Dziś mam dla Was poradnik do gry Wild West: New Frontier, w którym dowiecie się jak grać i poznacie podstawowe zasady rządzące rozgrywką. Dla ułatwienia poradnik jest w formie pytań i odpowiedzi.

Gdzie mogę kupić Westbucks i monety?

Westbucks i monety to waluty w grze, których można użyć do dalszego rozwoju swojej farmy.


Jedynym miejscem, w którym można kupić Westbucks i monety bez łamania zasad gry, jest sklep w grze. Aby pomyślnie zakończyć transakcję, musisz otworzyć link w grze, klikając znak plus obok wybranej waluty i postępując zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Kupowanie waluty gry w dowolnym innym miejscu może prowadzić do trwałego zablokowania konta gracza.

Jak rosną drzewa?

Możesz sadzić drzewa w dowolnej pustej części gospodarstwa. Drzewa dają trzy rundy zbiorów, zanim uschną. Zwiędłe drzewo można usunąć za pomocą piły lub siekiery. Może go również ożywić jeden z twoich sąsiadów.

Możesz ożywić drzewo, prosząc sąsiadów o pomoc w jego podlewaniu. Pozwoli ci to zebrać kolejne zbiory z tego samego drzewa. Ograniczeniem są cztery zbiory. Następnie jedyne, co możesz z tym zrobić, to posiekać siekierą lub upuścić piłą.


Jak mogę zdobyć kłody, węgiel, rudę, kamienie lub klejnoty?

W Tartaku można znaleźć kłody (dostępne na poziomie 13), węgiel i rudę można wydobywać w kopalni (dostępne na poziomie 21), kamienie można znaleźć w kamieniołomie (dostępne na poziomie 31), a klejnoty można znaleźć na kopalnia złota (dostępna na poziomie 42). Przywróć budynek i zacznij wytwarzać towary. Należy pamiętać, że te budynki nie mają kolejki produkcyjnej. Jednak wytwarzają przedmioty bardzo szybko.

Nie mam wystarczającej ilości roślin. Co mogę zrobić, aby to zmienić?

Istnieje kilka sposobów na uzyskanie większej liczby roślin:

 • Poszukaj ogłoszeń o sprzedaży w gazecie i przeglądaj gazetę, aby znaleźć więcej opcji (reklamy w gazetach dostępne na poziomie 7).


 • Spójrz na rynek Mary i rynki należące do innych graczy. Mogą mieć to, czego szukasz.

 • Poproś o pomoc na czacie swoich sąsiadów. Aby to zrobić, otwórz okno czatu, naciśnij przycisk – „Poproś o pomoc” i wybierz typ rośliny, której potrzebujesz.

 • Kup rośliny za Westbucks.

Jak mogę przechowywać, sprzedawać lub usuwać budynki i zwierzęta?

Niestety budynków i zwierząt nie można sprzedać ani przenieść do magazynu. Z drugiej strony przechowywanie przedmiotu dekoracyjnego jest bardzo proste. Naciśnij element dekoracyjny i trzymaj, aż zobaczysz strzałkę. Zobaczysz dwa przyciski: jeden z okrągłymi strzałkami (służącymi do obracania przedmiotów), a drugi z pudełkiem. Stuknij w ten z obrazem pudełka. Przedmiot zostanie zapisany w sklepie i będziesz mógł go odzyskać w dowolnym momencie.

Gdzie mogę zdobyć podkowy i do czego one służą?

Podkowy można wykorzystać do zakupu przedmiotów dekoracyjnych lub zwierząt w sklepie, co oznacza, że są bardzo przydatne i cenne. Mogą być również wykorzystywane do tworzenia przynęt do połowów. Możesz zdobyć podkowy, wykonując następujące czynności:

 • Załaduj pociągi i wyślij je. W ramach nagrody możesz dostać podkowy.
 • Otwórz skrzynie skarbów.
 • Zagraj na loterii.
 • Wypełniaj zamówienia z tablicy z podkową na niej. Na pewno dostaniesz trochę za te zamówienia.
 • Weź udział w specjalnych wydarzeniach w grze.
 • Po prostu kup je dla Westbucks.
 • Dołącz do sąsiedztwa i bierz udział w wyścigach trenerów

Jak mogę zwiększyć rozmiar mojej farmy?

Nie masz wystarczająco dużo miejsca, aby rozwinąć swoją farmę? Trzeba ją powiększyć. Nikt nigdy nie narzekał, że ma za dużo ziemi! Za rzeką znajdziesz fragmenty ziemi, które można dodać do swojej farmy.

Wszystko, co musisz zrobić, to je kupić. Ale najpierw musisz dostać się na poziom 21 i zebrać wszystkie materiały potrzebne do zbudowania mostu. Gdy most będzie na miejscu, będziesz mógł udać się do Riverlands i wybrać odcinek ziemi, który graniczy z twoją farmą. Zanim ziemia stanie się twoja, musisz sfinalizować transakcję, zbierając wszystkie wymagane przedmioty.

Gdy zdobędziesz wszystko, czego potrzebujesz, a część ziemi zostanie zakupiona, ogrodzenie wokół niej zniknie i będziesz mógł zbudować na niej wszystko co chcesz. Materiały potrzebne do sfinalizowania transakcji zakupu nowego segmentu ziemi można znaleźć pracując na farmie, otwierając skrzynie ze skarbami, wygrywając wyścigi trenerów, kupując reklamy w gazecie lub na rynkach innych graczy, lub wygrać na loterii (dostępna na poziomie 4). Można je również kupić za Westbucks.

Jak działa loteria?

Począwszy od poziomu 4 będziesz mieć dostęp do loterii. Odwróć kafelki, aby znaleźć trzy identyczne i zdobyć nagrodę. Możesz wygrać monety, Westbucks, narzędzia, podkowy lub towary rolnicze. Możesz grać raz dziennie za darmo i tyle razy, ile chcesz za Westbucks.

Jak mogę pomóc moim znajomym?

Pomaganie znajomym jest bardzo proste i opłacalne. Jeśli twój przyjaciel potrzebuje pomocy, prześle ci prośbę. Zostaniesz powiadomiony, że zostałeś poproszony o pomoc w dolnej części menu, na zakładce z wykrzyknikiem. Naciśnij ikonę reprezentującą znajomego, któremu chcesz pomóc, a zostaniesz zabrany na jego farmę.

W międzyczasie możesz także znaleźć informacje o pomocy od swoich sąsiadów na sąsiedzkim czacie.

Gracze mogą poprosić o pomoc w podlewaniu krzaków i drzew. Rośliny, które można podlać, zostaną oznaczone wykrzyknikiem. Pomóż swoim znajomym i sąsiadom podlewając je. Jeśli nie widzisz wykrzykników, oznacza to, że ktoś już pomógł i nie masz nic do roboty.

Gracze mogą również poprosić o pomoc przy załadunku towarów do pociągu. W takim przypadku wykrzyknik zostanie wyświetlony nad stacją kolejową. Naciśnij go, a zobaczysz, jakich towarów potrzebuje twój przyjaciel.

Pamiętaj, że towary ładowane do pociągu będą pochodzić z własnego magazynu. Na przykład, jeśli próbujesz pomóc swojemu przyjacielowi załadować 14 paczek masła, upewnij się, że masz 14 w swoim magazynie. Jeśli nie masz wystarczającej ilości towarów w magazynie, zobaczysz okno sugerujące zakup brakujących produktów dla Westbucks.

Czy mogę odebrać przedmioty, które wystawiłem na sprzedaż na moim rynku?

Tak, można odzyskać towary, które już wystawiłeś do sprzedaży na swoim rynku. Możesz je odzyskać w zamian za Westbucks, a zostaną one zwrócone do Twojego magazynu. W tym celu otwórz Roadside Market i naciśnij komórkę z towarami, które chcesz usunąć, aby edytować ofertę. Naciśnij ikonę z koszem na śmieci w wyświetlonym oknie. Towary zostaną zwrócone do Twojej stodoły lub magazynu, a wydane Westbucks zostaną usunięte z Twojego konta.

Czy można zresetować / ponownie rozpocząć grę od zera?

Niestety po prostu zresetowanie gry i rozpoczęcie od zera na tym samym urządzeniu nie jest możliwe. Możesz ponownie uruchomić grę, instalując ją na innym urządzeniu lub używając innej platformy do gier społecznościowych.

Co mogę zrobić, aby szybciej awansować?

Najlepszym sposobem na awansowanie jest codzienne wracanie na farmę i granie! Aby zdobywać poziomy, musisz zdobywać doświadczenie.

Każda z poniższych akcji zapewni ci punkty doświadczenia:

 • zbiór plonów
 • pomaganie sąsiadom
 • wytwarzanie przedmiotów w budynkach produkcyjnych
 • wysyłanie pociągów (dostępne na poziomie 17)
 • realizować zamówienia
 • usuwanie przeszkód z okolicy
 • budowanie budynków produkcyjnych
 • przywracanie zniszczonych budynków
 • pomaganie odwiedzającym na twojej farmie
 • zbiór towarów wyprodukowanych przez zwierzęta
 • pełne osiągnięcia
 • karmienie zwierząt domowych (dostępne na poziomie 7)
 • wędkarstwo (dostępne na poziomie 27)

Czy istnieje sposób na zmianę nazwy mojej farmy?

Oczywiście! W rzeczywistości, jeśli chcesz zmienić jego nazwę, istnieją dwa proste sposoby:

1. Wybierz znak na stacji – Wprowadź nową nazwę w wyświetlonym oknie podręcznym.

2. Przejdź do Ustawień – Wybierz Zmień nazwę farmy.

Gdzie mogę zdobyć przedmioty potrzebne do ulepszenia stodoły i spichlerza?

Za dużo rzeczy do zebrania i za mało miejsca? Żaden problem! Oto jak zdobyć więcej narzędzi potrzebnych do ulepszeń:

 • Po prostu pracuj na farmie: zbieraj plony z działek, zbieraj produkty od zwierząt, wytwarzaj przedmioty w budynkach produkcyjnych.
 • Otwórz skrzynie skarbów – mogą też mieć w nich narzędzia.
 • Zagraj w loterię bez przegranych (dostępną na poziomie 4).

 • Handel znaczkami (dostępny na poziomie 17) i kolekcjami zwierząt domowych (dostępny na poziomie 7).
 • Weź udział w wydarzeniach na Dzikim Zachodzie: będziesz mile zaskoczony tym, co otrzymasz na koniec swojej przygody.

Co muszę zrobić, aby przenieść budynki, działki, krzewy, drzewa i dekoracje na mojej farmie?

Na farmie łatwo jest przenosić budynki, działki, krzewy, drzewa i dekoracje.

Stuknij element i przytrzymaj, aż zobaczysz symbol strzałki.

Aby przenieść element, po prostu przeciągnij palec, nie puszczając, do wybranej lokalizacji. (Możesz go umieścić tylko w obszarze zaznaczonym na zielono.)

Jeśli chcesz po prostu obrócić element, naciśnij przycisk z okrągłymi strzałkami, a następnie dotknij dowolnej sekcji ekranu. Gotowy!

Jak mogę zdobyć Westbucks?

Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zdobyć Westbucks:

 • Codziennie wracaj na swoją farmę! Istnieją szanse na zdobycie Westbucks jako codziennej nagrody.
 • Otwórz skrzynie skarbów, aby otrzymać przydatne przedmioty.
 • Czasami otrzymasz Westbucks jako nagrodę za zdobycie poziomu.
 • Westbucks może zostać nagrodzony za udział w wydarzeniach i akcjach promocyjnych.
 • Zagraj w loterię: da ci realną szansę na wygranie Westbucks (dostępne na poziomie 4).

 • Westbucks można otrzymać jako nagrodę za zdobycie nowego osiągnięcia. Nie zapomnij odwiedzić swojego domu i odebrać nagrody!
 • Możesz zdobyć Westbucks za handel kolekcjami zwierząt domowych. Pamiętaj, aby karmić je na czas!
 • Zawsze możesz kupić Westbucks w sklepie w grze.
 • Możesz także zdobyć Westbucks, oglądając reklamy.

Jak mogę zdobyć narzędzia do czyszczenia mojej ziemi i robienia przedmiotów?

Istnieje kilka sposobów na zdobycie narzędzi:

 • Po prostu pracuj na farmie: zbieraj plony z działek, zbieraj produkty od zwierząt, wytwarzaj przedmioty w budynkach produkcyjnych.
 • Zatrudnij ferrymana.
 • Otwórz skrzynie skarbów – mogą też mieć w nich narzędzia.
 • Zagraj w loterię bez przegranych (dostępną na poziomie 4).
 • Handel znaczkami i kolekcjami zwierząt domowych.
 • Miej oko na sekcję reklam w gazecie, na rynku Mary i sklepach na farmach innych graczy, aby sprawdzić, czy sprzedają którekolwiek z potrzebnych Ci przedmiotów.
 • Kup je za Westbucks. To najszybszy sposób na ich zdobycie.

Co to są skrzynie skarbów i do czego służą?

Od czasu do czasu znajdziesz skrzynie ze skarbami na swojej farmie. Otwórz je, aby zdobyć cenne prezenty. Możesz otworzyć jedną skrzynię dziennie za darmo na własnej farmie, a drugą na farmie sąsiada. Czasami są dość dobrze ukryte i trzeba szukać błysków. Uważaj, nie przegap pudła!

Jeśli chcesz otworzyć więcej, musisz za to zapłacić. Skarby są jednak warte wydanych na nie Westbucks.

Jak działa Ferryman?

Ferryman jest niezwykle pracowity i punktualny: płacisz mu za usługę, a on znajdzie wszystkie potrzebne przedmioty (z wyjątkiem materiałów do rozbudowy i ulepszenia). To powiedziawszy, będzie musiał zrobić sobie przerwę na kilka godzin. W końcu obsadzenie łodzi nie jest najprostszym zadaniem. Możesz wynająć Ferrymana na 1, 5 lub 10 dni. Ferryman staje się dostępny na poziomie 14.

Jak mogę zdobyć monety?

Nie masz wystarczającej ilości monet do wydania w sklepie? Nie martw się! Istnieje kilka sposobów na zdobycie większej liczby monet:

1. Codziennie wracaj na swoją farmę! Możesz zdobyć monety jako codzienną nagrodę.

2. Otwórz skrzynie skarbów, aby otrzymać przydatne przedmioty.

3. Czasami otrzymasz monety jako nagrodę za zdobycie poziomu.

4. Monety mogą być przyznawane za udział w wydarzeniach i akcjach promocyjnych.

5. Zagraj w loterię bez przegranych: da ci realną szansę na wygranie kilku monet.

6. Handluj z gośćmi farmy.

7. Sprzedawaj swoje produkty na rynku przydrożnym.

8. Realizuj zamówienia.

9. Wysyłaj załadowane pociągi. (Dostępny na poziomie 17)

10. Zawsze możesz kupić monety w sklepie w grze.


Gry podobne