W grze World of Warriors wyruszamy na epicką podróż, której celem jest pokonanie Skull Army i jej słynnego przywódcy króla Boneshakera. W trakcie swojej przygody będziemy rekrutowali do własnej armii wojowników znanych nam z legend, opowieści czy też realnych historii. Między innymi napotkamy samurajów, rycerzy, Rzymian, strażników egipskich, wikingów i wielu innych dzielnych wojów, którzy staną się trzonem naszej armii. Jednak samo ich zdobycie jeszcze nie poprowadzi nas do zwycięstwa, ktoś ich musi wyszkolić, ktoś musi tworzyć magiczne eliksiry i talizmany, ktoś musi ich poprowadzić i tym kimś będziemy właśnie my.

Na szczęście przygotowałem dziś dla was zestaw wskazówek w formie poradnika do gry, który odpowie wam na pytanie jak grać skutecznie, zwiększać dynamicznie swoje doświadczenie i wydawać jak najmniej realnej gotówki.


Jak grać w World of Warriors?

Odbieraj natychmiast swoje nagrody

Odbieraj natychmiast swoje nagrody

W grze World of Warriors mamy zakładkę, o której nie radzę zapominać, są tam nasze osiągnięcia w grze (Achievements). Upewnijcie się, że odwiedzacie to miejsce na tyle często, aby odbierać natychmiast zdobyte nagrody. Na ikonce uprawniającej nam do podejrzenia osiągnięć pojawia się znak wykrzyknika, co oznacza że w środku czeka na nas nagroda. Znam wielu ludzi, którzy nie zwracają całkowicie na to uwagi, zostawiają masę kryształów, monet i innego lootu w zapomnieniu, a przecież po to dostajemy to za darmo, aby skutecznie wykorzystać, więc nie zapominajcie choć wy o tym, aby odbierać zawsze to co należy się wam jak psu kość.

Wydawaj czerwone kryształy i niebieskie diamenty rozsądnie

Wydawaj czerwone kryształy i niebieskie diamenty rozsądnie


Czerwone kryształy to surowiec, którego nie da się zdobyć tak łatwo bez wydawania prawdziwej kasy. Tym samym to co już macie wykorzystujcie z głową i najbardziej opłaca się ich używać do odblokowania „Door of Epics”. Jest to miejsce, w którym możecie znaleźć najrzadziej występujących jak i najcenniejszych wojowników w grze. Będziecie ich potrzebowali, aby poradzić sobie w przyszłości z trudniejszymi przeciwnikami. Chyba że naprawdę czujecie potrzebę pozbycia się czerwonych kryształów to i tak polecam jedynie Door of Epics.

Jeśli chodzi o niebieskie diamenty to nie kupimy ich za gotówkę. Na szczęście możemy je zdobyć w regularnej grze walcząc i zwiedzając krainę gry. Możemy je także przekazywać znajomym w formie prezentu jeśli połączymy konto gry z Facebookiem. Osobiście używam ich w Honor Door w celu odblokowania Talizmanów i eliksirów. Niebieskich diamentów zarobicie tyle, że praktycznie nie będziecie się zastanawiali nad metodami, które zwiększą wam ich ilość.

Strategie ulepszania i treningu wojowników

Strategie ulepszania i treningu wojowników


Zrozumienie znaczenia kart wojowników w grze jest niezwykle istotne. Na przykład musimy wiedzieć co oznacza każda cyfra, każde oznaczenie na danej karcie. W lewym, górnym rogi widzimy dwie liczby, tam dowiemy się na jakim poziomie jest nasz wojownik. Jego EXP (doświadczenie) pokazane jest za pomocą paska na dolnej części karty. Jeśli jednak tapniemy na ustawienia gry i tam na tutorial to Mind Candy przedstawi nam specjalny materiał wideo, który pozwoli nam lepiej zrozumieć wojowników, nauczy nas jak poznawać, która z kart jest lepsza.

Poza poznaniem samych podstaw to polecam zawsze czekać z treningiem wojowników na czas, w którym właśnie idziemy spać, albo odchodzimy od gry na dłuższą chwilę. Tym samym jak wrócimy do gry ponownie to nasz wojownik będzie już czekał, wytrenowany, a co za tym idzie silniejszy, lepszy niż jego wcześniejsza wersja.

Zdobywaj więcej doświadczenia poprzez Portal

Zdobywaj więcej doświadczenia poprzez Portal

W każdą niedzielę przemierzaj Portal, który oferuje nam eliksiry doświadczenia, które pomogą nam jeszcze szybciej rozwijać swoich wojowników. Po prostu bierzcie udział w walkach i odbierajcie nagrody w postaci takich eliksirów. Następnie dajcie je swoim wojownikom do wypicie i zobaczycie jak ich pasek z expem zacznie szaleć.

Jednak dlaczego wybrałem niedzielę? Przecież codziennie można tam wygrać cenne nagrody. Otóż po wielu testach uznaje, że niedziela nagradza nas znacznie częściej eliksirami, więc w wolnym dniu warto skupić się na Portalu.

Jak używać Talizmanów z głową?

Jak używać Talizmanów z głową?

Talizmany dają naszym wojownikom niezłego kopa jeśli je na niego założymy. Niekiedy zwiększają nasze życie albo pozwalają mocniej przyłożyć przeciwnikowi – bez względu na to co daje nam konkretny talizman to spełniają one kluczową rolę w całej rozgrywce.

Pamiętajcie, że Talizmany nie są wieczne i możemy ich używać jedynie określoną ilość razy, więc gdy nie idziecie danym wojownikiem do walki to ściągnijcie go z niego i nie marnujcie tym samym mocy jaką wam może dać w przyszłości.

Jeśli dość często będziemy odwiedzali Honor Door to znajdziemy mnóstwo przeróżnych talizmanów.

Jak wybierać lepszych liderów i wojowników

Jak wybierać lepszych liderów i wojowników

Pamiętajcie o zależności wynikającej z różnych żywiołów. Każdy żywioł ma silne i słabe strony stając naprzeciwko innego żywiołu. Tym samym warto poznać owe zależności bo do określonych żywiołów przypisani są nasi wojownicy. Jeśli nasz przeciwnik to wojownik ognia to najlepiej naprzeciw niego wystawić wojownika wody. Jeśli postawimy tam wojownika ziemi to będzie on wykazywał liczne słabości przeciwko wrogiemu herosowi.

Ta sama zasada działa podczas gdy wybieramy lidera poszczególnych jednostek. Więc spójrzcie kto jest liderem u przeciwnika, jeśli to wojownik wody to my powinniśmy wybrać na lidera wojownika ziemi, o ile takiego posiadamy.

Gdy korzystamy z Many to zawsze najlepiej jest ją wykorzystać przeciwko żywiołowi, którego możemy zranić najmocniej. Na przykład przeciwnik z żywiołu ognia idzie na nas z jakimś wypasionym atakiem to wtedy używamy Many na jednym z wojowników wody. W wielu wypadkach zadamy tym sposobem znacznie większe obrażenia przeciwnikowi, chyba że jest on silniejsze z punktu widzenia samego poziomu.

Oszczędzaj potki na ataki skierowane w kilku wrogów

Oszczędzaj potki na ataki skierowane w kilku wrogów

W trakcie gry odkryłem, że najlepiej używać potków dających boosta naszym wojownikom na jednostkach, które atakują kilku przeciwników jednocześnie. Na przykład atak Phantom Strike nie rani jedynie wskazanego przeciwnika, ale także innych będących w pobliżu. To dobra taktyka, aby położyć kilku wrogów za jednym strzałem. Tego rodzaju boosty warto łączyć także ze zwykłymi atakami w połączeniu z Maną, to da nam naprawdę spore uderzenie.

Rozglądaj się za skarbami i materiałami

Rozglądaj się za skarbami i materiałami

Aby móc stworzyć określone przedmioty musimy najpierw zebrać specyficzne materiały. Jeśli po prostu podążymy zwyczajnie ścieżką wyznaczoną przez grę to miniemy wiele takich właśnie materiałów, które dosłownie leżą na ziemi, ale nie są nam po drodze, tym samym lepiej stracić nieco czasu i rozejrzeć się po okolicy niż później żałować, że nie wykorzystaliśmy okazji na zdobycie darmowych materiałów. Znajdziemy je także w Tower i Portal.

Odbieraj codzienne prezenty

Odbieraj codzienne prezenty

Nawet jeśli nie macie zamiaru dziś grać to warto zalogować się do World of Warriors i zgarnąć bonus za codzienne logowanie. Możemy zarobić tym sposobem spore ilości niebieskich diamentów, a nawet co siedem dni trafią się nam także darmowe, czerwone kryształy. Niebieskie diamenty są o tyle ważne, gdyż właśnie dzięki nim zdobywamy talizmany i potki w Honor Door.

Nie przyśpieszaj treningu i nie odnawiaj energii

Nie przyśpieszaj treningu i nie odnawiaj energii

Przyśpieszanie treningu i odnowienia energii (jedzenia) to koszt i to nie mały, w czerwonych kryształach. Pamiętajcie, że owe kryształki nie przychodzą nam łatwo, a chyba nie chcecie ich kupować za ciężko zarobione pieniądze? Tym samym lepiej poczekać, uzbroić się w cierpliwość bo brak nawet tych kilku kryształów odczujecie w późniejszej fazie gry, a lepiej wydać je na Door of Epics aniżeli na takie głupoty.

Mam nadzieje, że powyższe wskazówki do gry World of Warriors pomogą wam zbudować potężną armię i rozwijać się znacznie szybciej niż przeciwnicy. Jeśli macie jakieś uwagi to zapraszam do komentowania.


Gry podobne