Gra przeglądarkowa Xhodon jest bez wątpienia jednym z klasycznych produkcji fantasy. Studio Trollgames GmbH może nie jest tak znane na rynku MMO, ale tym razem stanęli na szczycie, tworząc zarówno grywalną jak i piękną krainę. Gra Xhodon bez wątpienie w idealny sposób łączy ze sobą zarówno strategię online jak i grę fantasy, a gracz już na starcie zostanie rzucony w wir wielu decyzji, które później będą miały znaczenie w dalszej rozgrywce. Pierwsze o czym musimy zdecydować to, po której z dostępnych stron się opowiemy, czy będzie to Jasność czy też Ciemność? Obie ze stron mają ważne cechy, unikalne umiejętności, a także przeznaczone są dla różnego rodzaju magiczne przedmioty jak i różnorakie bronie.Zostaniemy magiem i wybór powyższy zdecyduje również o naszym wyglądzie, a także nasze jednostki będą inaczej wyglądały. Niestety opcji personalizacji nie ma tutaj wiele, możemy wybrać płeć naszego maga, a także lekko dobrać kolor jego szat i w sumie to by było na tyle.


gry mmorpg xhodon

Z elementów strategicznych mamy tutaj chociażby budowę własnego zamku, ale do budowy wymagane są surowce i koło się zamyka. Możemy zająć się wydobywaniem czterech różnych surowców: esencję, kryształ, kamień i złoto. Pozyskamy je na przeróżne sposoby, zarówno dzięki budowaniu odpowiednich kopalni jak i drogą wojenną grabiąc wszystkich wokół. Możemy też napadać okolicznych strażników, a także spróbować swojego szczęścia w handlu.

Dodatkowo ważnym elementem gry jest mana, zna ją na pewno każdy szanujący się gracz, ta forma energii pozyskiwana jest z drzewa życia. Jeśli chodzi o nasze wojska to najpierw musimy pozyskać dowódcę, który poprowadzi nasze oddziały, jak już go zrekrutujemy to zaczynamy zabawę, armia prowadzona jest przez zdobytego bohatera, a z naszej strony nie ma tutaj żadnej interakcji.


xhodon 2

Oczywiście w Xhodon gracze mogą tworzyć ze sobą gildię, dzięki temu można poniekąd poczuć się bezpiecznie, chociażby bardzo pomaga to na początkach naszych przygód. Ale i tak na samym starcie jesteśmy chronienie, w Xhodon zaimplementowano ochronę początkujących, póki głównego budynku nie wzniesiemy na dziesiąty poziom to nikt nas nie zaatakuje, ale wkońcu i tak będziemy musieli ją postawić. Ile wytrzymacie w uciążliwej stagnacji?

xhodon 3


Mamy w Xhodon wiele ciekawych opcji jeśli chodzi o kooperacyjne walki, możemy tworzyć z innymi graczami obozy warowne, które będą bronić kogoś innego, a także mogą posłużyć do przygotowania ataku przeciwko innemu użytkownikowi gry. Innym ciekawym trybem walki jest bitwa o artefakty, gdzie naprawdę nagroda może przewyższyć Wasze oczekiwania. Na czym to polega? Otóż co miesiąc na mapie rozmieszczone zostają artefakty, każdy z nich ma inną moc, jeden pozwoli nam zdobywać dużo więcej ziela, inne wpłyną na przyrost kryształu, a jeszcze inne przyśpieszą produkcję złota tudzież kamienia. Wpływy artefaktu odczuje cała gildia, więc sprawa warta zachodu.


Gry podobne