Gra Zombie Mulch czy to tak naprawdę coś co może wciągnąć? Tak w sumie przez przypadek na facebooku trafiłem na tą aplikację z nadzieją, że będzie to kolejny shooter, gdzie masowo będę rozwalał zombiaki różnego rodzaju bronią, ale niestety mój zawód był bardzo duży, choć nie do końca, bo ostatecznie spodobała mi się gra, ale na dłuższą metę nie jest to jakaś pasjonująca zabawa, typowa casualowa produkcja dla leniwych, a ja w sumie jestem leniwy. Jednym słowem gra Zombie Mulch okazała się zręcznościową grą przeglądarkową z bardzo prostym sterowaniem i zasadami, w sumie nie potrzebujemy tutaj tutorialu i takowego też nie odnajdziecie tutaj.

Może naświetlę poniekąd fabułę panującą w owej aplikacji. Wchodząc do gry dowiadujemy się, że przeżyliśmy apokalipsę, w której zombie zjadali wszystko i wszystkich. Ale ludzkość wygrała i tu znów pojawia się kolejny problem, z którym właśnie my będziemy starali się uporać podczas naszej zabawy. Hordy zombiaków nie są już więcej groźne, ale trzeba coś zrobić z ich ciałami, przecież nie mogą tak się włóczyć po ulicach, ten smród jest już nie do zniesienia. Oni są wszędzie – blokują drogi itd. Jakie jest rozwiązanie? Zombie Mulch! Wiecie co to znaczy? W wolnym tłumaczeniu ściółka z zombie, nawóz, jak zwał tak zwał. Wiecie jak wyglądają niszczarki do gałęzi? Właśnie my , w grze wcielamy się w kierowcę ciężarówki wyposażonej w taką niszczarkę. Jedziemy wzdłuż ulicy i staramy się wyłapać jak największą ilość zombiaków po drodze, aby przerobić ich na coś pożytecznego – na nawóz.


zombie mulch 1

Problem w tym, że na ulicach w Zombie Mulch pełno jest blokad, plam oleju, porozrzucanych kamieni i to właśnie te elementy musimy omijać szerokim łukiem. Za każdym razem jak trafimy na taką przeszkodę i nie uda nam się jej ominąć to tracimy życie, ale nie martwcie się mamy ich cztery i szybko nauczycie się kontroli na Waszą maszyną. Samochodem kierujemy strzałkami na klawiaturze. W sumie nie ma co tutaj tłumaczyć. W całej zabawie chodzi o to, aby jak najdłużej jechać i jak najwięcej zebrać ciał po drodze. Z początku jest łatwo, ale w dalszej rozgrywce samochód będzie przyśpieszać i możemy nie dać rady skutecznie sterować niszczarką.

W grze Zombie Mulch jak w każdej innej na facebooku mamy liczne power-upy, których na ulicy nie trzeba omijać, ale zbierać, pozwolą nam się szybciej poruszać, niektóre pozwalają przenikać przez przeszkody itp. Sami zresztą więcej jak działają takie bonusy.


zombie mulch 2

Zombie Mulch nie zachwyca licznymi systemami, nie pociągnie do dłuższej zabawy, nie ma tu jakiejś wypasionej grafiki, ale w pracy można sobie troszkę posprzątać zombie.


Gry podobne