Gra MMO Wartune jest ekscytującym połączeniem ulubionych moich gatunków gier online. Znajdziecie tutaj zarówno elementy role playing jak i będzie coś związanego z budowaniem miasta, a co za tym idzie mamy tutaj aspekt strategiczny, turowe walki, areny PvP, tysiące bossów do pokonania, a nawet fani gier farmerskich trafią tutaj na coś dla siebie. Jako gracze wcielamy się w jednego z najlepszych wojowników Balenoru, który musi powstrzymać złego boga Yaros'a i jego złowrogie siły, które chcą przejąć wszystkie ziemie. Po drodze będziemy widzieć zarówno pustynne krajobrazy jak i piękne tereny, które stoją w obliczu ogromnych tragedii jakie za sobą niosą złowieszcze siły.

Na początku naszej przygody w grze MMORPG Wartune staniemy przed wyborem jednej z trzech dostępnych klas postaci. Rycerz jest klasycznym tankiem i szczyci się wysoką obroną i dużą ilością życia, co pozwala mu przeżyć bardzo wiele podczas walki. Łucznik jest zbalansowaną postacią z średnim atakiem i obroną, a jego specjalną zdolnością jest dość częsty cios krytyczny. Mage zadaje niesamowicie wysokie obrażenia, ale oprócz krwawych mordów potrafi także leczyć.


 

wartune 1

 


 

W grze MMORPG Wartune oprócz głównej postaci mamy także jednostki poboczne, które będą zawsze walczyć u naszego boku. Różne typy jednostek będą odblokowywane co dziesięć poziomów. Możemy nająć do walki zarówno ułani, myśliwi, kapłani, paladyni, gryfy, rycerze i aniołowie. Podobnie jak nasza postać główna tak i wymienione jednostki mogą być ulepszane i dostosowywane pod względem statystyk.

 


wartune 3

 

Walki w grze Wartune są turowe, może i doskonale każdy takie bitwy zna z innych gier, ale tutaj jest to coś wyjątkowego dzięki unikalnej funkcji QTE, która pozwala graczom na zwiększenie siły odpowiedniej umiejętności przez wciśnięcie odpowiedniej kombinacji klawiszy w określonym czasie. Oprócz takich potyczek czekają na nas liczne kampanie, które wykonać możemy zarówno w trybie single jak i multiplayer, oczywiście zabawa będzie wyglądała jak typowa dungeonówka. Wystarczy przemieszczać się do przodu i po kolei walczyć z napotkanymi stworami, ale na końcu nie będzie już tak prosto bo czeka tam na nas boss. Zawsze jednak łatwiej zebrać czterech znajomych i ruszyć do dungeonu wraz z nimi. Walki PvP także będą tutaj na porządku dziennym, a nawet jeden raz każdego dnia możemy uczestnicz w walkach 3vs3, gdzie możemy wygrać specjalne zbroje i bronie do walk na arenach.

 

wartune 2

 

 

Jednak również Ci, którzy kochają zabawę rodem z Farmville także znajdą coś odpowiedniego dla siebie w grze MMORPG Wartune. Dobrze czytacie, możemy tutaj prowadzić własną farmę, a także pomagać można na farmach znajomych i vice versa. Sadzimy nasionka i wraz z plonami otrzymujemy doświadczenie i złoto.

W grze spotkacie się również z zapomnianymi katakumbami (Forgotten Catacombs), które mają aż sto poziomów. Im więcej przejdziemy owych poziomów tym bardziej będziemy silniejsi. Możemy tak wejść dwa razy dziennie, a otrzymamy w nich tokeny, które można wydać na specjalny sprzęt. Wartune oferuje nam również dodatkowe zadania (bounties), które możemy wykonywać dwadzieścia razy dziennie. Dadzą nam one doświadczenie i złoto, a do zrobienia będzie wiele bo można zarówno łapać przestępców, whack-a-mouse (cokolwiek to znaczy), można odbywać szkolenia QTE, zabijać potwory, a także zająć się kowalstwem, craftingiem i rafinacją.

Gra Wartune zawiera również wiele innych intrygujących funkcji jak Drzewo Starożytnych, Kowalstwo, Akademia i „Astral capturing”. Polecam!


Gry podobne