Poniżej znajdziecie poradnik do gry Z Day: Hearts of Heroes dotyczący przede wszystkim spraw związanych z sojuszami. Jeśli chcesz poznać wszystkie tajniki zawiązywania sojuszów w grze to dobrze trafiłeś. Wybierz poniżej odpowiedni temat i kliknij, a szybko odszukasz niezbędne informacje.

Giełda Towarowa

Jeśli odblokowałeś już Stację Handlową i dołączyłeś do Sojuszu, możesz po kliknięciu w Stację wybrać opcję Giełdy Towarowej. Na Giełdzie możesz wysyłać oraz prosić Sojuszników o przedmioty.


Na Giełdzie Towarowej zobaczysz prośby wysłane przez członków Sojuszu oraz prośby o konkretne przedmioty. Wybierz odpowiedni przedmiot, a zobaczysz opcję handlu. Gdy udzielisz innym pomocy, Twój przedmiot zostanie do nich wysłany.

Możesz również poprosić Sojuszników o przedmioty na Giełdzie Towarowej.

Uwaga:


 1. Giełda Towarowa nie zużywa stanowisk marszu.
 2. Handel na Giełdzie Towarowej możliwy jest jedynie między członkami Sojuszu.
 3. Istnieje limit próśb, które możesz wysłać każdego dnia poprzez Giełdę Towarową. Pojemność Handlu Giełdy Towarowej wzrośnie o 100% dla graczy o VIP 6+.
 4. Podatek: Na Giełdzie Towarowej nie ma podatków.
 5. Nowi członkowie Sojuszu mogą zacząć używać Giełdy Towarowej od razu.

Korzyści należenia do Sojuszu

 1. Czat Sojuszu, by komunikować się z sojusznikami
  • Zawieraj nowe przyjaźnie.
  • Planuj ataki i obronę.
  • Pomagaj i otrzymuj pomoc od sojuszników.
 2. Wzmocnienia Wiedzy Sojuszu
  • Wzmocnij różne statystki miasta, oddziałów i sojuszu.
  • Złóż darowiznę i otrzymaj nagrody.
 3. Organizowanie i dołączanie do Zbiórek
  • Atakuj z większą siłą.
  • Pokonuj Bazy Okupantów.
  • Pokonuj Inwazję Rabusi.
 4. Wzmocnienia Oddziałów
  • Pomóż sojusznikom bronić się przed wrogami.
  • Otrzymaj wsparcie od sojuszników, by wzmocnić obronę.
 5. Handel zasobami
  • Wysyłaj i otrzymuj zasoby od sojuszników.
 6. Budynki Sojuszu i dostęp do funkcji sojuszu
  • Przechowuj i chroń zasoby w Magazynie Sojuszu.
  • Ulecz ranne oddziały w Szpitalu Sojuszu.
  • Użyj Strategii, by pomóc sojusznikom lub zaszkodzić wrogom.
  • Zbierz więcej surowców dzięki Fabrykom Żywności, Szybom Naftowym i Kopalniom Sojszu.
 7. Pomoc z licznikiem
  • Użyj Punktu Komunikacji, by pomóc sojusznikom zmniejszyć czas budowy, rozbudowy, badań i leczenia.
 8. Sklep Sojuszu
  • Zdobądź dostęp do sklepu z najlepszymi ofertami.

Co to jest Pokój Wojenny?

Pokój Wojenny to budynek Sojuszu, który odblokowuje się na poziomie 10. Umożliwia Sojusznikom wdrażanie Strategii Bitewnych. Można ich użyć do rozwoju i obrony własnego Sojuszu, lub do zaatakowania wroga. Jedynie członkowie na poziomie R4 lub wyższym mają prawo do wdrożenia Strategii. Istnieją trzy rodzaje Strategii: Rozwój, Atak i Obrona. Członkowie Sojuszu mogą odblokować Strategie o wyższych poziomach, przekazując darowizny na Technologię Sojuszu. Punkty Strategii zostaną użyte do aktywacji Strategii, a członkowie Sojuszu moją przekazać darowizny, aby zdobyć Punkty Strategii przy użyciu specjalnych przedmiotów, ‘Wykresów Bitewnych’. Wykresy Bitewne mogą być użyte do zwiększenia Mocy niektórych Strategii przed ich wdrożeniem. Można zdobyć je podczas walki w Placówkach Szturmowych.

Jak awansować Sojusz na kolejny poziom?

Awansuj swój Sojusz na kolejny poziom zwiększając poziom doświadczenia XP Sojuszu. Wszyscy członkowie Sojuszu mogą zarobić punkty XP Sojuszu przekazując darowizny na Technologie Sojuszu w panelu DAROWIZNY na stronie Sojuszu.

Tworzenie i dołączenie do Sojuszu

Naciśnij ikonę Sojuszu u dołu ekranu gry, aby przejść do interfejsu Sojuszu, gdzie możesz utworzyć nowy Sojusz lub dołączyć do już istniejącego Sojuszu. Kwatery Główne o niższych poziomach (1-5) mogą utworzyć Sojusz za 200 Złota. Poziom 6 i wyższy może utworzyć Sojusz za darmo. Język Sojuszu jest automatycznie ustawiony na język Lidera Sojuszu, jednak może zostać zmieniony w każdym momencie.Jeśli tworzysz Sojusz, pamiętaj, że Twoja nazwa i motto pełnią istotną rolę w zachęcaniu innych graczy do dołączenia do Twojego Sojuszu.


Jak zmienić, opuścić lub rozwiązać Sojusz?

Możesz należeć tylko do jednego Sojuszu w tym samym czasie.Aby dołączyć do innego sojuszu naciśnij bezpośrednio na zaproszenie, które może pojawić się na Twoim ekranie, lub naciśnij przycisk sojuszu u dołu ekranu Twojej gry, aby zobaczyć Sojusze, do których możesz dołączyć.Możesz zmieniać Sojusze wedle życzenia, ale najpierw zawsze musisz opuścić aktualny Sojusz. Aby to zrobić, naciśnij przycisk Sojuszu u dołu ekranu gry, idź do Zarządzania i naciśnij ‘Opuść’. Tylko Lider Sojuszu może rozwiązać Sojusz. Jeśli lider chce odejść lub zmienić Sojusz bez rozwiązywania aktualnego, musi wybrać innego członka Sojuszu na pozycję lidera. Aby rozwiązać Sojusz, naciśnij ‘Sojusz’ u dołu ekranu gry, idź do Zarządzania i naciśnij ‘Rozwiąż’. Pamiętaj, że dobre relacje z Sojusznikami to klucz do sukcesu w grze!

Jak zmienić Ranking Sojuszu?

Twój Ranking Sojuszu może być zmieniony przez Twojego Lidera lub innego członka, który znajduje się o co najmniej dwa miejsca w rankingu wyżej od Ciebie. Jeśli inny członek sojuszu jest o dwa lub więcej miejsc w rankingu niżej od Ciebie, możesz go promować lub degradować. Po naciśnięciu na ikonę Sojuszu u dołu ekranu gry możesz: Nacisnąć na CZŁONKÓW, aby zobaczyć ranking wewnątrz swojego Sojuszu.Nacisnąć na Pozwolenia w menu ZARZĄDZANIA, aby zobaczyć, jakie pozwolenia posiada każdy z Rankingów Sojuszu.

Wieże Sojuszu

Przy pomocy Wieży Sojuszu możesz powiększyć swoje Terytorium Sojuszu oraz teren, na którym aktywne są jego wzmacniacze. Jeśli Wieża Sojuszu zostanie zniszczona, wszystkie Budynki Sojuszu znajdujące się na Terytorium Sojuszu udostępnionym przez tę Wieżę zostaną automatycznie zburzone. UWAGA: Budynki zbudowane z Wieżą połączone są bezpośrednio z nią, a nie z Terytorium Sojuszu. Dlatego też, gdy stara Wieża zostanie zniszczona, Budynki również będą zburzone, nawet jeśli znajdują się na Terytorium nowej Wieży.

Jak otrzymać Wsparcie?

Aby otrzymać wsparcie w Z Day: Hearts of Heroes, potrzebny Ci Punkt Komunikacji. Ilość oddziałów wsparcia, jakie możesz otrzymać, zależy od poziomu Punkty Komunikacji. Oddziały te możesz odesłać w każdym momencie. Jeśli chciałbyś wysłać wsparcie jednemu ze swoich sojuszników, kliknij na jego Miasto na Mapie Królestwa i wybierz Wsparcie. Liczba oddziałów, jakie możesz wysłać zależy od poziomu Punktu Komunikacji Twojego sojusznika i wielkości Twojego Marszu. Każdego sojusznika możesz wesprzeć tylko jednym marszem.Twoje oddziały przegrane w bitwie, w której wspierałeś swojego sojusznika, zostaną uznane za ranne i odesłane do Twoich Szpitali, jeśli jest w nich miejsce.

Pomoc Sojuszu

Możesz poprosić swoich sojuszników o pomoc podczas rozbudowy budynków, badań lub leczenia rannych oddziałów. Za każdym razem, kiedy otrzymujesz pomoc od sojusznika, czas na zegarze skróci się o określoną ilość. Możesz poprosić o czasową pomoc naciskając ikonę, która pojawi się nad budynkiem w momencie rozpoczęcia odliczania. W zamian Ty również możesz pomóc wszystkim członkom Sojuszu, którzy o nią w danym czasie poprosili, naciskając ikonę, która pojawi się nad Twoim Punktem Komunikacji po wysłaniu prośby. Czas trwania i ilość czasowej pomocy Sojuszu zależy od poziomu Punktu Komunikacji gracza proszącego o pomoc.

Sklep Sojuszu

W Sklepie Sojuszu w grze Z Day: Hearts of Heroes możesz kupować przedmioty za Punkty Honoru Sojuszu. Przekaż Darowiznę na Technologie Sojuszu, aby zdobyć Punkty Honoru Sojuszu. Sprawdź aktualny stan swoich punktów w Sklepie Sojuszu i użyj ich do zakupu specjalnych przedmiotów. Honor Sojuszu przypisany jest do konkretnego gracza; zostanie więc zachowany jeśli przeniesiesz się do innego Sojuszu. Członkowie Sojuszu R4 i R5 mogą używać Funduszy Sojuszu do zakupu przedmiotów z Listy Przedmiotów i umieszczać je w Sklepie Sojuszu, aby inni członkowie mogli je zakupić. Za każdym razem, kiedy członek Sojuszu zdobywa Punkt Honoru, Fundusz Sojuszu zwiększa się o jeden. Kiedy Sojusz zostaje rozwiązany, licznik wyzeruje się.


Gry podobne