W grze Webkinz Friends Naszym celem jest posiadanie „szczęśliwej rodziny” i zbudowanie miastaczka Kinzville tak, aby było jak ze snów. Dodatkowo im więcej zwierzaków znajdzie się w Naszej rodzinie tym więcej korzyści wyniesiemy podczas gry. A im lepsze, piękniejsze miasto stworzymy tym bardziej szczęśliwa będzie Nasza rodzina. Aby budować jak największą rodzinkę należy wciąż adoptować nowe zwierzaki. Możemy używać do tego tzw. Pet Codes, albo Certyfikatów Adopcji z Centrum Adopcji, które de facto mogą trafić na rynek i mogą być tam wymieniane na nowe pety.

Oprócz adopcji i rodziny ważne jest także miasto, każdy ma tutaj wizję tego jak powinno wyglądać Kinzville. Możemy iść w kierunku biznesowego miasteczka, albo budować spokojne, przyjazne rodzinnemu życiu dzielnice.


Webkinz Friends 001

W trakcie gry musimy wykonywać pewne cele, które widzimy po lewej stronie ekranu. Wykonując cele w Webkinz Friends wygrywamy cenne nagrody, odblokowujemy przedmioty, zbieramy KinzCash i inne dobra. Nawet w trakcie zabawy poznajemy krok po kroku historię Kinzville i dowiemy się tym samym wielu ciekawych rzeczy na temat swojego ulubionego świata Webkinz jak i nieco także o jego mieszkańcach.

Podczas regularnej gry zdobywamy doświadczenie, a co za tym idzie kolejne poziomy. Z każdym nowym poziomem możemy odblokować nowe przedmioty i inne elementy gry w KinzMart. Ogólnie gra opiera się na czterech różnych typach przedmiotów, które widzimy na górnej części ekranu. Są to między innymi materiały, które zdobywamy choćby w Giant Pine Tree albo Mystery Mine, można je również zdobyć podczas ścinania drzew. Używamy ich do budowania. Następnie Naszą uwagę przyciąga jedzenie zdobywane z Carrot Plant i Ice Cream Tree, które używamy do podtrzymywania budynków biznesowych jak Cukiernia czy restauracje. Kolejnym typem przedmiotów w grze są itemy pozyskiwane z Gizmo Bush i Widget Factory, ich również używamy do uruchomienia budynków biznesowych jak W Shop czy Travel Agency. Ubrania pozyskujemy z Thread Tree albo z Młyna. Przydadzą się w przemyśle odzieżowym, między innymi do Sklepów z Butami i tych typowo z ubraniami.


Webkinz Friends 003

Ważne jest to, abyśmy pamiętali o szczęściu mieszkańców naszego miasta w Webkinz Friends, gdyż ich zadowolenie oznacza pokaźne bonusy podczas gry, na przykład przy budowaniu czy zbieraniu surowców. Zadowolenie zwiększamy powiększając rodzinę i budując wysokiej jakości miasto. Miasto wysokiej jakości to takie, w którym zamieszkało jak najwięcej KinzFolk, a co za tym idzie takie z DUŻĄ rodziną.
Gra wspiera wiele znanych nam funkcji społecznościowych i tutaj warto zwrócić uwagę na Naszych sąsiadów. Możemy ich zapraszać do wspólnej gry i pomagać przy zbieraniu dochodów czy plonów z okolicznych farm. Pomagając sąsiadom również zbieramy doświadczenie.

Na pewno nie umknęło Waszej uwadzę to, że w grze posiadamy własny dom. Wchodząc w zakładkę My House możemy robić kolejne przepisy, ale do tego potrzebujemy itemów, o które można prosić sąsiadów jak i zdobędziemy ich poprzez system kolekcji. Często kolejno zdobywane przepisy prowadzą do wykonania kolejnych celów. W Naszym domu mamy także opcję dekoracji wnętrza za pomocą przedmiotów zdobytych z KinzMart czy w Open Home Shop. W domy zdobędziemy również „szczęście”, ilość tych punktów zależy od rozmiary rodziny.


Webkinz Friends 004

Jeśli chodzi o ogólne sprawy związane z budowaniem miasta w Webkinz Friends to ciekawą funkcją jest „Furniture Sets”, co oznacza tylko jedno, w trakcie gry zbieramy części jakiegoś mebla i po uzbieraniu całości odblokowujemy unikalną dekorację dla swojego miasta.

Jest jeszcze wiele rzeczy, które chciałbym napisać, ale to raczej misja poradnika, a nie opisu gry. Mam nadzieje, że przybliżyłem Wam tą społecznościową produkcję i z tego miejsca życzę wszystkim miłej gry i pięknych Miast!


Gry podobne