Pamiętacie lata dzieciństwa i tą grę na kartce, którą nazywaliśmy Wisielec? Otóż nowa aplikacja na Naszej Klasie nosi taki sam tytuł. Wisielec na nk to gra turowa, gdzie naszym zadaniem jest odgadywania haseł wymyślonych przez innych użytkowników, ale w trakcie pojedynku my także mamy możliwość układania słów, które następnie musi odszyfrować nasz rywal.

Aby rozpocząć zabawę musimy kliknąć na znak plusa, który widzimy na ekranie głównym, dalej już otwiera nam się mnóstwo innych opcji. I tak przykładowo zagrać można ze swoimi znajomymi z Naszej Klasy, albo znaleźć sobie losowego przeciwnika.


wisielec na nk 001

 

Jak wygląda układanie kolejnych słów w grze Wisielec? To bardzo proste, przed naszymi oczyma ukazuje się dwadzieścia pięć liter, wygenerowanych losowo, ale to wystarczająca ilość, aby ułożyć kilka łatwiejszych i trudniejszych wyrazów. Gdy już zdecydujemy jakie to będzie słowo zaczynamy klikać kolejno literki, a ono zostanie wypisane w polach powyżej. Jednak musicie pamiętać, że przygotowana przez Was zagadka nie może być za łatwa, gdyż przeciwnik bez problemu ją odgadnie i zgarnie dużą ilość punktów, podczas gdy w odwrotną stronę może nie pójść tak łatwo.


Sam się zastanawiam co tak naprawdę jest trudniejsze układanie wyrazów czy ich odgadywanie? Ułożyłem trudne słowo, czy zbyt łatwe – ot i mam zagwozdkę. No ale to tylko gra. Zgadywanie w aplikacji Wisielec jest według mnie nieco łatwiejsze bo wykorzystując starą, aczkolwiek sprawdzoną metodę, w której najpierw testujemy samogłoski i sprawdzamy co nam wyjdzie, można bez problemów odgadnąć większość wyrazów. Ale teraz odwrotnie, ułóżcie słowo, które nie zawiera zbyt wiele samogłosek, a wprost przeciwnie, aby było długie i miało maks 2,3 samogłoski i jeszcze jedna przy drugiej. Sprawa nie jest prosta… ale satysfakcja z wygranej o wiele większa.

wisielec na nk 002

 


 

Ale można sobie ułatwić nieco rozgrywkę wykorzystując Bomby, specjalną walutę w grze, dzięki której posiądziemy cenne bonusy jak choćby taki, który pozwoli nam wymieszać pulę liter, albo podczas odgadywania jeden z boostów podpowie nam ukrytą literkę.


Gry podobne