Dziś chciałem się z Wami podzielić poradnikiem do gry Złote Rubieże, która od niedawna jest dostępna po polsku na NK (Naszej Klasie), ale znajdziemy ją w wersji angielskiej na Facebooku pod tytułem Golden Frontier. Usiądźcie więc wygodnie i zapraszam do przeglądnięcia całego poradnika.

Menu górne

Nasz poradnik rozpoczniemy od wyjaśnienia kolejnych elementów jakie znajdują się w górnym menu gry. W tabeli poniżej opiszemy każdą pozycję tak, abyście wiedzieli co z czym się je i jak to wpływa na całą rozgrywkę.


centy Monety – za pomocą centów możesz kupować w sklepie rośliny, budynki, zwierzęta, dekoracje jak i wiele innych cennych przedmiotów.
baksy Baks – czyli pliczki z dolarami – za ich pomocą możemy przyśpieszyć tworzenie materiałów, proces dojrzewania roślin czy też kupić różne materiały jak i unikatowe przedmioty w sklepie gry i nie tylko. Jest to waluta premium w grze.
leśniczy Pomocnicy – są to Twoi pomocnicy w gospodarstwie, pomagają tworzyć nam przedmioty w różnych budynkach. W tym miejscu widzimy ili mamy obecnie wolnych, a także ilu mamy maksymalnie leśniczych. Dodatkowo po najechaniu na ikonę dostaniemy informacje ilu z tych leśniczych jest głodnych.
energia Energia – tutaj widzimy maksymalną ilość energii jak i ilość aktualnie posiadaną, która de facto może przekroczyć maksymalną. Jeśli ilość obecnej energii przekracza jej maksymalny poziom, to energia nie jest odnawiana. Dopiero gdy ilość posiadanej spadnie poniżej maksymalnej to rozpoczyna się proces powolnego odnawiania energii.
poziom i doświadczenie Na żółtej gwiazdce widzimy nasz aktualny poziom, a pasek obok (tego samego koloru) mówi nam o ilości zebranego doświadczenia. Po najechaniu na niego dowiemy się ile doświadczenia brakuje nam do kolejnego poziomu.

Na drugiej stronie znajdziecie dokładny opis wszystkich budynków.


Gry podobne