Dziś przygotowałem dla was poradnik dla nowych graczy do gry Zew Smoka 2, którą znajdziecie za darmo na serwisie Nasza Klasa. Grę wydaje nam studio 101XP i to w dodatku w języku polskim. Wielbiciele takich klimatów powinni szybko odnaleźć tutaj swoje miejsce. Dowiecie się dziś nieco o nowych funkcjach w grze, jak zdobywać złoto, smocze złoto czy punkty honoru i umiejętności. Sprawdźcie już dziś cały poradnik i zostawcie poniżej swoje komentarze.

Jak grać w Zew Smoka 2?

Podczas naszej pierwszej wizyty w grze musimy wybrać szczegóły swojej postaci i najpierw zaczniemy od wyboru jednej z trzech klas postaci, do wyboru mamy wojownika, zabójcę i maga. Każda klasa ma dwie płci do wyboru, więc zarówno możemy zagrać mężczyzną jak i kobietą.


wojownik mag i zabójca

  • Wojownik – doskonale paruje ciosy i wyjątkowo dobrze włada długim mieczem. Każdy wojownik to prawdziwy bohater na polu walki.
  • Zabójca – doskonale wykonują uniki i wyjątkowo dobrze władają sztyletami. Królują w świecie cieni.
  • Mag – mają duże szansę na zadanie obrażeń krytycznych i świetnie posługują się różdżkami. Sprawują władzę nad wszystkimi żywiołami.

[su_button url=”http://tracking.linktogame.com/aff_c?offer_id=638&aff_id=1452″ target=”blank” style=”stroked” background=”#ef652d” size=”12″ radius=”round” rel=”nofollow”]Zagraj za darmo w Zew Smoka 2![/su_button]

Następnie na samym dole ekranu gry musimy podać dowolne imię, które będzie nadane naszej postaci. na koniec zatwierdzamy wszystko przyciskiem “Rozpoczęcie gry” i od teraz zaczynamy całą przygodę w świecie Zew Smoka II.


Następnie widzimy przykładową, pierwszą walkę, która rozgrywa się bez naszego udziału. Po niej przechodzimy już do głównego miasta gry, gdzie odbieramy nasze pierwsze zadania. W znalezienie odpowiednich lokalizacji pomoże nam auto-nawigacja, która dzięki jednemu kliknięciu przeniesie nas w potrzebne miejsce, głównie takie w których będziemy wykonywać dane nam przez NPC zadania.

Nasza postać

Wracając do ekranu gry w lewym górnym rogu widzimy informacje o naszym koncie, klikając na ikonę jak na obrazku poniżej wchodzimy w podgląd naszej postaci.

Podgląd naszej postaci


Klikając na awatara otwiera nam się okienko jak poniżej:

Okno postaci

Zaczynając od góry widzimy nasz nick, imię które wybieraliśmy na początku. Idąc na prawo widzimy aktualny poziom postaci. Poniżej mamy obraz ją reprezentujący, a wokół niego elementy naszego ekwipunku. Podświetlone elementy oznaczają, że dany slot jest wypełniony przedmiotem, aby zobaczyć właściwości przedmioty najeżdżamy na niego myszką.

Informacja o danym przedmiocie

Nieco niżej, tuż pod ikoną postaci mamy informacje o aktualnym doświadczeniu jak i doświadczeniu wymaganym do przejścia na kolejny poziom. Patrząc jeszcze niżej widzimy informacje o klasie naszej postaci, jej ataku końcowym jak i atrybuty: punkty życia, siła, umiejętności, intelekt. Najczęściej gracze pytają mnie czym jest W. W. G? Otóż uprzedzając kolejne pytanie odpowiadam. Jest to zarezerwowany wskaźnik dla członków Gildii, rozwinięcie skrótu to Wartość Wkładu gildii, gdy dołączamy do jednej z gildii nasze doświadczenie dodane zostaje do niej jako nasz wkład.

  • Atak końcowy – atakuje umiejętności pojedynczą jednostkę wroga. Różni się w zależności od wybranej klasy.
  • Siła – wpływa na siłę ataku fizycznego (zadawane obrażenia) jak i na obronę przed ciosami przeciwnika.
  • Umiejętność – wpływa na siłę ataku umiejętnością jak i obronę przed umiejętnościami innych.
  • Intelekt – wpływa na siłę ataku magicznego jak i obronę przed czarami przeciwnika.

Aby zdjąć dany przedmiot należy na niego kliknąć lewym klawiszem myszki, pojawi się nam napis “Zdjemij”. Po zdjęciu ląduje on do ekwipunku (Plecak), gdzie klikając na niego ponownie otrzymamy opcję “Załóż”, która ponownie umieści w odpowiednim slocie przedmiot u naszej postaci.

Trening postaci

Po przejściu jednej z instancji w grze Zew Smoka 2 odblokowuje nam się w podglądzie postaci nowa funkcja “Trening”, która pozwala za Złoto jak i za Smocze Złoto zwiększać (trenować) atrybuty naszej postaci.

Opcja treningu postaci

Po kliknięciu na button “Trening” otwiera nam się nowe okno jak poniżej:

Trening postaci

Jak widzimy na obrazie powyżej możliwości treningu atrybutów mają również swoje ograniczenie. W naszym przypadku jest to liczba 52. Po prawej stronie zobaczymy o ile atrybuty zwiększą się po przeprowadzonym treningu, ale aby pokazały się tam należy wcisnąć Trening, co powoduje zabranie nam nieco złota albo smoczego złota, w zależności od tego co wybraliśmy jako forma płatności za trening.

Opcja wygląda dość kusząco i początkowo pomyślicie sobie, że tanio i szybko wymaksujecie atrybuty, ale to nie takie proste, bo niekiedy losowane wskaźniki zwiększają wartość dwóch umiejętności kosztem np. siły, zobaczcie to na moim przykładzie:

+0100rzut_ekranu_10:43:31

Ciężki wybór co nie? Czy podnieść umiejętności i intelekt kosztem dwóch punktów siły? Jeśli nie chcecie możecie anulować akcje i spróbować ponownie, ale pamiętajcie, że bez względu od decyzji jaką podejmiecie koszta są pobierane. A jeśli odpowiada wam to co zobaczycie to klikacie zapisz i próbujecie kolejny raz i kolejny, dopóki starczy wam surowców.

Dodam jedynie, że wybierając trening za smocze złoto szansa na ulepszenie cech jest o 10% większa niż za zwykłe złoto.

Ulepszanie przedmiotów

Przedmioty znajdujące się w ekwipunku, albo te założone na postaci mogą zostać ulepszane. W tym celu należy wcisnąć na klawiaturze klawisz F, albo użyć opcji Ulepsz z dolnego paska menu. System ulepszania zostanie odblokowany po przejściu instancji “Wiatrakowe Bory (1)” w Wiatrakowie. Ulepszając elementy ekwipunku, znacznie zwiększasz swoją siłę.

Niezależnie jaką metodą uruchamiamy ulepszenia dostajemy okno jak to prezentowane poniżej:

Okno ulepszenia przedmiotów

Na samej górze wybieramy postać, które przedmiot chcemy umieścić. U mnie póki co jest tylko jeden bohater, więc za bardzo nie mam w czym wybierać. Wybieramy aktywny przedmiot widoczny z lewej strony i po prawej pokazuje nam się okno ulepszenia. W tym przypadku ulepszamy “Kordelas poszukiwacza”, czyli długi miecz, którym posługuje się nasz wojownik w walce. Możemy podejrzeć jak zmieniają się atrybuty broni, widzimy stan przed i po ulepszeniu. W tym przypadku wzrasta nam atak fizyczny jak i atak umiejętności.

Każde ulepszenie wymaga złota, im wyższy jest poziom ulepszanego przedmiotu tym więcej złota wymagane jest do jego ulepszenia. Tutaj broń została już przeze mnie ulepszona, więc dalsze ulepszanie nie jest możliwe, gdyż w grze panuje jedna, ważna zasada – poziom przedmiotu noszonego przez bohatera nie może przekraczać poziomu samego bohatera. Czyli jeśli nasza postać ma poziom 1 to broń jak i inne elementy ekwipunku mogą zostać ulepszone maksymalnie do pierwszego poziomu, stąd też w przykładzie poniżej został zablokowany przycisk “Ulepsz”.

Szyk bojowy

Wciskając klawisz “E” na klawiaturze otwieramy okno ustawienia szyku bojowego. Dzięki temu możemy określić która z naszych postaci podczas walki zaatakuje jako pierwsza. Początkowo mamy odblokowane tam jedynie dwa sloty, ale gdy postać osiągnie poziom 10 to odblokowuje się kolejny slot i tak w miarę naszego rozwoju otworzymy wszystkie, dziewięć slotów w ustawieniach szyku.

Szyk Bojowy

Nagrody za codzienne logowanie

Każdego dnia, jeśli logujemy się do gry, nie ważne czy gramy czy nie, możemy odebrać przygotowane nagrody za aktywność. Już pierwszego dnia zabawy otrzymujemy 30 000 sztuk złota, a w oknie jak poniżej widzimy co otrzymamy logując się regularnie do gry w kolejne dni:

Nagrody za codzienne logowanie

Pamiętajcie jednak, że jeśli z jakiś powodów kolejnego dnia nie uda wam się zalogować do gry to liczni serii kolejnych logowań ustawia się na 1, czyli resetuje, a zbieranie nagród zaczynamy od dnia pierwszego. Warto systematycznie wchodzić do gry, gdyż mamy szansę na duże ilości smoczego złota jak i zwykłego złota czy punkty akcji, a nawet klucze do skarbców.

Pupil

Wraz ze zdobyciem dziesiątego poziomu w grze Zew Smoka 2 odblokowuje nam się kolejna funkcja “Pupil”. Pozwala nam ona zyskać wiernego towarzysza, który stanie przy nas ramie w ramie podczas walk, a i w samym poglądzie miasta będzie zawsze przechadzał się po naszym koncie.

Podgląd ekranu naszego pupila

W grze możemy posiadać maksymalnie pięciu pupilu, ale tylko trzy sloty są dostępne za darmo, kolejne odblokujemy płacąc smoczym złotem. Każdy pupil ma określone cechy, które widzimy w trzech kolorach po prawej stronie, jest to siła, umiejętność i intelekt, podobnie jak w przypadku naszej głównej postaci. Przy pomocy treningu możemy zwiększać poziom tychże atrybutów, ale za każdą próbę musimy zapłacić około 500 sztuk złota i weźcie pod uwagę, że trening może się nie powieść, albo nawet zmniejszyć już posiadane atrybuty. Klikając na “Szczegóły” zobaczymy wszelkie informacje odnośnie naszego zwierzaka. Poniżej mamy pokazane aktualne umiejętności pupila. Możemy go nauczyć nowe umiejętności za tzw. Punkty Umiejętności, które wzrastają wraz z poziomem ulepszenia pupila. Pupile o różnych właściwościach zdobywać będą różne punkty umiejętności. Jeśli jednak nie pasuje nam wyuczona umiejętność to zawsze możemy się jej oduczyć dzięki przyciskowi “Oducz się”.

Ponoszenie poziomu naszego pupila jest dość drogim zabiegiem. Na środku obrazu jaki prezentowałem powyżej mamy informacje o Bodźcach, są to zakupione za złoto ulepszenia naszego zwierzaka. Każdy kosztuje nas 5000 sztuk złota, ale mamy ograniczoną ilość bodźców przeznaczoną na zwierzaka. Dodatkowe pięć można dokupić za smocze złoto i tym samym zwiększyć jego poziom, a co za tym idzie odebrać Punkty Umiejętności.

Pupile w grze mogą także ewoluować, ale nie wszystkie, aby sprawdzić czy twój zwierzak ma taką możliwość sprawdźcie informacje prezentowaną nad awatarem zwierzaka.

Punkty honoru i talenty

W grze po pewnym poziomie odblokujemy kolejną funkcję jaką jest system talentów. Talenty mogą nam zwiększać talent przypisany naturalnie do naszej postaci. W moim przypadku zwiększałem punkty życia. Każde ulepszenie talentu kosztuje nas określoną ilość Punktów Honoru, a sam honor zdobywamy przechodząc instancje i wykonując codzienne misje z przewodnika.

Rozwijanie talentów za punkty honoru

Gratuluje, właśnie przeszedłeś poradnik dla początkujących do gry Zew Smoka 2, w którym dowiedziałeś się podstawowych rzeczy na temat systemów i funkcji rządzących całą rozgrywką.

[su_button url=”http://tracking.linktogame.com/aff_c?offer_id=638&aff_id=1452″ target=”blank” style=”stroked” background=”#ef652d” size=”12″ radius=”round” rel=”nofollow”]Zagraj za darmo w Zew Smoka 2![/su_button]

Niedługo powstanie poradnik odnośnie strategii walki i ustawień w szyku bojowym, więc zapraszam za pewien czas na desercika.


Gry podobne