Zero Online to darmowa gra science fiction MMORPG 2D stworzona przez TQ Digital. Fabułę gry osadzona w futurystycznym świecie mechów, ale nie ma tutaj żadnego porównania do takich gier jak MechWarrior Online – ZO jest po prostu nieco przestarzałe, ale dalej według mnie to godna uwagi produkcja, która pozwoli Wam się godzinami całkiem dobrze bawić. Kiedy pierwszy raz wchodzimy do rozgrywki musimy wybrać jedną z trzech jednostek, albo będzie to piechota, artyleria, albo „psyche”. Są to odpowiednio jednostki do walki bezpośredniej, strzelcy (gunner) i łucznicy. Możecie je równie dobrze nazwać klasami postaci.

Każda z wyżej wymienionych klas posiada unikalny zestaw umiejętności, które są doskonale zbalansowane do walk PvP. Kurcze, jednak nie mogę ich nazywać klasami, ale to tak tylko dla ułatwienia opisu bo nie sam wybór odpowiedniej jednostki, a dodatkowe funkcje potrafią przykleić do rozgrywki na długie godziny.


W kolejnym kroku otrzymujemy krótkie wprowadzenie prezentujące jak nasze jednostki przybywają na Steel Warship, miejscu gdzie zbierają się wszyscy piloci sojuszu i handlują przedmiotami.

zero online 004

 


Universum gry Zero Online jest wielkie i znajdziemy tu mnóstwo miejsc do eksploracji. Gdy tylko wydostaniemy się ze Steel Warship to dostaniemy możliwość podróżowania do Księżyca, na Wenus i oczywiście na powierzchnię Ziemi. Jednak nie spodziewajcie się imponujących grafik bo większość terenów widzimy w izometrycznym widoku w postaci pikseli. Mimo to deweloperzy wykonali kawał dobrej roboty tworząc Nam dynamiczne planety w 3D i kilka księżyców latających wokół nich. Nie powinniśmy się także bać zagubienia w nieskończonej przestrzeni kosmicznej, gdyż w razie problemów można użyć funkcji autopilota – podobnie jak w innych grach od TQ (Eudemons Online i Absolute Force Online). Wystarczy jedno kliknięcie i autopilot przeniesie Nas do bezpiecznej strefy z NPC.

Walki w grze są nawet efektowne, ale tyłka nie urywają. Jednostki prezentowane są w postaci 3D i nigdy nie przycina się ich widok nawet przy wielkich, bojowych nawałnicach. Ale powiem Wam jedno, trójwymiarowa grafika to tylko złudzenie bo wszelkie obiekty, efekty światła i laserów renderowane są do wysokiej jakości 2.5D.

zero online 009


A teraz coś dla wielbicieli systemu PK (Players Killing), jest on w Zero Online dostępny już po uzyskaniu setnego poziomu. Jednak gracz musi sam przełączyć się do trybu PK, ale nie wiem czy wiecie, że nie tylko Age of Wushu posiada system więziennictwa. Stare gry również mają taką funkcjonalność i dlatego opcja PK zawsze wiąże się z ryzykiem trafienia za kraty. Tutaj jednak konsekwencje są lżejsze i głównie obejmują utratę doświadczenia jak i niektórych elementów z ekwipunku.

Od kiedy gra odpalana jest tak naprawdę w 2.5D, a nie w 3D to wymagania systemowe nie powinny stanowić jakiejś większej bariery dla zwykłego wyjadacza MMO. Gra wymaga jedynie posiadania co najmniej Pentium 4 PC, 256mb RAM i 128mb Video RAM.

Fani gier z pseudo mechami powinien cieszyć widok tych dość staromodnych robocików, dodatkowo gra Zero Online w dużej mierze opiera się na PK, więc hardcorowcy mają tutaj niezły kąsek na nudne wieczory.


Gry podobne