W niedalekiej przyszłości Ziemi grozi zagłada. Zbliża się do  niej z olbrzymią szybkością kolosalny obiekt, który jeśli nie zostanie powstrzymany to uderzy w naszą planetę i chyba wiadomo co będzie?

Gorzej niż jesień średniowiecza. Dlatego zasiadając za steramy statku w przeglądarkowej grze Vorp bądź świadomy tego, że to właśnie od Ciebie zależy los ludzkości, od Twoich umiejętności pilota, do Twojej odwagi, zresztą masz przechlapane bo wszystko zależy od Ciebie.

Opis gry Vorp

Gra niczym innym nie różni się od typowych zręcznościówek, no chyba, że mówić o grafice, tutaj producenci się popisali. Grafika stworzona została w technologii 3D i jest niesamowita jak na produkcje facebookową.

W grze występują dwa różne tryby rozgrywki:

  • Survival
  • Deathmatch

Podczas pierwszego z wymienionych trybów musimy w ograniczonym czasie zniszczyć jak najwięcej statków wroga, a łatwo nie będzie. Jeśli chodzi o Deathmatch, choć chyba każdy wie o co chodzi, to mamy 10 min na zdobycie jak największej ilości punktów podczas zmagań z innymi graczami. Aby tego wszystkiego dokonać mamy udostępnione kilka statków do wyboru, które posiadają kilka parametrów: siła rażenia, prędkość, zręczność , trudność pilotażu oraz energie.