Kolejny runner, ale tym razem w tle mamy szybkie auta i zombie. Tak, mówię o Zombie Highway 2, sequelu popularnej gry w którą mieliście okazję zagrać na iOS czy Androidzie. Dwójka wchodzi do świata żywych z wieloma ulepszeniami, zarówno pod względem samej rozgrywki jak i grafiki, więc powinna wam przypaść do gustu. My jednak dziś nie będziemy wam opisywać całej produkcji, ale prezentujemy poradnik dla graczy, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w tym szybkim, ale opanowanym przez żywe trupy świecie.

Skup się na celach

Najważniejsze w całej zabawie jest to, aby wykonać jak najwięcej zadań, tyle na ile to tylko możliwe, gdyż to dzięki temu możemy odblokować lepszą broń jak i nowe, szybsze pojazdy. Niektóre cele, zwłaszcza na początku gry, są relatywnie proste do wykonania, więc nie pomijajcie ich jak głupio by nie brzmiały, warto wykonywać każde zadanie, gdyż nawet to najmniejsze przybliża nas do celu całej gry.

Używaj nitro z rozsądkiem

Używaj nitro z rozsądkiem

Najlepsze w nitro jest to, że powstrzymuje ono zombie przed wchodzeniem na nasze auto. Na początku zawsze mamy mało przeszkód, więc rozsądne wydaje się użycie nitro na starcie, zanim sprawy się bardziej skomplikują, a kolejne przeszkody zaleją nas z każdej strony. Używajcie nitro wtedy, gdy jest to bezpieczne, na długich prostych itp.

Strzelaj do ogłuszonych zombiaków

Strzelaj do ogłuszonych zombiaków

Gdy widzicie, że ogłuszony zombiak trzyma się czegoś jedynie jedną ręką to jest to moment, w którym najłatwiej można go zabić, praktycznie wtedy wystarczy oddać pojedynczy strzał. W przeciwnym razie zadamy o wiele mniejsze obrażenia i nie opłaca nam to w żaden, możliwy sposób. Ogłuszyć zombie można zaczepiając nimi o kolejne auta, barierki i inne przeszkody. Wykorzystujcie to, wtedy zaczynają się trzymać auta jedną dłonią i zmieniają swój kolor jak na obrazku powyżej.

WARTO ZOBACZYĆ  God Kings: Wszystko o Strażnikach w grze

Ulepszaj swoje bronie

Ulepszaj swoje bronie

Jak tylko odblokujecie SASG-30, a może nawet M4, powinniście zacząć ulepszać swoją broń. Każda broń ma trzy możliwe ulepszenia, zwiększają one jej statystyki, zadawane obrażenia czy powiększają pojemność magazynków i ilość amunicji. Wybierzcie tym samym broń, którą jest wam się najprościej posługiwać i ulepszcie ją.

Możesz przewijać!

Możesz przewijać!

Opcja „Rewind” jest niezwykle użyteczna w niektórych sytuacjach, ale najpierw upewnijcie się czy naprawdę coś zmieni fakt, że cofniecie zabawę o trzy sekundy do tyłu. Jeśli zombie nas pokonały bo czekaliśmy w tym momencie na przeładowanie broni to cofnięcie zabawy o 3 sekundy nie ma najmniejszego sensu, więc oszczędzajcie tą opcję na inne chwile, gdyż nie jest to opcja nieograniczona.

Poznaj swojego wroga

W Zombie Highway 2 jeśli chcecie wygrywać, odnosić kolejne sukcesy, to musicie poznać swojego wroga. W tym wypadku musicie wiedzieć wszystko na temat zombie, z którymi przyjdzie wam się zmierzyć. Niektóre trupki mogą bez problemów przewrócić nasze auto, a inne zawisną na nim, ale za wiele nie mogą dalej zdziałać. Powinniście nauczyć się rozpoznawać różnego typu zombie i pamiętajcie, że nie możecie mieć więcej niż dwóch trupów przyczepionych do jednego boku samochodu.

To w sumie wszystko co powinniście na początku wiedzieć o grze Zombie Highway 2. Jeśli macie jakieś propozycje odnośnie zmiany poradnika albo dodatkowe pytania to nie bójcie się skorzystać z komentarzy.