Zbuduj nowoczesne miasto i zdobądź potężną armię, która zniszczy twoich wrogów w Urban Warfare. Czy twoje miasto przetrwa? Urban Warfare to strategiczna gra przeglądarkowa połączona z elementami zwyczajnego symulatora prowadzenia miasta. Gra jest czymś w stylu Empires & Allies ale troszkę z poważniejszą oprawą. Projekty budynków i jednostek są bardzo szczegółowe i nie powstydziłaby się ich nawet najlepsza produkcja MMO. Jako gracz musimy rozbudować najpierw nasze miasto, a do tego oddano nam kilka różnych typów budynków, w tym także te produkcyjne, w sensie surowców, które będą nam potrzebne w sporych ilościach aby płynnie przechodzić w kolejnych etapach gry. Nie zabraknie również budynków militarnych, gdzie wyszkolimy najlepsze jednostki do walki, czy też samych struktur iście naukowych, które pozornie niepotrzebne, ale będą trzonem naszego rozwoju.Aby jednak mierzyć się z innymi graczami musimy zadbać w dalszym etapie o rozwój militarny, znajdziemy wiele rodzajów jednostek, które połączone z taktyką mogą przeważyć za naszym istnieniem lub brakiem egzystencji pośród chwał Urban Warfare. Różne typy jednostek jak naziemne, wodne czy też powietrzne sprawią, że będziemy mieli do wyboru naprawdę wiele różnych strategii prowadzenia wojen. Każde jednostki posiadają unikalne atrybuty i specjalizacje.  Nie oczekujcie tutaj skomplikowanych walk i rozbudowanych raportów, bo wszystko odbywa się w trybie tekstowym, po jednej stronie stają nasze wojska, a po drugiej przeciwnika, oczywiście każdy rodzaj wojsk walczy tylko z tymi wojskami, z którymi ma możliwość. Jedyną animacją jaką tu spotkacie są paski postępu, a dokładnie pokazują nam ile straciliśmy wojska, a ile stracił nasz przeciwnik, jeśli nasze straty są mniejsze to oczywistym jest nasza wygrana. Możemy walczyć tylko tyle na ile pozwala nam dostępna energia, która odnawia się co jeden punkt co każde 5 minut. Z listy graczy zawsze możemy wybrać dla siebie godnego przeciwnika, pokazują nam się osoby tylko te, z którymi możemy się zmierzyć, nieraz są na wyższym poziomie, ale im większe ryzyko tym lepsza nagroda. A za wygraną otrzymamy doświadczenie, monety i jak się poszczęści jakiś ciekawy drop.

Technologie w Urban Warfare pozwoli nam na ulepszenie zdolności naszych jednostek, wpłynął na zwiększenie odnajdywanych przedmiotów i wydobywanych surowców, a także dodadzą nam wiele bonusów do różnorakich zdolności. Aby zbadać daną funkcję należy pierw uzbierać potrzebne zsoby, później wciskamy tylko Research i czekamy na zakończenie badań. Potrzebne surowce do badań możemy zebrać poprzez zbieranie monet, stali i odbierania dóbr z budynków wojskowych, zdobywamy je w wygranych walkach jako drop po bitwie, można o nie poprosić znajomych czy też zakupić w sklepie gry.


Społecznościowo to tutaj jest na pewno, bo jak tradycja nakazuje możemy odwiedzać znajomych, zapraszać ich i wysyłać im prezenty.

Urban Warfare może nie prezentuje w sobie jakiś innowacyjnych treści, ale ma swój indywidualny klimat, który potrafi wciągnąć nawet tych najbardziej marudnych.

 Gry podobne