Marzyłeś kiedyś o zbudowaniu własnego kurortu wypoczynkowego nad morzem, gdzie ludzie będą przybywać oczywiście wielkimi wycieczkowcami, a do nas będzie należało zapewnienie im jak najwyższej jakości usług i mnóstwa rozrywki? To już teraz masz okazję, ale nie będzie to coś realistycznego, tylko bardziej wirtualnego.

 


Opis gry Złote Piaski

Wszystko dzięki grze Złote Piaski na portalu społecznościowym Nasza Klasa, gdzie wcielimy się jako gracze właśnie we właściciela takiego kurortu, o którym pisałem wcześniej. No dobra, zaczynamy. W grze Złote Piaski wylądujemy na małej wyspie, gdzie będziemy musieli od podstaw wybudować kurort naszych marzeń.

złote piaski główna strona

Z początku na elementy budowy mamy wyznaczone określone miejsce i poza nim nie będzie można wznosić żadnych budynków. W miejscu budowy będzie rosła ogromna ilość drzew, palm i innych chwastów, które możemy przenieść do magazynu, albo wszystko co uznamy, że nam się nie przyda po prostu zniszczyć. Oczywiście teraz czas wybudować coś co przyciągnie do nasz dużą ilość turystów, choć to w sumie nie wystarczy bo trzeba naprawdę dobrze zaplanować nasz budżet, aby postawić nie tylko atrakcję dla oka, ale również miejsca typowo rozrywkowe jak kasyna, kawiarnie i kina.


złote piaski miasto znajomych

Budynki mogą być typowo usługowe jak np. okrąglak, domek letniskowy czy bungalow, każdy z nich daje nam pewien zysk po jednej godzinie, ale musimy dbać o odpowiednią ilość energii elektrycznej bo jak nam jej zabraknie to budynek nie będzie normalnie funkcjonował. Oczywiście w opisie wszystko znajdziecie, ale żeby Wam nie umknął fakt, że oprócz tego co wspomniałem wcześniej to będziemy potrzebować określonej liczby pracowników plus odpowiednio dużo miejsca.

Są także miejsca typowo rozrywkowe jak budka z hot dogami, Koloseum czy stonehage, które równie skutecznie przyciągają ciekawskich turystów, ale jak poprzednie budynki wymagają od nas początkowej inwestycji, pracowników i miejsca. Jeśli zbrakło nam energii warto pomyśleć o postawieniu prądnicy bądź przy wyższych poziomach wiatraków, elektrowni słonecznej itp.


Pamiętajcie też, że Wasz kurort to przede wszystkim plaża, więc warto postawić chatę ratowników, a nóż ktoś będzie się topił, więc ktoś musi być do ratowania nieudolnych pływaków. Roślinek już i tak na starcie będziemy mieli troszkę więc można przestawić je blisko budynków, albo zakupić w sklepie gry nowe. Rośliny jak i dekoracje nie będą od nas wymagały pracowników więc i zysku z tego nie będziemy mieli, ale na pewno przyciągną na naszą wyspę nowych gości i upiększą ją, a co zwiększy jej atrakcyjność.

Niestety one też zajmują miejsce więc nie warto z nimi przesadzać. Ciekawe są budynki w zakładce Rent, gdzie możemy postawić typowe miejsce, które później mogą wynajmować za określoną kwotę nasi znajomi z nk. Dodatkowo gra Złote Piaski oferuje nam budynki specjalne, które w trakcie gry będą nam się odblokowywały, ale do ich zakupu wymagane są pewne kolekcje zebrane przez nas w trakcie gry, np. Hotel Atrium będzie wymagał od nasz wcześniej zebranie kilku rzeczy jak: kawy, owoców egzotycznych i wypieków amerykańskich. Warto mieć te budynki bo w krótkim czasie przynoszą nam niesamowicie duże dochody.

złote piaski prezenty

Ostatnią zakładką w sklepie jest możliwość poszerzenia naszej początkowej działki i możemy takie rozszerzenie zakupić za walutę Premium, albo za dość pokaźną kwotę w normalnej walucie gry.

Ważne jest też, aby pamiętać, że każdy budynek musi być połączony drogą z innymi, aby turyści mieli do nich łatwy dostęp, a także dopływała do nich energia elektryczna. Jeśli uznamy, że postawienie czegoś było pomyłką to można dany budynek zburzyć, albo przenieść do magazynu, gdzie będzie czekał na przydział miejsca. Wyburzanie nie jest opłacalne bo nic nie odzyskamy z pieniędzy włożonych w inwestycje, a co najgorsze musimy dodatkowo zapłacić za wyburzenie.

Jak to bywa w takich grach tak i w Złote Piaski zdobywamy doświadczenie praktycznie za każdą czynność, za stawianie budynków, pomoc znajomym czy też zbieranie zysków z dostępnych budynków. Za każdym razem jak osiągniemy nowy poziom warto sprawdzić sklep gry, gdzie na pewno odblokowały się zupełnie nowe budynki i dekoracje, które możemy postawić w naszym kurorcie.

złote piaski sklep gry

Z elementów społecznościowych w grze Złote Piaski mamy podstawowe funkcje jak wysyłanie i odbieranie prezentów od znajomych i co najważniejsze możemy im pomagać. Czasem wyskoczą nam monity na ekranie, że ktoś się topi, albo trwa atak rekina lub piratów, wtedy wciskając tak mamy możliwość udzielenia pomocy każdemu ze znajomych. Ale równie dobrze możemy ręcznie przechodzić do każdego z naszej listy znajomych i pomóc im rozwikłać problemy w grze Złote Piaski. Na pomoc naszym przyjaciołom mamy 20 punktów energii, ale każdy punkt odnawia się co pewien czas, więc na pewno nie zabraknie ich nikomu.

Gra Złote Piaski ma dość ciekawą grafikę, choć po pewnym czasie zaczęły mnie denerwować liczne animacje, które raczej przeszkadzają niż umilają rozgrywkę. Choć plus dla gry za możliwość gry przy widoku pełnoekranowym.


Gry podobne