Jedną z najciekawszych opcji w grze Sielska Wioska na Naszej Klasie (Village Life na Facebooku) jest system starzenia się mieszkańców. Ich wiek decyduje o tym co mogą, a czego jeszcze nie mogą robić. W tym poradniku pozwolę wam lepiej zrozumieć tą mechanikę w grze i nie bójcie się, wasi mieszkańcy nie umierają, przynajmniej w obecnej wersji gry.

Uwaga: 24h prawdziwego życia to 1 rok w grze.


Podział wiekowy:

  • Noworodek (1 dzień) – Dzieci nie dodają nic do szczęścia, ani nie mają żadnych potrzeb.
  • Brzdąc (2 dni)
  • Dziecko (więcej niż 2 dni) – Mimo że dają one szczęście i mają potrzeby, nie mogą wykonywać zadań.
  • Nastolatek (13+) – Dopiero w tym wieku mieszkańcy wioski są gotowi do wykonywania zadań i dodają punkty do szczęścia. Dodatkowo możemy wybrać umiejętność specjalną, która pozostanie z nim do końca życia. Umiejętność pozwoli wykonywać pewne czynności o wiele szybciej niż pozostałe.
  • Dorosłość (18+) – To najdłuższy okres w życiu wieśniaka. Zmienia się on fizycznie i może lepiej pracować, dodaje więcej do szczęścia punktów.
  • Starzec (75+) – W tym wieku nie ma już mowy o pracy. Mieszkańcy dożywają maksymalnie od 80 do 90 lat.

Pamiętajcie, że umiejętności dziecko dziedziczy po swoich rodzicach. Jak na oknie powyżej niebieskie ikony to umiejętności dziedziczone od ojca, a różowe od matki. Możemy posiadać do trzech umiejętności. Każdy Skill zwiększa prędkość wykonywanych zadań konkretnego rodzaju o 25%, więc optymalizując umiejętności możemy wykonywać questy jednego rodzaju do 75% szybciej.

Umiejętności dzielimy na cztery kategorie:


  1. Leśne: Wszystkie prace leśne.
  2. Wydobycie: Wydobywanie minerałów ze skał.
  3. Pasza: Zbieranie owoców z drzew i krzewów.
  4. Rolnictwo: Uprawy rolne.

Uwaga: Jeśli wieśniak nie posiada odpowiedniej umiejętności to nie znaczy, że nie może wykonywać wszystkich zadań. Zrobi to, ale wolniej.

Pierwsze oznaki starości

W wieku 40 lat wygląd postaci zmienia się ponownie, pojawiają się siwe włosy i zmarszczki, ale to tylko fizyczne zmiany nie mające wpływu na prędkość prac.


Czy postać umiera?

Tak, wieśniacy z Sielskiej Wioski (Village Life) w końcu umierają między 80-tym, a 90-tym rokiem życia. Dostaniemy w tym momencie kilka klejnotów, za które można kupić klucze. Poniżej okienko, które wyskakuje podczas śmierci postaci:

Village-Life-Villager-Passed-Away

 


Gry podobne