Tuż po trzeciej wojnie światowej wielkie trzęsienia ziemi i tsunami wywołane przez broń nuklearną spowodowały, że kontynenty rozdzieliły się na pomniejsze wyspy. Kiedy pył bitewny opadł i wszystko ucichło rozpoczęła się nowa era w dziejach ziemi. Świat został zdominowany przez cztery kraje: Amerykę, Rosję, Niemcy i Chiny. Reszta świata musiała sobie radzić sama, a ludzie od tej pory mają tylko jeden cel w życiu – przeżycie. Jednak wojna rozpoczęła się na nowo i to na Naszej wyspie i nie mamy wyboru, musimy chwycić za broń i rzucić się do walki, do walki o własne życie.

Gra Warfare to wojenna strategia RPG na Nasze przeglądarki. Gracze wybierają swoje wojska spośród jednostek naziemnych, powietrznych i morskich. Każdy rodzaj, spośród wymienionych, dzieli się na cztery typy żołnierzy (Ciężkich, Walczących z dystansu, Wspierających, Szturmowych). Jest także kolejny podział na trzy różne jednostki, ale to przejrzycie sobie w trakcie zabawy. Gracze mają możliwość miksowania armii używając przy tym różnego rodzaju umiejętności, dzięki czemu dopasować wszystko można w łatwy sposób do sytuacji i przeciwnika.


138510236471

Drugą warstwą gry, oprócz walki, jest zarządzanie własną wyspą, budowanie budynków – jednym słowem rozwój bazy. Jak już będziemy gotowi to możemy użyć przygotowanych strategii to starć z terrorystami z Mrocznego Sojuszu. Ale przyjdzie Nam się tutaj zmierzyć również z innymi graczami, którzy z miłą chęcią zobaczą jak płoną Nasze miasta i bazy. Tym samym mamy możliwość rekrutowania historycznych postaci z różnych krajów, zmierzenia się z innymi generałami, powalczyć z bossami w mrocznych instancjach i nawet rywalizować z innymi na różnych płaszczyznach.

Obecnie w grze Warfare dostępne są następujące nacje:

Ameryka: Jest ekonomiczną siłą, której nie dorównują inni. Głoszą hasła niepodległościowe i walczą o wolność.


Niemcy: Skupiają się na rozwoju zaawansowanej technologii przy czym równocześnie na bazie swoich wynalazków budują najpotężniejsze armie świata.

138510258482

Chiny: Ich jedyną przewagą jest ogólna dostępność surowców, więc z budowa i utrzymaniem wielkich armii nie mają problemów.


Rosja: Znajduje się na pustynnej i mroźnej północy, gdzie wychowują się zahartowani i najbardziej zaciekli żołnierze na całym świecie.

Piąty Niezależny Sojusz: Złożony głównie z najemników i skupia wokół się kilka wysepek kontrolowanych przez jednego dyktatora. Zajmują się głównie przemytem amunicji, narkotyków i handlem ludźmi.

Nieznani: Sekretna siła działająca w podziemiu, są przeciwko każdej innej nazwy i głoszą hasła o wolności wszechświata.

Każda z wymienionych nacji posiada swoje unikalne bonusy jak choćby łatwiejszy dostęp do surowców, albo większa siła ognia. Co ciekawsze, jeśli wybierzemy najmniej zaludnioną strefę na nasz dom to regularnie otrzymamy ekstra dodatki w postaci srebrnych monet i kuponów za odwagę.

Jeśli chodzi o jednostki w grze Warfare to w zależności od wyboru naziemne, morskie czy powietrzne również możemy cieszyć się dodatkowymi bonusami. Wybierając piechotę i inne jednostki doskonale działające na twardym gruncie zwiększa się nasze szczęście, a ono zwiększa możliwości obronne jednostek i częstotliwość ataku. Dodatkowo jednostki naziemne mają przewagę nad morskimi, ale są dość słabe w walce przeciwko lotnictwu. Przy wyborze jednostek morskich możemy liczyć na zwiększoną obronę i większą ilość życia jak i znaczną przewagę przeciwko wszystkiemu co lata, ale jak wcześniej wspomniałem można dostać niezłe baty od jednostek naziemnych. Podobnie siły powietrzne doskonale sprawdzą się w walce przeciwko czołgom i piechocie, ale muszą unikać starć z wszystkim co pływa.

138510246058

Z drugiej strony nie przejmowałbym się tak wyborem spośród tych trzech opcji bo zawsze istnieje możliwość zmiany używanych jednostek.

Jak widzicie w strategicznej grze Warfare możliwości jest wiele i tym samym możemy się całkiem dobrze bawić przy produkcjach niskich lotów, czego dowodem jest właśnie omawiana dziś gra. Nie oszukujmy się bo doskonałą grafiką i grywalnością nie grzeszy, ale tutaj jak w każdej takiej produkcji liczy się przede wszystkim strategia, kombinowanie i opacowywania odpowiednich taktyk do zaistniałych sytuacji.


Gry podobne