Warlords of Draenor, zapowiadane rozszerzenie do World of Warcraft przyniesie Nam masę nowości, które lepiej poznać przed zakupem. Tym samym zaczynamy serię poradników, w których znajdziecie kolejne informacje o nadchodzących zmianach. Nazwijmy jego pierwszą odsłonę „Przewodnik po przygodach”, ale na BlizzCon 2013 nazwano to Adventurer’s Guide, więc szczerze mówiąc nie wiem czy moje tłumaczenie jest tutaj na miejscu. Zacznijmy od podstaw.

Przewodnik po przygodach będzie informował gracza o zawartości gry, która na daną chwilę najlepiej pasuje do wskazanej postaci. Jednym słowem dostaniemy listę sugestii miejsc, instancji, rajdów czy ulepszeń jakie są dostępne dla postaci, którą chcemy kontynuować swoją przygodę.


Zdjęcie poniżej pokazuje gracza, który skupił się na PvE i to jakie co mu system aktualnie rekomenduje:

Sugestie dla postaci skupiające się na  PvE

Co pokazuje narzędzie?

Narzędzie pokazuje Nam:


  • Zdjęcie aktualnie używanej postaci i jej poziom
  • Najlepsze trzy miejsca, w których można znaleźć ulepszenia dla posiadanego sprzętu, mogą to być instancje, rajdy itp.
  • Na dole ekranu oznaczono kolorami miejsca, te z gwiazdką są rekomendowane i nie powinniśmy tam mieć najmniejszych problemów. Kolor zielony oznacza, że znajdziemy tam najważniejsze ulepszenia, żółty to obecnie najbardziej pasujące ulepszenia, a już to co do Nas idealnie pasuje znajdziemy w miejscach oznaczonych na pomarańczowo i czerwono (ale łatwo nie będzie – to najtrudniejsze miejsca w danym momencie).

 

Adventurer’s Guide to dynamiczne podpowiedzi

Przewodnik po przygodach podpowiada Nam co dalej robić na podstawie kilku różnych czynników. Na pewno domyślacie się, że największą wagę przykłada się do poziomu postaci, co chyba jest zrozumiałe w tym przypadku. Innymi czynnikami może być używany sprzęt i jego aktualny poziom/jakość, nawet jak już mamy coś ulepszone do maksymalnego poziomu to mimo wszystko zawsze znajdzie się robota.

  • Innymi, chciałoby się powiedzieć pomniejszymi czynnikami na podstawie których tworzone są sugestie są:
  • Nasz styl gry, to czy skupiamy się na walkach PvE czy PvP robi dużą różnicę. Jeśli przykładowo wybieramy ścieżkę walk PvP to system pokaże nam najlepsze miejsca, w których można znaleźć ciekawe dodatki i ulepszenia.
  • Po uwagę również brana jest profesja postaci, posiadane ulepszenia czy strefa, w której aktualnie wykonujemy zadania.
  • System zwróci uwagę również na przedmioty, miejsca, które mogłyby zostać pominięte podczas regularnej rozgrywki.
  • Podczas gdy wielu graczy posiada kilka różnych postaci i zakładając jedna z nich skupia się na PvP, a inna na PvE to system idealnie dopasuje i przypomni Nam która z nich może się rozwijać, jak i w jakim kierunku.

Poniżej macie sugestię dla postaci, która skupia się głównie na walkach PvP:


Sugestie dla postaci skupiające się na PvP

Podsumowanie

Jestem pewien, że w przyszłości pojawią się nowe informacje na temat Adventurer’s Guide, ale to chyba dobrze co nie? Jak sami widzicie jest to bardzo przydatne narzędzie, zwłaszcza gdy posiadamy więcej niż jedną postać na koncie. Myślę, że zarówno starsi gracze (weterani) użyją go do zarządzania dziesiątkami postaci, a początkujący będą mieli łatwiej bo system sam powie im gdzie najłatwiej zdobywać doświadczenie jak i doradzi przy budowaniu postaci.


Gry podobne