za ich pomocą uda nam się szybko poszerzyć z początku skromną populację.

ZooVale – recenzja gry

Innym aspektem gry jest sama walka, gracze muszą uratować zwierzęta przed złymi mocami, a uratowani staną się naszymi sojusznikami i wspomnianym wcześniej pomocnikami. No i pozostaje nam jeszcze rozmnażanie zwierzaków, możemy łączyć te co mamy dostępne w pary, aby w przyszłości w naszej wiosce biegały małe zwierzątka. W oczekiwaniu na maleństwa możemy dołączyć do sojuszu, trenować wojowników i iść ratować kolejne zwierzaki z rąk wrednej czarownicy. Sama walka w ZooVale jest rozgrywana turami, mamy tu trzy opcje w każdej rundzie: atak, obrona i „charge power”, a wybór jednej z nich następuje w systemie „papier-nożyce-kamień”. Na froncie można postawić do trzech bohaterów na linii frontu.

zoovale 3


Podsumowując, omawiana dziś gra ZooVale to społecznościowa hybryda RPG, co oznacza fakt, że mamy tutaj do czynienia z połączeniem gry o budowaniu i farmie z turową rozgrywką RPG (jeśli mowa o walkach). Nie napisałem tego wcześniej, ale wspomniany Lew, w którego wcielimy się na początku to tylko jedna z wielu postaci zwierzęcych, później można wybrać zarówno płeć jak i innego pupila: lisa, małpę, misia, osła czy hipopotama, a każdy zwierzak ma swój własny urok, animacje i osobowość w zależności od miejsca jak i sytuacji.


Gry podobne