Gra Water Splash na Facebooku to kolejny przedstawiciel gatunku match 3, gdzie na kolejnych poziomach zmagamy się z nowymi wyzwaniami, w których musimy dopasowywać do siebie kolorowe elementy tak, aby tworzyły ze sobą linię zawierającą co najmniej trzy identyczne elementy. Oczywiście długość takiego dopasowania nie musi być ściśle ukierunkowana na liczbę trzy. Im dłuższa jest linia tym więcej punktów zdobywamy, a także już przy czterech elementach linia zamienia się w specjalny bonus, który po ponownym dopasowaniu z odpowiednim kolorem daje nam ciekawe efekty pozwalające na dodatkowe boostowanie wyniku punktowego.

Niektóre z tych elementów pozwolą nam oczyścić całą linię w pionie bądź poziomie. Inne zaś oczyszczą nam zarówno jedną jak i drugą po dopasowaniu. Najciekawsze efekty uzyskuje się jednak, gdy dwa takie bonusy leżą obok siebie i zamienimy je miejscami, ale o tym przekonacie się już w trakcie gry.

Mapa poziomów w grze

Zaczynając konkretny poziom w Water Splash widzimy wymagania przed jakimi w nim staniemy. Zawsze jest wymóg, aby zdobyć na tyle dużo punktów, aby uzyskać co najmniej jedną z trzech gwiazdek plus zadania inne, które powinny zostać spełnione jeśli nie chcemy utracić życia. Zauważcie, że przed startem poziomu możemy także dokupić za monety kilka boosterów, których można użyć w trakcie kolejnej rozgrywki. Możemy kupić Cross Balloon, a także Color Balloon czy też dokupić pięć dodatkowych ruchów. Dodając sobie kolejnego znajomego do konta można zyskać również 3 dodatkowe posunięcia, w sumie z początku działa to także za każde zaproszenie, ale później prócz samego zaproszenia powstaje wymóg rozpoczęcia przez znajomego zabawy.

WARTO ZOBACZYĆ  TrainStation

Cele na danym poziomie

Każda plansza gry jest inna niż pozostałe, po wejściu już na konkretny poziom z lewej strony, u góry ekranu gry widzimy pasek napełniający się wraz ze zdobytymi punktami w grze. Liczbę punktów również widzimy jak i progres w wypełnianiu zadań. Nieco niżej mamy informacje o pozostałych ruchach, a obok nich dostępne boostery, które zakupiliśmy bądź uzyskaliśmy z nagrody w grze.

W Water Splash oprócz samych złotych monet mamy także diamenty, dzięki którym możemy odnowić natychmiast życia, dokupić paczki z monetami itp. Myślę, że warto również powrócić do tematu gwiazdek, które zdobywamy w każdym poziomie za zdobyte punkty. Otóż na mapie poziomów, na samym dole mamy specjalny pasek, który w zależności od ilości zdobytych gwiazdek na danym etapie przynosi nam dodatkowe monety.

Widok głównego ekranu gry

Gra Water Splash jest dość ciekawa, choć graficzna oprawa mnie nie porywa, ale sam zamysł naprawdę interesujący. Zastanawiam się także czy postacie prezentowane w grze tylko mi przypominają te z bajek Pingwiny z Madagaskaru czy jednak coś w tym jest.