Warflow to gra MMORTS o charakterze wojennym. Historia gry przenosi Nas na antyczne ziemie, na których trzy nacje toczą odwieczne wojny między sobą. My jako nowi bohaterowie przychodzimy z misją przywrócenia pokoju tym niespokojnym ziemiom.

Samouczek na początku zabawy jest dość dobrze zaprojektowany i prowadzi Nas poprzez trudne początki, warto go przejść bo wiele się z niego można dowiedzieć, a potrwa nie dłużej niż 10 minut.


Opis gry Warflow

W grze dowiemy się na samym starcie tego, że srebro jest jedną z najważniejszych walut wirtualnych, bez którego za daleko nie dojdziemy. Potrzebujemy go zarówno do ulepszeń jak i do zakupu innych przedmiotów dla naszej armii. Jednak często nam będzie brakowało srebra i w takim wypadku możemy pobierać z miasta podatki. Jednakże jak to bywało w przypadku innych gier musimy między kolejnymi poborami podatków odczekać pewien czas, nie da się ich zebrać kilka razy pod rząd.

Pr-zjedźmy teraz do interfejsu użytkownika, gdzie znajdziemy trzy główne sekcje: War, City i Area. W City (mieście) możemy obejrzeć swoje włości i ulepszać zarówno ratusz jak i pole treningowe czy magazyny, sklepu i domy.

warflow1


W Warflow najszybszą metodą wzbogacenia się są zadania, czasami naprawdę ciekawe nagrody są rozdawane podczas wykonywania tych trudniejszych zleceń, więc warto się na nich skupiać. Kiedy już osiągniemy konkretny poziom w grze będziemy mogli zmierzyć się z postaciami NPC, którzy de facto są bardzo prości do pokonania i nie ma tutaj porównania do walki z innymi graczami, wydaje się, że system AI w grze strasznie kuleje i nie porównujcie swoich wyników w zmaganiach z NPC z tymi jakie uzyskacie, bądź i nie, przy walkach PvP.

W grze spotkacie się również z określeniem jakim są Legiony. Jeśli posiadacie 100 punktów honoru to możemy sami stworzyć swój Legion, czyli odpowiedni sojuszów czy gildii z innych gier. Im wyższy poziom mamy, tym większe szanse są na akceptacje podania o przyjęcie do większych legionów. Jednak jeśli już dołączacie do jakiegoś to wybierajcie go mądrze.

Sama grafika w grze nie jest zła, raczej wszystko z nią ok i jest taka jaką można się spodziewać po grze przeglądarkowej. Gra opiera się o technologię Flash i kiedy w nią grałem chodziła raczej płynnie.


Teoretycznie gra jest darmowa, ale jeśli chcecie przyśpieszyć niektóre działania to możecie zakupić nieco złota (waluta premium), również za złoto przyśpieszycie cały gameplay i będziecie, że tak to ujmę „lepsi” od innych. Jeśli nie chcemy czekać na zakończenie budowy kolejnych budynków to właśnie po to użyjemy owej waluty, polecam darmowe złoto zainwestować w rozbudowę domów, które pozwolą zdobywać jeszcze więcej srebra jak i pozyskamy o wiele więcej nowych mieszkańców.

warflow3

W sumie nie ma co tutaj więcej opisywać, gra Warflow to, jak wspomniałem na początku, przeglądarkowy RTS, gdzie jak w każdej grze z tejże kategorii wszystko przebiega dość powoli, ale po kilku dniach powinna się rozgrywać bardziej dynamiczna akcja, która na pewno nie pozwoli Wam się nudzić.

Przez pierwsze 10 poziomów jest dość nudnie, walczymy jedynie z postaciami sterowanymi komputerowo, ale później zaczyna się konkretne starcie, wybieramy graczy i mierzymy się wtedy twarzą w twarz z armią prawdziwych użytkowników.


Gry podobne