Yoga Retreat to symulacja prowadzenia studia treningowego Yogi na facebooku, stworzona przez finlandzkie studio Gajatri Studios. Gra Yoga Retreat pozwala wcielić się graczom w rolę trenera yogi jak i zarówno stażysty, który najpierw sam pobiera odpowiednie nauki, aby później samodzielnie nauczać innych różnych pozycji. Zajmiemy się tutaj również dekoracją różnych miejsc jak i zbieraniem przydatnych rzeczy na tropikalnej wyspie. Do naszych zadań będzie również należał zakup odpowiednich obiektów wliczając w to maty treningowe, poduszki i krzesła. Będziemy również sami ćwiczyli różne pozycje, a całą wiedzę przekażemy następnie dla klientów. Tym sposobem zarobimy monety, za które później można kupić więcej rzeczy ze sklepu gry, a także poszerzać sekcję do ćwiczeń, dodawać miejsca rekreacyjne jak bary z sokami czy łaźnie parowe.

Yoga Retreat 002


Recenzja gry Yoga Retreat

Owa gra od samego początku rozwija swoją tematykę i pozostaje wierna idei do samego końca, w każdym szczególe. Tutaj nie tylko możemy przyglądać się naszej postaci czy też naszym uczniom, ale również zerwiemy smaczne owoce z drzew i krzewów, zbierzemy wodę Gotu Kola i zaplanujemy specjalne szkolenie dla tych klientów ze specyficznymi dolegliwościami. Co ciekawe nasza postać za każdym razem jak wyślemy ją do pracy iście ze stoickim spokojem robi co nakażemy, dość wolno, także poczekamy sobie nieco. W grze Yoga Retreat co jakiś czas ukazują nam się ilustracje ukazujące pozycje yogi. Może je samemu w domu wypróbować?

Jednak rzeczywistość ujawnia się już po kilku minutach zabawy. Gameplay nieco przypomina ChefVille, gdzie liczy się dla graczy tylko klient. Gracze muszą zawsze robić to co klienci sobie zażyczą. Jeśli zażyczą sobie pogadanki po treningu musimy przynieść poduszkę albo krzesło i zaproponować in drinka, a do tego trzeba stworzyć wcześniej bar z sokami.

Yoga Retreat 003


W grze na Facebooku Yoga Retreat jeśli nie uda nam się zadowolić klientów to po prostu od nas odejdą, ale mamy na to troszkę czasu, więc przy odrobinie zaangażowania uśmiechnięty klient będzie zawsze widocznym w naszym kurorcie. Naturalnie wszystkie akcje jak praktyka, nauczanie, zbieractwo konsumują energię i im dłużej gramy tym szybciej zostajemy bez choćby jednego punktu energii. Później pozostaje tylko czekanie.

Dodatkowo, aby klienci byli zawsze zadowoleni musimy poszerzać naszą placówkę, mowa tutaj o terenie przeznaczonym do uprawiania yogi jak i tym służącym typowo do rekreacji. To nie koniec, nie bójcie się bo ktoś musi tutaj dodać różnego rodzaju sklepy, bo gdzie zrobimy potrzebne zakupy? Powiększenie jednak będzie nas słono kosztować zarówno monety jak i walutę premium wydamy na tą czynność, a w niektórych wypadkach potrzebować będziemy pomocy znajomych. Jednym słowem jest dość ciężko cieszyć się grą Yoga Retreat bez wydania prawdziwych pieniędzy choćby na energię.

Oprócz nowej tematyki gra sama w sobie nie ma nic nowego do zaoferowania, ale miejmy nadzieje, że studio Gajatri, jako europejska firma w przyszłości będzie miało więcej wyobraźni.Gry podobne