World of Dungeons jest to gra MMORPG na przeglądarki, w którą zagrać możemy już dziś całkowicie za darmo. Produkcję stworzyło nam studio Neise Games, twórcy takich tytułów jak Old Ages czy Star Marines. Linia fabularna gry przeniesie nas do świata fantasy, gdzie baśń przeplata się z rzeczywistością tworząc krainę rodem z marzeń i snów każdego dziecka, ale sama gra nie jest przeznaczona dla najmłodszych, gdyż pełnio w niej walki, zła i nienawiści.

Tworząc swojego herosa do wyboru mamy dość sporą ilość ras, gdzie wyróżnić można Borderlander, Gnome, Halfling, Hill Dwarf, Kerasi, Mag-Mor Elf, Tiram-Ag Elf i Woodlander. Dla graczy premium przygotowano również trzy dodatkowe rasy: Dinturan, Mountain Dwarf i Rashani. Dalej wybieramy już klasę postaci z dostępnych za darmo dwóch podstawowych Adventurer i Mages Apprentice. Jest ich wiele więcej, ale głównie dostępne są dla posiadaczy kont premium, albo dla weteranów, którzy spędzili w grze sporą ilość czasu rozwijając postać i szkoląc się na różnych polach walki.

World of Dungeons 001

Podobnie jak w wielu innych grach RPG w World of Dungeons możemy tworząc postać rozwijać ją dalej dzięki nabytemu doświadczeniu, które przekłada się na kolejne poziomy, a dzięki nim zdobywamy punkty umiejętności i atrybutów, które odpowiednio rozdając na naszym koncie zwiększają moc i siłę naszego herosa.

World of Dungeons 003

Walka głównie odbywa się w lochach (dungeonach), gdzie stajemy do walki z przerażającymi kreaturami zamieszkującymi najciemniejsze ich zaułki. Jednak równie dobrze możemy skrzyżować miecze z innymi graczami WoD. W wolnej chwili nasi bohaterowie mogą pałać się różnego rodzaju zajęciami, ale handel z nich wszystkich póki co jest najbardziej opłacalnym zajęciem.