Studio Daedalic Entertainment podjęło współrpacę z firmą, która od wielu lat specjalizuje się w grach strategicznych – Funastics – i razem stworzyli Valhalla Hills, czyli Wzgórza Walhallii – humorystyczną grę o budowaniu własnej cywilizacji.

Wczesny dostęp (Early Access) do gry planowany jest na koniec sierpnia 2015 roku, a premiera odbędzie się gdzieś w czwartym kwartale.


Gra Valhalla Hills

Gra Valhalla Hills [oficjalna strona] opowiada nam o klanie Wikingów, którzy zmuszeni są każdego dnia do walki o przetrwanie w górskich terenach, które nie są przyjazne żadnemu życiu. Dlaczego tam się osiedlili? Nie mam pojęcia, ale trzeba im pomóc przetrwać, gdyż właśnie to miejsce wybrali sobie na własną Walhallę na Ziemi. Stworzono wszystko na bazie silnika Unreal Engine 4 i będziecie ją mogli przetestować na Steamie już 24 sierpnia. Jak wspomniałem wcześniej oficjalna premiera będzie pewnie gdzieś pod koniec bieżącego roku i zagramy w nią na Windowsie, Mac’ach czy Linuxie. Oczywiście gra nie jest darmowa, trzeba będzie zapłacić 19,99 euro, ale na razie wygląda na wartą tejże ceny.

Gra Valhalla Hills


Gra Valhalla Hills

Podczas tworzenia gry inspiracją była inna produkcja, czyli The Settlers 2 i sprytnie wykonany system ekonomiczny kierujący rozgrywką zmusi nas do wielu wyzwań, ale da nam także masę dobrej zabawy.


Gry podobne