Warmageddon jest to strategiczna gra na Facebooku, która z sukcesem łączy elementy społecznościowe i taktyczne. Gracze tutaj podążając za zadaniami budują baraki do treningu jednostek i walczą dzięki temu przeciwko swoim znajomym i przyjaciołom na fejsie. Gra została stworzona przez rosyjskiej studio Progrestar, które stoi za innym sławnym tytułem o tematyce zombie – The Last One (The Scariest Game). Całą listę zadań i misji mamy dostępne z lewej strony naszego ekranu co jest bardzo wygodne dla użytkowników bo można wybierać dowolną misję w danym momencie, albo tą która nam się najbardziej podoba, albo czujemy, że właśnie teraz jesteśmy w stanie ją wykonać z powodzeniem.W drodze poprzez cały gameplay będziemy budować niekończące się ilość struktur w naszej bazie, a później systematycznie trzeba będzie je ulepszać, ale chyba to normalne – taki typowy gameplay jakie znajdziemy w większości gier strategicznych i casualowych.

Warmageddon 001


Gra Warmageddon nie tylko oferuje nam wyżej wymieniony system zadań, ale również wspaniały, kreskówkowy styl i zdjęcia, gdzie zawsze widzimy zielony świat, w którym możemy w każdej chwili poszerzać nasze terytorium. Postacie, choć małe, wciąż zachwycają tym jak dokładnie zostały zaprojektowane, ale co najważniejsze wypełniają cały facebookowy świat gry.

Co ciekawe, gra na facebooku Warmageddon wspiera społecznościowe elementy pozwalając na tworzenie czegoś w rodzaju sojuszy, które mogą pomóc nam w walce, w walce przeciwko bossom, ale równie dobrze możemy to robić solo. Kiedy spróbujemy zaatakować bossa to na walkę przyjdzie nam się czekać około pięciu minut, minut podczas których możemy próbować dołączyć sojusznicze siły do nadchodzącej batalii. Jednak jeśli zdecydujemy się to zrobić sami to nie trzeba wysyłać żadnych próśb do znajomych, a te pięć minut po prostu spokojnie odczekamy.

Warmageddon 002


Jak widzicie w grze przeglądarkowej Warmageddon znajdziemy typową rozgrywkę strategiczną, niekończące się konstrukcje i ulepszenia, szalone bitwy i intensywny nacisk na kolekcjonowanie surowców i zarządzanie całą baza. Tak czy inaczej większość swojego czasu tutaj spędzicie przy ulepszaniu budynków, tworzeniu przedmiotów, trenowaniu wojowników i oczekiwaniu na wystarczającą ilość materiałów, które mogą być zbierane podczas walk i kampanii.

Warmageddon 004

Gra Warmageddon może być jednym z najlepszych wyborów podczas Waszych poszukiwań odpowiedniej gry strategicznej z dobrą grafiką i bliskim połączeniem ze znajomymi z facebooka. Jednakże nie oferuje nam nic poza to co wymieniłem, co jest wielkim zawodem.Gry podobne