“Wukong Online – Journey to the West” jest chińską grą 2D całkowicie darmową. To gra MMORPG oparta o słynną serie powieści chińskiej literatury “Journey to the west”. Opublokowana przez LineKong Studio w chinach jako 西游记在线 (Sun WuKong Online – Journey to the West) zrobiła niesamowitą furorę wśród tego rodzaju produkcji. Jeśli chodzi o osadzenie historyczne gry to są to zdarzenia za panowania dynastii Ming.

Podczas panowania dynastii Ming, młody mnich imieniem Xuangzan Tang wyruszył do Indii, aby odebrać ważne buddyjskie zwoje. Stamtąd, stamtąd podążył na zachód, a w podróży pomagali mu jego uczniowie. Musiał wykonać 81 misji, pokonać potwory oraz poznać wiele tajemnic buddyjskiego świata. Stał się legenda nastepnych pokoleń. Od tego czasu ludzie żyli w harmonii i pokoju, zapomnieli co to smutek. Bodhisattva jednak zesłał na nowo groźne potwory, więc Budda zesłał na ziemie sześciu bohaterów, którzy z 72 sekt werbują swych uczniów i idą z nimi do walki ze złem. Jednym z tych bohaterów jesteśmy my rozpoczynając grę i musimy powstrzymać ekspansję bestii.


W tym darmowym MMORPGu mamy wyraźny zarys historyczny. Wybierasz z pośród 6 róznych klas i wykonujesz zadania od NPC. Podobnie jak inne chińskie gry tak i tutaj mamy system wyposażenia, rzemiosło i podnoszenie leveli broni, skill system, zależność mistrz-uczeń. Jeśli grałeś w Perfect World to przekonasz się jak te obie produkcje są do siebie podobne.Gry podobne