Zielona Farma to najnowsza gra przeglądarkowa na portalu Nasza Klasa (NK). Grę można łatwo skategoryzować, ale zdaje sobie sprawę z tego, że tytuł może być mylący – pewinie większość z Was pomyślała sobie, że to kolejna gra farmerska, ale nie, jest to grach match 3 bubble puzzle. Zadaniem gracze jest niesienie pomocy biednemu farmerowi, u którego znajdujemy zatrudnienie. Musimy pomagać mu w codziennych pracach na farmie, ale tutaj zawsze jest pełno roboty, więc trzeba nam coś co ułatwi nam pracę. Co powiecie na procę? Jak ona może pomagać na farmie? Nie bójcie się, zaraz wszystko wyjaśnię, ale najpierw zadajcie sobie pytania „Strzelaliście kiedyś z procy?”, „Czy posiadacie sokoli wzrok?” i zwinność spidermana? Jeśli Wasz odpowiedzi to TAK, to zaczynać możemy naszą przygodę w grze Zielona Farma.

Recenzja gry Zielona Farma

Wchodząc do gry wystarczy wcisnąć Zagraj, aby zacząć zabawę. Na niebie pojawi się ściana z kulek opatrzonych symbolami plonów, które musimy zebrać w tym sezonie. Na naszą procę, na dole ekranu ładowane są kulki z identycznymi symbolami jak na górze, więc musimy tak nimi strzelać, aby dopasować do siebie co najmniej trzy identyczne kulki. Im więcej kulek zbierzemy w ten sposób w jednym trafieniu, tym więcej punktów otrzymamy. Niestety jak to bywa na farmach, zawsze jest coś co psuje nam nawet najwyśmienitsze plany. Nie jest to stonka, ani jakaś pleśń czy grzyb – jest to coś nieuniknionego, co dotyka nas na każdym kroku, a w grze Zielona Farma tym bardziej. Jest to nieubłagany CZAS. Mamy na jedną rundę ograniczoną ilość czasu, musimy się spiąć i dać z siebie maksimum, aby w tym czasie uzyskać jak największą ilość punktów. Im ich więcej, tym wyżej będziemy w rankingu ogólnym jak i tym stworzonym z naszych znajomych.


zf nk 002

Jednak przydałaby się na naszej farmie drobna pomoc od Matki Natury, doskonale sprawdzą się tutaj różnego rodzaju bonusy. W zakładce SKLEP możemy wymienić zarobione wcześniej monety na kilka pomocnych przedmiotów, które pomogą nam w uzyskaniu jak najlepszych wyników. Dodatkowo za każdego zaproszonego znajomego, który zagra z nami w darmową grę na nk Zielona Farma dostaniemy coś wyjątkowego, a co? Przekonajcie się sami.

A teraz coś bardzo znaczącego, co wpłynie na ilość zdobywanych przez nas punktów w grze Zielona Farma. Chodzi o doświadczenie, które zdobywamy po prostu grając, im jego więcej tym wyższych staje się nasz poziom. Na końcu każdej rundy podczas podliczania punktów wszystko co zdobyliśmy normalnie mnożone jest przez nasz aktualny poziom w grze. Fajnie co nie? Dlatego musimy grać, grać i grać.


zf nk 003

Jedyną wadą, ale dość poważną jaką zauważyłem podczas testów omawianej aplikacji jest to, że poruszanie procą jest dość oporne przez co skutecznie ciężko wycelować w odpowiednie miejsce. Również nie można wykonywać każdej akcji w sposób dynamiczny i szybko, gdyż ograniczenia ruchowe zabierają całą chęć do grania i uniemożliwiają jakąkolwiek dynamikę rozgrywki.  


Gry podobne