Po wielkim sukcesie gry Peggle ze stajni PopCap i gry Papa Pear Saga (King), studio Royal Cactus wypuściła swoją własną wersję gry, która działa na identycznej formule co wyżej wymienione. Mowa tutaj o Yummy Balls, w której gracze strzelają cukierkami z działka położonego na górnej części ekranu. Wystrzelony, słodki pocisk odbijając się od kolejnych elementów dodaje punkty do konta gracza, aby na końcu wylądować w jednym z kubłów na samym dole ekranu gry.

Każdy poziom posiada inne rozłożenie elementów, różni się od poprzednich kształtem, zagęszczeniem elementów, a i niekiedy dodawane są kolejne utrudnienia. Cele stawiane graczom są różne, niekiedy należy usunąć elementy z ekranu o określonej barwie, w innym przypadku musimy choć raz wrzucić cukierki do każdego z kubłów, albo po prostu oczyścić planszę z pewnej ilości (podanej procentowo) elementów. Na końcu rundy, w podsumowaniu widzimy ile zdobyliśmy punktów, konkretne ich przedziały zostają oznaczone gwiazdami, a i w samych wymaganiach każdego poziomu panuje jedna zasada – wypełnić zadanie główne i zdobyć co najmniej jedną z trzech możliwych gwiazdek.


Yummy Balls 001

W Yummy Balls mamy ograniczoną ilość strzałów w każdym poziomie i jeśli wypełnimy zadanie to pozostała część strzałów zostanie dodana jako bonus punktowy w końcowym rozliczeniu.

W trakcie gry gracze mogą odblokowywać kolejne wspomagacze (power-ups), które nieco ułatwią Nam całą zabawę. Jeden z nich to „Division”, który rozdziela pojedynczy cukierek na dwa identyczne przez co możemy niszczyć więcej symboli za jednym ruchem/strzałem. Tutaj nie pobierany jest cukierek dodatkowy z puli dostępnych, po prostu ten wystrzelony jest klonowany. W międzyczasie, wspomagacz „Lighting” może być użyty do niszczenia wielu elementów.


Gracze po przebyciu każdego poziomu mogą swój wynik porównywać z wynikami zdobytymi przez ich znajomych grających również w Yummy Balls. To wzmaga chęć rywalizacji między uczestnikami gry i jeśli chcemy można poprawić swój wynik tak, aby być na pierwszym miejscu w rankingu i pochwalić się wynikami na facebookowej tablicy.

Podsumowując, gra Yummy Balls jest ciekawą alternatywą do produkcji wypuszczonych przez King i PopCap, ale szczerze mówiąc nie jest tak dobra, aby z Nimi skutecznie móc rywalizować. Sprawdźcie sami i napiszcie w komentarzach Wasze odczucia po kilku poziomach.

Krótka prezentacja gry:

[youtube id=”hOI3s1vmiZo” width=”633″ height=”356″]Gry podobne