Czy kiedyś marzyłeś o otworzeniu własnej firmy handlowej? A w dodatku kochasz morze i gorące klimaty? Spróbuj swoich sił w grze przeglądarkowej Wenecjanin opublikowanej przez studio BigPoint.

Wcielamy się tutaj w handlarza dobrami na morzach południowych. Klimat gry jest świetny, ale nie tylko to się tutaj liczy. W tym MMO trzeba mieć wrodzoną żyłkę do handlu jeśli chcemy osiągnąć czołową pozycję na serwerze. Tylko tutaj możemy otworzyć własne i potężne imperium handlowe i przemierzać bezkresne Morze Śródziemne.


Produkując i sprzedając najbardziej poszukiwane towary na świecie staniemy się bogatymi potentatami w danej dziedzinie. Naszym statkiem odkrywamy nowe tereny handlowe i przemierzamy przez niezliczone porty. Jednak nie kończy się tutaj na jednym statku, ale możemy stać się posiadaczem całej flotylli. Nie obejdzie się też bez problemów nie tylko z konkurencją, ale także możemy napotkać piratów, którzy zechcą pozbawić nas naszych dóbr.

Jednak najpierw należy się troszeczkę rozbudować. Mamy do tego wolne miejsca pod budowle. Na miejscu budowy możesz budować i rozbudowywać swój dom główny jak również budynek produkcyjny i uszlachetniający. Każdy kolejny poziom rozbudowy powiększa ilość produkcji lub zmniejsza czas uszlachetniania. Mapa pokazuje miasta świata. Twoje miasto rodzinne i miasta, do których przyjeżdżasz ze względu na swoją placówką handlową lub przypływasz statkiem są zaznaczone flagą. Wszystkie niebieskie punkty to miasta, w których już kiedyś byłeś. Informacje o miastach otrzymasz dopiero po ich wizycie. W podglądzie miasta znajdziesz różne budynki. Nanosząc na nie kursor, otrzymasz dokładne informacje co do ich funcji. Klikając na nie, wejdziesz do tych budynków.

Możesz użyć swoje wyprodukowane towary do rozbudowy swoich budynków albo sprzedać je na rynku. Naturalnie możesz wysłać je również w świat. Może w innym mieście zaproponują Ci dużo lepszą cenę. W skryptorium widzisz swoje otrzymane wiadomości i możesz kontaktować się z innymi graczami.


Jeśli udamy się do kościoła otrzymamy błogosławieństwa, które zwiększają możliwość odniesienia sukcesów w przebiegu gry. Potem nie zapomnij udać się do łaźni. Tam z pewnością otrzymasz nieco więcej prestiżu, by awansować w mieście i móc wkrótce założyć dynastię. Prestiż umożliwia Ci awas w Twoim mieście. Przy dobrej reputacji, możesz się wkrótce ożenić i tym samym założyć dynastię. Także weź kąpiel w łaźni. To z całą pewnością nada Ci nieco więcej prestiżu.

O grze:

  • Ponad 50 prosperujących, ukrytych miast – od Aleksanrdii po Wenecję.
  • Kwitnący handel nieskończonymi dobrami i skarbami ziem i mórz
  • Szczegółowo zaprojektowany system ze ślubami, dziećmi i spadkiem
  • Ponad 30 budynków i miejsc produkcji z możliwościami ich modernizacji
  • Niezliczone mapy skarbów, ekscytujące zadania i kuszące nagrody

Gry podobne