Czym jest Uptasia? Jest to najnowsza gra ze stajni Upjers (My Free Zoo, My Little Farmies), która łączy w sobie zarówno symulację budowlaną miasta jak i ekonomiczną strategię w połączeniu z grą w ukryte obiekty. Wiem, dość dziwny miks jak na pierwszy rzut oka, ale za to wykonanie naprawdę bardzo dobre, choć początkowo możecie nie znaleźć żadnych powiązań z popularnym gatunkiem Hidden Object, gdzie na prezentowanych zdjęciach należy wyszukiwać przedmiotów oznaczonych na liście poniżej.

Fabuła gry choć niezbyt rozwinięta to wyraźnie przeniesie nas w dziewiętnastowieczne realia, gdy kreowały się obecnie nam znane Stany Zjednoczone, do których przybywali osadnicy z najdalszych zakątków kuli ziemskiej w nadzieją spełnienia swojego amerykańskiego snu o bogactwie i lepszym życiu. Tym samym gracze mogą tutaj odnaleźć piękne zielone łąki wśród których wznoszą się majestatyczne wille, a w miastach słychać gwar z okolicznego targu.


Uptasia 009

Inne gry Hidden Object

Tak czy inaczej gra Uptasia to przede wszystkim symulacja gospodarcza, w której dzięki kolejnym grom w ukryte obiekty rozbudowujemy swoją willę jak i inne kluczowe budynki, dzięki którym nasze miasto powoli zaczyna tętnić życiem. Wracając do gier w ukryte przedmioty, to aby dokonać jakiejkolwiek rozbudowy ważnych struktur musimy z odnajdywaniem rzeczy zmieścić się w określonym czasie, a to z kolei nagrodzi nas większą ilością bonusowych punktów za które powiększymy, albo zbudujemy fabryki itd. Z tego co zdążyłem zauważyć to zawsze na wyszukanie przedmiotów z listy mamy około 75 sekund.

Oprócz fabryk mamy w grze wiele innych budynków produkcyjnych takich jak kwiaciarnie, budynki krawców, mleczarnie itp. Jednak nie zawsze one idealnie pracują dla naszej gospodarki i z biegiem czasu niszczeją, dlatego ważne jest, aby co jakiś czas je naprawiać używając do tego surowców jakimi są kamień i drewno.


Jeśli chodzi o grafikę w Uptasia to nie ma aż tak wielkie tragedii, choć wysokiej jakości animacji i renderowania do 3D się nie spodziewajcie. Ot taka gra o budowaniu i zarządzaniu miasta, gdzie należy zwracać uwagę na zarówno kluczowe dla rozwoju elementy jak i małe drobnostki, które mogą zaważyć na dalszym losie całego naszego imperium gospodarczego.


Gry podobne