WildWest Solitaire jest przeglądarkową grą karcianą na portalu facebook, ale już nie taką normalną bo osadzono ją w tle dzikiego zachodu czyli pustynia, piasek i rewolwerowcy. Jak pewni i wy zauważyliście, że karcianki stają się coraz bardziej popularnej na portalach społeczenościowych więc czemu nie zrobić jej troszkę inaczej i nie spróbować sprzedać użytkownikom facebooka. WildWest Solitaire dla jasności jest grą online, która powstała z połączenia gry komputerowej Spider Solitaire i Mahjonga, no i jak wcześniej wspomniałem tematyki rodem z westernów. Gracz wciela się tutaj w kogoś w stylu kowboja, który przemierza dziki zachód w poszukiwaniu wszystkich kryminalistów z listów gończych. Aby przechodzić na kolejne etapy gry odwiedzamy kolejne bary i inne lokacje w celu ujęta tych, którzy są poza prawem, a przy okazji zbierając odznaki „badges”. Odznaki zbieramy podczas rozgrywek karcianych. Jeśli nasz układ kart okaże się niekorzystny to na dole jest zakryta talia kart z jedną obok odkrytą, gdy nie pasuje klikamy na zakrytą kartę i pojawia się nowa i tak do skutku. Chodzi o to, aby układać na jedną kupkę karty o wartość jedną niższą lub wyższą od tej odkrytej. Ponieważ układ kart jest warstwowy jak w Mahjong to nie możemy usuwać tych na dole bo najpierw trzeba pozbyć się tych leżących na wierzchu.

Może się też zdarzyć, że odkryjemy wszystkie karty z lewego dolnego rogu i dalej nic nam nie będzie pasowało i to z pomocą przychodzi nam Joker, który leży również na dole, a także możemy skorzystać z różnych ułatwień jak dodatkowe karty w prawym dolnym rogu czy też ze zdolności do przetasowania wszystkich kart układu. Niestety przy tych ostatnich musimy przed grą zakupić owe bonusy w sklepie gry.


Koncepcja darmowej gry online WildWest Solitaire jest dość ciekawa i nowatorska, jednak cechuje ją szeroka powtarzalność boa by przejść do następnych etapów w grze musimy zebrać określoną ilość monet, ale tylko małą część dostajemy za każdą grę wiec musimy ten sam układ kart wciąż powtarzać i powtarzać. Choć w sumie jest szansa zdobycia pokaźnych bonusów za zdobycie kombo (patch prawy górny róg), ale do tego nie  możemy odkrywać kart pomocniczych na dole, co przy malutkich układach jest niemal niemożliwe. Jednak po pewnym czasie jeśli przejdziemy już na dalsze etapy to układy kart będą większe i bardziej skomplikowane co przełoży się na ciekawszą rozgrywkę.

Kolejnym elementem, który da nam się we znaki jest ograniczenie czasowe na grę do 90 sekund. Co sprawia, że czasem nie ma czasu pomyśleć i możemy nie wyczyścić planszy z kart, ale jeśli nam to się uda to mamy szansę zarobić kilka bonusowych odznak w mini grze, w której będziemy strzelać do złotych odznak, na których są oznaczenia kart, a już nasza w tym głowa aby strzelić w nie o określonej kolejności, głównie będzie to coś w stylu od największej do najmniejszej, ale tutaj też mamy ograniczenie czasowe więc nie ma czasu się zastanawiać. Poza tym mamy tryb Tournament, gdzie możemy zmierzyć się z naszymi znajomymi na facebooku.
W sumie przeglądarkowa gra WildWest Solitaire jest dość ciekawą propozycja i może nam zapełnić wolne chwile o ile ktoś chce odmiany od zwykłego pasjansa. Grafika znośna, gra lekko powtarzalna i szybko można się wyuczyć bo niektóre sytuacje można przewidzieć.Gry podobne