Wolni Farmerzy jest grą przeglądarkową MMO, którą definitywnie możemy zaliczyć do prawdziwych symulacji gospodarczych, w sumie jest to jedna z pierwszych gier farmerskich na rynku via www. Możemy tutaj zacząć prowadzenie własnego ogrodu, gdzie zasiejemy pierwsze roślinki czy krzewy owocowe.

Jednak nie będzie to takie proste, bo na samym starcie w Wolnych Farmerach wszystko jest porośnięte chwastami, cierniami, a w ziemi zalega mnóstwo kamieni, ale zrobimy to co prawdziwy farmer by zrobił, będziemy krok po kroku usuwali zalegające śmieci, aby zrobić jak najwięcej miejsca pod nasze uprawy. Oczywiście na samych roślinach nie kończy się nasza przygoda, możemy zbudować kurniki i zbierać jajka, czy też postawić owczarnie.


Wolni Farmerzy screen 2

Zaciekawi Was pewnie miasto El Farmado, ale to nic innego jak miejsce gdzie znajdziemy podobnych do nas farmerów, gdzie będziemy mogli sprzedawać nasze produkty i zarabiać przy tym niezłą kasę potrzebną zarówno do zakupów nowych roślin jak i do oczyszczania pól. Odrazu jednak nie wszystko jest dostępne i w miarę wzrastania naszego poziomu mamy możliwość sadzenia coraz to nowych roślinek czy hodowania innych zwierząt.

Jeśli jednak nie zechcemy skorzystać z targu, aby sprzedać nasze zasoby to na dole pod naszymi polami pojawiają się sympatyczne postacie, którym możemy sprzedawać wszystko co mamy, ale są bardzo wybredne i przychodzą po konkretne ilości danych produktów, ale przy tym polecam uważać bo ceny jakie oferują czasami są dużo niższe od tych, jakie dostalibyśmy na rynku i tutaj kłania się aspekt ekonomiczny gry, trzeba troszkę pomyśleć zanim coś zrobimy. Jednak wracając do miasta El Farmado, to spotkamy tam także Pana Heńka, dzięki któremu będziemy mogli zareklamować nasze produkty, co może odnieść pozytywny skutek w handlu z innymi graczami.


Wolni Farmerzy screen 1

Jeśli chodzi o Klub Farmera to jest to taki odpowiednik klanów czy gildii, gdzie będziemy mogli wykonywać razem z innymi uczestnikami liczne zadania, za które otrzymamy nie lada nagrody. Dodatkowo z elementów społecznościowych znajdujących się w grze Wolni Farmerzy spotkamy tzw. pola pokazowe, są to po prostu screeny pól graczy, na które można głosować, a ten kto otrzyma największą ilość głosów otrzymuje również ciekawe nagrody.

Podsumowując gra jest bardzo przyjemna, kolorowa i miło przy niej można spędzić czas, ale nie zapominajmy, iż każda roślina potrzebuje czasu na dojrzewanie, więc należy uzbroić się w cierpliwość, a w przyszłości nam się to odpłaci coraz większą i nowocześniejszą farmą.Gry podobne