Gra na naszej klasie Zombie Lane jest polską odsłoną znanej z facebooka (Zombie Lane na facebooku) gry, gdzie motywem przewodnim jest walka z hordami zombie. Od pewnego czasu możemy cieszyć się rozgrywką na portalu społecznościowym Nasza Klasa.

Grę zaczynamy od stworzenia naszej postaci i choć na pierwszy rzut oka kreowanie naszego wizerunku jest ograniczone do wyboru płci to po rozwinięciu opcji zaawansowanych można chwilowo zagubić się w mnogości opcji jakie mamy do wyboru. Możemy zdecydować praktycznie o wyglądzie wszystkiego, plus wg. własnego uznania możemy ubrać naszą postać, a jak jakiś kolor nam nie odpowiada to mamy dużą swobodę jego zmiany.


Następnie po wejściu już do gry dostajemy monit od grubszego policjanta o tym, że został otoczony przez grupę zombie i wzywa nas panicznie do pomocy, musimy niechybnie chwycić za łopatę i rzucić się w wir walki. Zauważcie ile rzeczy leci za zabicie każdego zombiaka, zawsze dostajemy pewną ilość monet, doświadczenie i praktycznie zawszę troszkę energii. Ale prawda jest taka, że łopatą świata nie zawojujemy i szybko zmieniamy naszą broń na strzelbę, to pozwoli nam na pozbywanie się umarlaków z bezpiecznej odległości.

Po przejściu początkowego tutorialu zostajemy rzuceni w wir akcji, obok nas zrujnowana chatka, a chroni nas tylko słabej jakości płot, nie mamy się gdzie ukryć więc zostaje nam tylko walka. Czasami zombie zostaną zaalarmowane i zaczynają nas gonić. Zaalarmowane zombie nie pozwalają nam działać w okolicy i mogą nawet nas ogłuszyć, jeśli podejdziemy za blisko. Możemy próbować im uciekać, a po pewnym czasie stracą zainteresowanie naszą osobą.


WARTO ZOBACZYĆ  UnderMaster

W grze Zombie Lane na wielki plus zasługuje tutorial, dzięki czemu szybko poznamy naszą rolę i łatwo odkryjemy inną stronę gry, nie tylko zabijanie, ale możemy zwiedzając okolicę przeszukiwać gruzy, gdzie znajdziemy cegły i inne przedmioty, które posłużą nam do różnych celów. Cegieł będziemy potrzebowali do odbudowania zrujnowanego domu. Elementy budynku, takie jak śruby, deski, dachówki oraz arkusze blachy, możemy pozyskać od zombie oraz z gruzowisk. Elementy służą do budowy obiektów, które można kupić w sklepie.

Czasami w grze Zombie Lane lepiej użyć broni palnej i strzelać do zombie z większej odległości. Jeśli podejdziesz zbyt blisko, zaalarmujesz zombie i sprowokujesz je do walki. Pamiętaj również ze zombie strasznie cuchną, a także zieją trucizną, więc nie polecam za bardzo się zbliżać, a jak pojawi się czerwona strefa to powinno nas to zaalarmować. Słabe zombie mają tylko jeden punkt zdrowie, więc można je łatwo pokonać i najlepiej nie tracić naboi i zabić je łopatą. Zombie dozorcy to słabeusze, zwykle wypada z nich budzik, metalowa linka, mop, pudełko na lunch oraz gumowe rękawiczki.

Najlepsze jest to, że fani gier farmerskich będą mieli także tutaj masę roboty, bo po odblokowaniu kilku misji, o ile je ukończymy, będziemy mogli sadzić różnego rodzaju roślinki. Brzmi śmiesznie w tych okolicznościach, ale dzięki temu mamy szeroką paletę funkcji, więc nudzić nam się na pewno nie będzie.

WARTO ZOBACZYĆ  TrafficKing

Gra Zombie Lane posiada także inne funkcjonalności jak ekwipunek naszej postaci i tam właśnie zobaczymy informację o dostępnym przedmiotach, kolekcjach i inne cenne info. Niestety każdy nas ruch musimy dobrze przemyśleć bo zaimplementowano system energii, ale na szczęście 1 punkt energii odnawia się co 5 minut, ale zawsze możemy poprosić o nią znajomych, albo zamienić posiadaną żywność na paczkę energii. Żywność zdobędziemy z zasadzonych przez nas roślinek, drzewek owocowych itp.

Bym zapomniał, muszę Was ostrzec bo sam się na tym złapałem, jeśli nie będziecie kontrolować wytrzymałości płotu wokół naszego domu to zombie w końcu się przedrą, a tego nie chce chyba nikt, można od czasu do czasu odbudowywać nasz płot, tak aby zawsze wytrzymywał napór nowych umarlaków.

Grafika w Zombie Lane nie powala, ale i tak zapewnia mnóstwo rozgrywki, jak dla mnie wszystko świetnie pasuje i gra wcale nie potrzebuje remanentu w tym kierunku. Wszystkie animacje i całość grafiki zlewa się wspaniale z fabułą w grze, a przecież o to chodzi, aby dobrze się bawić, a nie słuchać jak buczą nam wentylatory na grafice.

Oczywiście gra Zombie Lane ma wbudowane funkcje społecznościowe, ale to już są standardowe systemy jak wysyłanie i odbieranie prezentów plus odwiedzanie znajomych. Ogólnie podoba mi się połączenie tyle typów gier w jednym miejscu, farmerska, shooter i przygodówka, właśnie to tygryski lubią najbardziej.


Gry podobne