Pojawiła się kolejna gra przeglądarkowa na portalu społecznościowym nasza klasa – Wyspa Marzeń. Nie wiem czy wysyp ostatnich gier na NK jest spowodowany okresem ferii zimowych w szkołach, ale jak tak patrzę z boku to jednak jest to dobry ruch marketingowy portalu. Dobrze, ale czy jest gra przeglądarkowa Wyspa Marzeń? Jest to kolejna produkcja, w której wcielimy się w rolę posiadacza małego kurortu wypoczynkowego znajdującego się na malutkiej wysepce pośród wszechobecnego oceanu. Naszym zadaniem będzie ciągle rozwijanie owego kurortu tak, aby stawał się coraz bardziej atrakcyjny dla nowo przybyłych turystów. Grafika jest tak cukierkowa, że domniemam iż twórcy ukierunkowali ją dla dziewczyn, albo małych dzieci. Sterowanie i wszelka konfiguracja jest naprawdę intuicyjna, także nie powinien nikt mieć z nią problemów. A jeśli ktoś grał w podobną grę kiedyś to w ogóle nie potrzebuje do niej żadnego tutorialu.


Na naszej tytułowej Wyspie Marzeń możemy budować różnego rodzaju atrakcje, poczynając od budynków, które co pewien okres czasu generują samoczynnie pieniądze poprzez konstrukcje wymagające wizyty samego turysty, aby przynieść nam oczekiwane pieniądze. Przy każdym budynku, dekoracji mamy podane wymagania, a także dostaniemy info co ile dostaniemy z niego przychód i jakiej wielkości. Do wyboru mamy obiekty typowo przeznaczone do zabawy, ale także będą tutaj budynki takie jak bary, toalety, pijalnie, cukiernie i wszystko co tylko można sobie wymarzyć. Są także budynki Premium, ale wymagają od nas zakupu eurogąbek, więc nie każdego na taką inwestycję będzie stać. Nie zapomnijmy także o dekoracjach, które mogą skutecznie zadecydować o tym, czy turyści zostaną na wyspie, czy odpłyną pierwszą lepszą tratwą. A jeśli komuś nie spodoba się obecny motyw w grze to może go zmienić za pokaźną ilość złota.

gra wyspa marzeń 1


Gra Wyspa Marzeń w górnym menu oferuje nam pokaźną ilość informacji, przyjrzyjmy się temu bliżej. Otóż w lewym górnym rogu widzimy nasz profil, czyli będzie to typowa informacja o naszym poziomie. Poniżej znajdziemy opcjonalne dodatki i informacje o wydarzeniach jak wzrost dochodów o 10% czy typowy pech, gdzie nasze dochody zmaleją o 10%. Są też inne, ale na obecnym fazie rozwoju gry mało przydatne. Uaktywnimy je za pomocą specjalnych kart zakupionych w dolnym menu gry. Obok mamy informację o obecnej ilości turystów jaka odwiedza naszą wyspę, a także tajemniczy znacznik Duszek, który zwiększa liczbę turystów na każdym statku i jest ważnym elementem podczas aktualizacji obiektów. Także mamy ikonkę prezentu, gdzie jeśli pojawi się liczba możemy odebrać cenne nagrody, które później znajdziemy w naszym magazynie.

gra wyspa marzeń 2

W grze Wyspa Marzeń ważnym wskaźnikiem dla każdego gracza powinna być liczba turystów i tutaj wszystko zależy od naszego portu/przystani. Przykładowo jedna tratwa przywiezie nam 6 turystów, ale klikać na nią możemy co określony czas, jednak specjalne karty mogą go skrócić. Tratwę możemy ulepszać do łódek i wielkich statków, ale wszystko zależy od naszego poziomu, im większy level tym mamy większe możliwości, jednak pamiętajcie, że większy statek potrzebuje więcej czasu na zebranie turystów, ale za to przywozi ich o wiele więcej. Port możemy także ulepszać, więc nie jesteśmy zawsze ograniczeni do 3 statków, ale to wymaga od nas zapraszania do gry znajomych i przy kliknięciu buttona powiększ dostaniemy o tym pełną informację. Zauważcie też, że każdy turysta przybywający na wyspę ma określony rodzaj chmurki nad głową, pojawia się ona na chwilę, ale wiadomo, że każdy z nich poszukuje zupełnie innej rozrywki, którą należy mu zapewnić, a odpłynie zadowolony, co zobaczymy po serduszku nad jego głową.


Gra Wyspa Marzeń oferuje nam także liczne zadania, które na początku nie są trudne, ale dadzą nam konkretny zastrzyk gotówki po ich wykonaniu. Także mamy tutaj system osiągnięć, którymi możemy dzielić się ze znajomymi.

gra wyspa marzeń 3

Jeśli komuś zabraknie miejsca na wyspie to nie ma się czym przejmować bo zarówno za diamenty jak i za kasę (po pewnym poziomie) możemy nieco powiększyć nasze tereny, a to nam da większe możliwości marketingowe.

Z uwagi na to, że gra Wyspa Marzeń to typowa gra społecznościowa to znajdziemy tutaj różne elementy wbudowane wspierające naszą rozgrywkę ze znajomymi. Za każdą wizytę na wyspie znajomego możemy zarobić troszkę doświadczenia i monet, a także pomóc komuś w codziennych czynnościach. Również zaimplementowano system wysyłania podarunków, więc najlepiej zawsze coś przesłać, a na pewno ludzie się odwdzięczą tym samym. Ciekawą funkcja jest też robienie zdjęć naszych wysp i znajomych, możemy przechowywać je u siebie na PC, a także dzielić się z innymi naszymi dokonaniami.

Moja ocena gry jest tylko 6/10, z uwagi na dość cukierkową grafikę, ale nie sugerujcie się moimi poglądami i samy sprawdźcie czym jest gra Wyspa Marzeń na NK.


Gry podobne