Zombie Pandemic jest darmową grą MMORPG, której fabuła osadzona została w post-apokaliptycznym świecie, wprost na przeglądarkę internetową, to znaczy, że do zagrania nie potrzebujemy żadnego klienta gry.

Za opublikowanie gry odpowiada mało znane studio Pixel Pandemic. Jako gracz wcielamy się w jednego z ocalałych ludzi po ataku hord zombi na nasze miasto. Jak już pewnie się domyślacie – naszym głównym celem będzie przeżycie. Gra wzbogacona jest o elementy RPG, a  w tym mamy jeszcze mnóstwo misji, rozbudowany system walk, setki przeróżnych broni i ponad 175 różnych przeciwników NPC. Świat gry składa się z ponad 8000 miejsc położonych na 3 unikalnych mapach.


Zombie Pandemic

Możemy w grze zbudować tzw. safehouse, zajmując opuszczone budynki, które możemy przydzielić dla siebie lub dla gildii, a które sprawiają, że nasz ochrona staje się sprawniejsza i wydajniejsza. Zaawansowany system walk turowych sprawia, że wynik walki zależy od wielu czynników: umiejętności, odległości, używanej broni itp.

Śmiesznym elementem gry jest fakt, że można grabić groby innych graczy, którzy nie byli długo aktywni w rozgrywce i kradniemy przy tym ich zapasy. Czasem takie miejsce pochówku jest niezwykle opłacalne. Nie zabraknie też nikomu tutaj wyzwań PvP, więc jak sami widzicie nie musimy tylko zmagać się z zombi, ale również dać cięgi innym graczom.Gry podobne