Zombie Island jest nową farmerską grą przeglądarkową na portalu facebook od studia 6Waves, gdzie gracz zostaje przeniesiony na bajeczną wyspę, ale jest jeden mały szczegół, żyją na niej zombie. Jednak to nie takie straszne bo zombiaki są bardzo sympatyczne i ogólnie grafika sprawia, że gra przynosi więcej przyjemności i zombie stają się nam bliżsi niż te okropne maszkary przedstawione w wielu horrorach. Przed nami stoi zadanie zarządzanie ową wyspą, musimy oczyszczać ją, sadzić przeróżne rośliny i zbierać surowce jak kamień czy drewno, dzięki którym wybudować będziemy mogli przeróżne budynki, a także zagospodarujemy kawałek ziemi, gdzie nasze zombie odpoczną po ciężkim dniu pracy. Jednak niby martwe, ale zombiaki ciągle są głodne i jedynym ich przysmakiem są ludzkie mózgi. Mózgi są czymś w stylu systemu energii w Zombie Island, do każdej czynności potrzebujemy innego rodzaju zombiaka, ale aby pracował musimy dać mu jego przysmak. Jest kilka sposobów aby zdobyć mózgi, możemy je wypożyczyć za Zombucks, a także poprzez zdobywanie nowych poziomów czy też wykonywania niektórych zadań. Ale chyba najczęściej używaną metoda jest prośba przyjaciół o pomoc.

Gameplay w Zombie Island jest dość standardowy, z wieloma mało oryginalnymi rozwiązaniami, wiele zadań, jakieś budynki do zbudowania plus misje, gdzie musimy prosić o pomoc naszych przyjaciół, a także wielka różnorodność kolekcji do zebrania.


Innym aspektem gry jest tzw. część o gotowaniu, gdzie możemy przygotować wiele dzienym receptur, których nawet sobie nie wyobrażacie.

Ale skoro zbliża się holloween to nie można przegapić okazji zagrania w Zombie Island.


Gry podobne