Gra na naszej klasie Zombie Lane jest polską odsłoną znanej z facebooka (Zombie Lane na facebooku) gry, gdzie motywem przewodnim jest walka z hordami zombie. Od pewnego czasu możemy cieszyć się rozgrywką na portalu społecznościowym Nasza Klasa.

Grę zaczynamy od stworzenia naszej postaci i choć na pierwszy rzut oka kreowanie naszego wizerunku jest ograniczone do wyboru płci to po rozwinięciu opcji zaawansowanych można chwilowo zagubić się w mnogości opcji jakie mamy do wyboru. Możemy zdecydować praktycznie o wyglądzie wszystkiego, plus wg. własnego uznania możemy ubrać naszą postać, a jak jakiś kolor nam nie odpowiada to mamy dużą swobodę jego zmiany.


Następnie po wejściu już do gry dostajemy monit od grubszego policjanta o tym, że został otoczony przez grupę zombie i wzywa nas panicznie do pomocy, musimy niechybnie chwycić za łopatę i rzucić się w wir walki. Zauważcie ile rzeczy leci za zabicie każdego zombiaka, zawsze dostajemy pewną ilość monet, doświadczenie i praktycznie zawszę troszkę energii. Ale prawda jest taka, że łopatą świata nie zawojujemy i szybko zmieniamy naszą broń na strzelbę, to pozwoli nam na pozbywanie się umarlaków z bezpiecznej odległości.

Po przejściu początkowego tutorialu zostajemy rzuceni w wir akcji, obok nas zrujnowana chatka, a chroni nas tylko słabej jakości płot, nie mamy się gdzie ukryć więc zostaje nam tylko walka. Czasami zombie zostaną zaalarmowane i zaczynają nas gonić. Zaalarmowane zombie nie pozwalają nam działać w okolicy i mogą nawet nas ogłuszyć, jeśli podejdziemy za blisko. Możemy próbować im uciekać, a po pewnym czasie stracą zainteresowanie naszą osobą.


W grze Zombie Lane na wielki plus zasługuje tutorial, dzięki czemu szybko poznamy naszą rolę i łatwo odkryjemy inną stronę gry, nie tylko zabijanie, ale możemy zwiedzając okolicę przeszukiwać gruzy, gdzie znajdziemy cegły i inne przedmioty, które posłużą nam do różnych celów. Cegieł będziemy potrzebowali do odbudowania zrujnowanego domu. Elementy budynku, takie jak śruby, deski, dachówki oraz arkusze blachy, możemy pozyskać od zombie oraz z gruzowisk. Elementy służą do budowy obiektów, które można kupić w sklepie.

Czasami w grze Zombie Lane lepiej użyć broni palnej i strzelać do zombie z większej odległości. Jeśli podejdziesz zbyt blisko, zaalarmujesz zombie i sprowokujesz je do walki. Pamiętaj również ze zombie strasznie cuchną, a także zieją trucizną, więc nie polecam za bardzo się zbliżać, a jak pojawi się czerwona strefa to powinno nas to zaalarmować. Słabe zombie mają tylko jeden punkt zdrowie, więc można je łatwo pokonać i najlepiej nie tracić naboi i zabić je łopatą. Zombie dozorcy to słabeusze, zwykle wypada z nich budzik, metalowa linka, mop, pudełko na lunch oraz gumowe rękawiczki.


Najlepsze jest to, że fani gier farmerskich będą mieli także tutaj masę roboty, bo po odblokowaniu kilku misji, o ile je ukończymy, będziemy mogli sadzić różnego rodzaju roślinki. Brzmi śmiesznie w tych okolicznościach, ale dzięki temu mamy szeroką paletę funkcji, więc nudzić nam się na pewno nie będzie.

Gra Zombie Lane posiada także inne funkcjonalności jak ekwipunek naszej postaci i tam właśnie zobaczymy informację o dostępnym przedmiotach, kolekcjach i inne cenne info. Niestety każdy nas ruch musimy dobrze przemyśleć bo zaimplementowano system energii, ale na szczęście 1 punkt energii odnawia się co 5 minut, ale zawsze możemy poprosić o nią znajomych, albo zamienić posiadaną żywność na paczkę energii. Żywność zdobędziemy z zasadzonych przez nas roślinek, drzewek owocowych itp.

Bym zapomniał, muszę Was ostrzec bo sam się na tym złapałem, jeśli nie będziecie kontrolować wytrzymałości płotu wokół naszego domu to zombie w końcu się przedrą, a tego nie chce chyba nikt, można od czasu do czasu odbudowywać nasz płot, tak aby zawsze wytrzymywał napór nowych umarlaków.

Grafika w Zombie Lane nie powala, ale i tak zapewnia mnóstwo rozgrywki, jak dla mnie wszystko świetnie pasuje i gra wcale nie potrzebuje remanentu w tym kierunku. Wszystkie animacje i całość grafiki zlewa się wspaniale z fabułą w grze, a przecież o to chodzi, aby dobrze się bawić, a nie słuchać jak buczą nam wentylatory na grafice.

Oczywiście gra Zombie Lane ma wbudowane funkcje społecznościowe, ale to już są standardowe systemy jak wysyłanie i odbieranie prezentów plus odwiedzanie znajomych. Ogólnie podoba mi się połączenie tyle typów gier w jednym miejscu, farmerska, shooter i przygodówka, właśnie to tygryski lubią najbardziej.


Gry podobne