World of Trinketz to nowa gra 3D na przeglądarki, gdzie gracze zbierają, personalizują i grają swoimi stworkami zwanymi Trinketz. Jest do darmowa aplikacja, którą odnajdziecie na portalu Facebook. Głównym celem graczy jest utrzymanie swoich podopiecznych w szczęściu, a także należy rozbudowywać swój własny świat, którym później można dzielić się ze swoimi znajomymi. Trinketz to w sumie są przedmioty codziennego użytku, które przywoływane zostają do życia, które możemy zbierać i opiekować się nimi. Te wszystkie dziwaczne stworzenia są wyjątkowe i mogą być dostosowywane i levelowane. Traktuj je dobrze, a staną się Twoimi przyjaciółmi i przyniosą nam fantastyczne nagrody!


World of Trinketz – recenzja

Kiedy pierwszy raz uruchomimy prezentowaną grę to przyjdzie nam wybrać swoją pierwszą postać, czeka nas określenie płci, imienia itp. Możemy również zdecydować o wyglądzie naszej postaci, czeka nas mnóstwo opcji jak kolor skóry, fryzura, twarz, top, dół ciała czy nawet rodzaj i kolor butów. W trakcie naszego rozwoju zostaje nam odblokowywanych coraz więcej ciekawszych opcji. W profilu naszej postaci mamy również miejsce na wypełnienie biografii naszej postaci, wpisać tam możemy nasze myśli, coś o hobby czy co tam tylko zapragniemy.

World of Trinketz 001

W grze World of Trinketz troszcząc się o naszych podopiecznych musimy sprawdzać ich szczęście i zdrowie. Są różne rodzaje rozrywek jakie możemy zapewnić naszym milusińskim, wysłać ich na plotki, prawić im komplementy, flirt, śpiewy czy żarty. Jeśli chodzi o zdrowie to co pewien czas nasze Trinkety muszą być karmione materiałami, z których zostały stworzone. Na przykład Clanky Trinketz zyskuje życie, gdy zje Tin Can, Spring czy Bolt.


Drugą ważną sprawą na jaką musimy zwrócić uwagę w prezentowanej aplikacji jest wskaźnik Przyjaźni, dbając o zdrowie i szczęście trinkstsów podnosimy poziom tzw. Good Mood (dobry humor), im wyższy jest on tym wyższy jest wskaźnik przyjaźni między nami, a naszymi małymi przyjaciółmi. Oczywiście to również działa w drugą stronę, jeśli trinketsy są smutne, wspomniany wskaźnik się zmniejsza, a nasi podopieczni przechodzą w tryb Bad Mood. Pamiętajcie, im większa będzie więź przyjaźni między nami, a nimi tym więcej zdobędziemy serduszek.

World of Trinketz 002

W grze na Facebooku World of Trinketz jest wiele miejsc do odkrycia i zwiedzania. Nasz dom będzie domem dla trinketsów, możemy go dekorować, urządzać – jednym słowem zrobimy z nim co tylko chcemy, ale najważniejsze jest to, że mamy wszystkich podopiecznych w jednym miejscu, także nie trzeba przesuwać mapy i szukać ich w różnych lokacjach. Jest także miasto Normy, będzie to pierwsza lokacja poza naszym domem, którą odwiedzimy. Jest tu pełno rzeczy do zrobienia, możemy zacząć od zajęć na farmie, iść połowić ryby czy spotkać ciekawych ludzi. Zbierać możemy tutaj również monety i serca, a co za tym idzie będzie nas stać na adopcję kolejnych trinketsów. A jeśli uzbieramy dostateczną ilość doświadczenia to uda nam się przejść przez portal i przeżywać nowe przygody choćby w Scrappington. Scrappington to kolejna lokacja w World of Trinketz, gdzie możemy adoptować nowe typy „pupilków”. Jednak największym terenem w świecie gry jest Summitside, są tu dwie wielkie góry, obie gotowe do eksploracji, ale bądźcie ostrożni – jedna z nich to aktywny wulkan. Druga zaś – Mt. Peerless – jest rodzinnym domem nowego typu trinketsów – Scalies. Jednak Summitside to również miejsce, gdzie czeka nas masa misji do wykonania, gdzie będziemy szukać różnych, zaginionych przedmiotów, pomagać piratom, którzy rozbili się na wybrzeżu, a może nawet spotkamy Matkę Wszystkich Trinketsów (Scaley). Ostatnią lokacją, o której warto wspomnieć jest Trinketz Valley, gdzie żyje wiele typów naszych ulubieńców: Normy, Clanky, Scaley i rzadkie Sugary Trinketz. Sugary Trinketz pomogą nam w zbieraniu obfitych ilości surowców, roślin, a także wspomogą wszelkie działania związane z craftingiem.


World of Trinketz 003

World of Trinketz to dość dobrze dopracowana, pod względem graficznym, jak na realia Facebooka gra, gdzie otaczający nas świat jest przedstawiony w trójwymiarze. Gracze zbudują tutaj swój własny świat używając do tego zebranych przedmiotów, surowców czy także rzeczy, które stworzone zostaną naszą własną ręką. Możemy zagrać sami, albo poszukać przyjaciół w licznych lokacjach. Inne funkcje pozwolą nam na taniec, pieczenie, łowienie ryb czy granie własnej muzyki – możliwości jest masa. Weź swoją pierwszą misję i rusz w kolorowy świat przygód i przyjaźni, a to już dostępne dla wszystkich – niezależnie czy używają windowsa czy mac'a.


Gry podobne