Zombies Online jest darmową grą społecznościową z wieloma elementami MMO od Gunshine.net, w którą możecie zagrać już bezpośrednio za pośrednictwem przeglądarki internetowej – nie musimy pobierać niczego. Gra została zaprojektowana tak, aby móc swobodnie grać z naszymi przyjaciółmi – dołączenie do wspólnych walk nigdy nie było tak łatwe w żadnej znanej mi grze. Zbudujemy tutaj swoją unikalną postać, do wyboru oddano nam tanka, damage dealer'a czy też healer'a, każda z tych postaci ma swoją unikalną charakterystykę. Wielka różnorodność sprzętu, urządzeń i innych elementów dla naszego bohatera sprawia, że możliwości dostosowywania naszej gry nigdy nie zabraknie. Równie dobrze możemy wyszkolić naszego herosa w różnorakich umiejętnościach, a potem łatwo zastosować je w walce. W Zombies Online każda postać jest wyjątkowa.

Jako, że gra Zombies Online swoje fundamenty opiera na elementach typowo społecznościowych to dostaliśmy możliwość zaproszenia do trzech naszych znajomych do wspólnej walki ramię w ramię, w czasie rzeczywistym, a wszystko po to, aby pokonać bossów w Dawnbreak City. Jednak nie zawsze nasi znajomi są dostępni online, ale tutaj rozwiązano to w bardzo prosty sposób, nawet jeśli nie ma naszych przyjaciół w grze to ciągle możemy pożyczyć ich postacie, system AI zasymuluje ich zachowanie i styl gry, a także zadecyduje o podjętej taktyce.


zombies online 001

Wchodząc do gry przygotujcie się na niemalże niekończącą się listę zadań, setki zagadek które skrywa Dawnbreak City czeka na rozwiązanie. W mieście różne frakcje walczą o kontrolę nad wszystkim co Cię otacza i to już w kwestii każdego gracza jest decyzja do kogo się przyłączymy i pomożemy położyć kres chaosowi jaki rządzi całą metropolią.

Zaczynając swoją przygodę w Zombies Online do wyboru mamy trzy klasy, będzie to zarówno łowca, lekarz i ochroniarz, każdy z nich będzie pełnił określone funkcje. Ochroniarz jak na to sama nazwa wskazuje będzie posiadał bardzo dużo życia i niebywałą zdolność obrony, dlatego też spełni się jako typowy tank, może przyjąć wiele ciosów więc żadna walka w bliskim starciu nie jest mu groźna. Przeciwieństwem Ochroniarza jest Łowca (Hunter), nie jest już taki mocny, ale za to niezwykle groźny w walce na dystans, niestety w walce wręcz nie spełni się zbytnio. No a co do Lekarza to chyba za wiele nie muszę wyjaśniać, typowy healer, w party bardzo pożądany. Jeśli już dokonamy swojego wyboru to możemy pobawić się w kreowaniu wyglądu naszego bohatera, opcji jest niewiele, ale i one wystarczają, aby każda postać w co najmniej 70% była unikatowa.


zombies online 002

Najbardziej zaskoczył mnie tutorial, bardzo dokładnie, ale nie nudny, co można często spotkać w tego typu grach. Dostajemy jasne wytyczne plus do tego wiele wskazówek co i jak należy zrobić, aby dojść bezpiecznie do końca misji. Spotkamy tutaj wiele postaci NPC, a także poznamy naszego pierwszego najemnika, który pomoże nam podczas walki z nacierającymi hordami zombi. W trakcie walki, misji, zadań znajdziemy wiele przeróżnych przedmiotów, ale nie będziemy ich kolekcjonować bo to zbędne, za to połączone dadzą nam niezwykłe itemu, bronie, granaty i eliksiry. System craftingu może i wygląda niepozornie, ale nie dajcie się zwieść. Pozory mylą. Po pewnym czasie utracimy naszego pierwszego najemnika, ale i tak w dalszych etapach raz za razem powiększymy nasz team, aby iść przez miasto i zakończyć raz na zawsze to całe szaleństwo.

Powiem Wam, że nie ma sensu opisywać tutaj każdego z elementów gry, ale warto zaznaczyć jedną rzecz, która niezwykle mi się podobała, otóż mapy miasta są bardzo rozbudowane, możemy przemierzać niemalże całą uliczkę, każdy zaułek, ale to nie wszystko – można wchodzić do każdego budynku, no może się rozpędziłem i nie do każdego, ale fakt faktem, że niezwykle ciekawy świat otwiera się przed nami na każdej nowej ulicy. Choć troszkę irytujące jest ciągłe powracanie do NPC po rozwiązaniu kolejne zagadki. Z drugiej strony poruszanie się po tym istnym labiryncie ułatwi nam wbudowana mapa, a dotarcie do miejsca, gdzie należy wykonać zadanie będzie proste dzięki automatycznej nawigacji (zielona strzałka).


zombies online 003

Od strony graficznej w grze Zombies Online nie ma jakiś większych uchybień, w końcu to gra przeglądarkowa i nie ma co oczekiwać jakiegoś większego wypasu. Jak na ową produkcję grafika 2.5D w zupełności wystarcza. Niestety czasem miałem problem z rozróżnieniem stojącego NPC od gryzącego mnie zombie, ale to były pojedyncze przypadki. Ale to wszystko w dużej mierze gra nadrabia dźwiękiem, w końcu skoro mamy tutaj inwazje zombie to horror musi mieć właściwą muzykę. Jeśli jesteście wielbicielami gier o zombie, macie sporo wolnego czasu i nie boicie się patrzeć na sceny iście makabryczne to musicie wypróbować Zombies Online już teraz.


Gry podobne