Warpath to najnowsza strategia wojenna, która wyszła na rynek, oferująca zupełnie inne wrażenia niż inne tytuły, które obecnie dominują w branży. Ta gra jest wyjątkowa pod wieloma względami, w tym przede wszystkim w zakresie budowania bazy i systemów szkolenia wojsk, choć zawiera również pewne innowacje i ciekawe elementy walki, sposób w jaki jednostki awansują, a nawet w sposobie działania mapy świata.

W tym celu postanowiliśmy stworzyć poradnik dla początkujących do gry Warpath. Jeśli jesteś nowy w tej grze, w poniższych akapitach znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć, aby zacząć.


Twoja baza

Jak w każdej innej grze strategicznej, większość twoich działań w Warpath będzie miała miejsce w twojej bazie, która na początku jest tylko pustą działką. Po otrzymaniu pierwszego zrzutu w ramach samouczka będziesz mieć środki do rozpoczęcia budowy kilku pierwszych struktur i ustanowienia przyczółka.

W przeciwieństwie do innych gier strategicznych, w których twoja baza operacyjna znajduje się na innym ekranie niż mapa świata, budowanie bazy odbywa się bezpośrednio na wspomnianej mapie. Oznacza to, że na tym samym ekranie będziesz konstruować budynki, szkolić oddziały, najeżdżać innych graczy, a nawet walczyć z jednostkami NPC, co sprawia, że ​​Warpath bardziej przypomina typową grę RTS na PC niż tytuł mobilny.


Twoja baza składa się na początku z kilku budynków, a w miarę postępów w fabule możesz budować kolejne i odblokowywać więcej funkcji. Przede wszystkim jednak będziesz mieć swoje Field Command Center, w którym zamawiasz zrzuty, aby uzyskać kilka dodatkowych darmowych jednostek zasobów dziennie, a także zwiększać siłę ognia swojego centrum dowodzenia za każde zakupione ulepszenie.

Budynek w tej grze jest dość standardowy: klikasz na pustą działkę, wybierasz odpowiednią strukturę i natychmiast ona powstaje. Ulepszanie jest bardzo podobne, wystarczy kliknąć dany budynek, a następnie „Ulepsz”. Dopóki spełniasz wymagania wstępne i masz wystarczającą ilość zasobów, z łatwością będziesz mógł kupić ulepszenie.

Wraz ze wzrostem poziomu zyskasz dostęp do nowych budynków i jednostek.


Twoja armia i koszary

Wkrótce po zbudowaniu Field Command Center otrzymasz dostęp do Koszar, co jest jednym ze sposobów, w jaki Warpath radykalnie różni się od pozostałych gier. W szczególności, zamiast pozwalać ci na ciągłe szkolenie nieograniczonej liczby żołnierzy, o ile masz zasoby, każdy budynek koszar odblokowuje miejsce dla wojska w twojej bazie. Następnie możesz „wyposażyć” oddział do miejsca w Koszarach, a budynek automatycznie wyprodukuje liczbę żołnierzy dla oddziału, zależnie od poziomu budynku. Im wyższy poziom Koszar, tym więcej żołnierzy będzie w stanie zmieścić w jednej drużynie.

Twoja wyposażona jednostka zostanie następnie wysłana na pole i możesz nią sterować, tak jak w grze RTS. Możesz ją przeciągać, aby przemieściły się w wybrane miejsce, lub możesz wybrać wroga na mapie, którego zaatakuje i będzie ją atakować automatycznie aż do zwycięstwa lub porażki. Możesz także wysłać ją, aby zbadała i zmierzyła się z wrogami, których mogą napotkać po drodze, dzięki opcji ruchu „Auto atak”.

Gdy twoje jednostki walczą i odniosą obrażenia, niektórzy z ich żołnierzy mogą zginąć w bitwie i będziesz musiał uzupełnić ich na ekranie „Armia” płacąc określone zasoby, w tym unikalną walutę podobną do wytrzymałości o nazwie „Oddziały rezerwowe”, która ładuje się automatycznie w miarę upływu czasu. A gdy zbudujesz więcej koszar, odblokujesz więcej miejsc dla żołnierzy, maksymalnie do 5 miejsc. Co więcej, każde koszary można ulepszyć poprzez przyłączenie do nich budynków rozbudowy, które zwiększają między innymi maksymalny limit wojsk rezerwowych, szybkość regeneracji rezerw oraz czas potrzebny na wyszkolenie nowych jednostek.

Uzyskiwanie zasobów budowlanych

Aby wykonać dowolny rodzaj budowy w swojej bazie, będziesz potrzebować pewnych zasobów, w tym 3 standardowych, które możesz znaleźć na najwyższym panelu, takich jak fundusze wojskowe, ropa naftowa i stal. Inne ulepszenia i budynki mogą jednak wymagać przetworzonych materiałów, takich jak między innymi deski, cegły, cement i belki dwuteowe.

Istnieje kilka sposobów na zdobycie przetworzonych materiałów i innych specjalnych zasobów, ale najłatwiej jest po prostu wyprodukować je w swoich Centrach Inżynieryjnych, innym typie budynku, który odblokujesz na początku gry. Można to łatwo zrobić uzyskując dostęp do budynku i umieszczając w kolejce materiały, które chcesz wyprodukować, aby rozpocząć proces produkcyjny.

Każdy materiał ma swój własny czas produkcji, więc możesz po prostu ustawić kilka z nich w kolejce i wrócić później, aby odebrać produkty i złożyć kolejne zamówienia. W miarę ulepszania swojego Centrum Inżynieryjnego odblokujesz również więcej miejsc produkcyjnych, aby umieścić w kolejce większą liczbę produktów naraz, a także uzyskasz dostęp do bardziej złożonych materiałów.

Poruszanie się i walka

Ruch i mechanika walki to jedne z najbardziej satysfakcjonujących funkcji w Warpath, które pozwalają nam swobodnie wybierać poszczególne jednostki i przenosić je w dowolne miejsce za pomocą jednego kliknięcia. Ten system jest bardzo podobny do ruchu w grach RTS na PC, ponieważ możesz po prostu wybrać swoje jednostki i za pomocą kilku kliknięć nakazać im przemieszczenie się do miejsca przeznaczenia.

Atakując wrogów na mapie świata, twoje jednostki automatycznie przyjmą pozycje bojowe i rozpoczną ostrzał. Gdy walczą i zadają obrażenia ich liczniki zaczną się zapełniać. A kiedy są pełne, automatycznie uwolnią specjalną umiejętność, która różni się w zależności od jednostki. Podczas gdy walka jest w większości automatyczna, gracze mogą ręcznie przestawiać swoje wojska, aby oflankować wrogów i wykorzystać przewagę.

Chociaż jest tu o wiele więcej do rozważenia, jeśli chodzi o grę Warpath, omówiliśmy prawie wszystkie podstawy niezbędne do rozpoczęcia gry.

Daj nam znać, jeśli masz jakieś pytania w komentarzach poniżej. Możesz też podzielić się najlepszymi wskazówkami i trikami do gry Warpath, aby pomóc innym graczom!


Gry podobne