Czy myśleliście aby wyhodować swojego własnego chodzącego hamburgera? W sumie prawdziwe są z wołowiny, ale chyba w Polsce najpopularniejsze są właśnie z wieprzowiny. Tu na pomoc wychodzi nam nowa gra na portalu nasza klasa zatytułowana Zakręcone Ogonki. Zakręcone Ogonki jest to typowa produkcja przeglądarkowa, a graczy rozpoczynają zabawę od zakupu swojej pierwszej świnki. Na początku za rączkę prowadzi nas bardzo dobry tutorial, który da nam szersze spojrzenie na całość rozgrywki. Tak więc po zakupie naszej pierwszej świnki uczymy się jak ją sprzedać, no ale cóż począć z tym pięknym placem, który otwieram przed nami swoje tajemnice? Otóż na nim właśnie mamy coś w stylu wybiegu dla naszych pupili. Każda świnka ma swoje cechy, a klikając na nią możemy dowiedzieć się wielu informacji na jej temat. Oczywiście każdej śwince możemy nadać unikalne imię więc nie będą nam tu latać dziwne cyferki, a i łatwiej będzie też ją później rozpoznać.No ale czego się dowiadujemy, zacznijmy od górnego menu, gdzie w zależności od płci się nieco różni. Oczywiście pierwszą opcją będzie sprzedaż świnki, a jej cena zależy w sumie od jej wagi, która zwiększa się co godzinę. Ale musimy pamiętać, że nie będzie ona żyła wiecznie i poniżej koło ikonki świnki jako aniołka mamy czas jaki będzie jeszcze żyła, w sumie im dłużej ją tak przetrzymamy to będzie większa i więcej monet za nią otrzymamy. Zauważycie pewnie informacje przy świnkach, iż można je krzyżować, więc sprawa jest prosta, jeśli można to robiąc to zyskamy za kilka godzin małe prosiaczki, które będziemy musieli karmić, doglądać i pielęgnować. Jednak należy pamiętać, że świnka głodna nie rośnie, co sprawia, że co jakiś czas zmuszeni jesteśmy się logować do gry, ale sprawa jest naprawdę natychmiastowa i wybierając z menu opcję karmienia zrobimy to niemal automatycznie. Wracają tym samym do krzyżowania to daje nam w sumie coś więcej niż nowe prosiaczki, ale kombinując i krzyżując różne rodzaje możemy uzyskać zupełnie nową odmianę, droższą i lepszą, którą na pewno nie omieszkacie pochwalić się przed znajomymi.

Sprzedając, karmiąc i wykorzystując możliwości gry zyskujemy doświadczenie, a co za tym idzie odblokowują nam się coraz to szersze opcję w grze i możemy bawić się już posiadając coraz to lepsze udoskonalenia. W zależności od naszego poziomu możemy w sklepie gry zakupić od razu nowe typy świnek i krzyżować je z tymi co mamy. Również tam możemy zaopatrzyć się w pokarm, a także różnego rodzaju leki, szczepionki itp., bo pamiętać należy, że to jak w prawdziwym życiu i tutaj nasze zwierzęta mogą zachorować. Jednak mamy też specjalne przedmioty, które skrócą czas między kolejnymi parowaniami itp.


Jednak czymże by była prawdziwa farma beż budynków? Już od początku posiadamy fabrykę mięsa, gdzie oczywiście będziemy przerabiać nasze świnki na różnego rodzaju wyroby i sprzedawać je jeszcze z większym zyskiem. Jednak dostępna jest ona dopiero od poziomu 13, więc na początku gry będziemy mieli inne zajęcia. Innym elementem, który posiadamy będzie tzw. korytko, gdzie co pewien czas należy kliknąć aby napoić spragnione zwierzęta.

Inną ciekawą opcją jest klaser, gdzie przechowujemy nasze kolekcje zebranych świnek, a konkretnie ich zdjęcia, jeśli osiągniemy lub jak kto woli zbierzmy daną kolekcję w całości to możemy ją zamienić na paczkę użytecznych przedmiotów czy też nowy rodzaj świnek. Także warto kombinować z nowymi krzyżówkami bo tak właśnie będziemy odnosić sukcesy w grze Zakręcone Ogonki.

Mamy tutaj także codzienne eventy o ile można to tak nazwać, a chodzi o to, że godzinach:


  • 7:00 – 11:59
  • 12:00 – 16:59
  • 17:00 – 21:59
  • 22:00 – 6:59

możemy otrzymać specjalne nagrody, a wystarczy wtedy tylko kliknąć na ikonę w grze. Nagrody są o tyle ważne, że mogą nam się trafić zupełnie inne zwierzaki, tzw. bonusowe, lub też jakiś ciekawy przedmiot, albo nowy rodzaj świnki, który szybciutko zostanie dodany do naszych kolekcji. W sumie rozbawiła mnie świnko wiewiórka.

Zakręcone Ogonki posiada także elementy społecznościowe, a chyba najważniejszym tutaj jest zatrudnianie naszych znajomych jako tzw. pomocników, bez tego nie będziemy mogli wykonywać wielu czynności jak np. zbieranie porozrzucanych monet po naszej zagrodzie. Oczywiście możemy też odwiedzać ich i przyglądać się ich postępom itp.

Jeśli posiadamy e-monety, czyli płatną walutę w grze to możemy zagrać w loterię, czyli w sumie takie koło fortuny, zakręcamy nim i mamy nadzieję, że dostaniemy coś wartościowego, ale najczęściej mi wypadała pasza czy jakieś lekarstwa, ale i to bardzo się przydaje o czym przekonacie się w czasie gry.


 

 


Gry podobne