UNO do przeglądarkowa gra karciana polegająca głównie na dopasowaniach, ale wymaga także pewnej strategii i koncentracji od graczy, ale produkcja jest dla osób praktycznie w każdym wieku. Klasyczna karciana gra nareszcie znalazła swój sieciowy odpowiednik zachowując przy tym te same zasady. UNO jako pudełkowa gra karciana wprowadzona została przez firmę Mattel już w 1971 roku i sprzedała się w ponad 200 milionach egzemplarzy w ponad 80 krajach co uczyniło ją grą karcianą numer jeden na całym świecie. Jednak dzięki facebookowi mamy okazję zagrać z różnymi osobami z całego świata i bez względu na czas zawsze znajdzie się dodatkowe 3 osoby do gry. W sumie online się lepiej gra bo mamy ukryte nasze karty i nie musimy się martwić, że ktoś zagląda ukradkiem co my tam posiadamy.

Zasady gry są ciągle takie same, po załadowaniu klikamy Go i zostajemy przeniesieni do pokoju ze stołem, gdzie czeka na nas już troje innych graczy. Jeśli podczas gry ktoś się rozłączy to do rozgrywki włącza robot, czyli komputerowy gracz, a wszystko po to aby nie przedłużać rozgrywki i nie przerywać jej przez głupotę.


Celem gry jest bycie pierwszym graczem, który pozbędzie się w zupełności wszystkich kart. Na początku dostajemy ich siedem i pierwsza osoba zaczyna odkrywać kartę z numerem i danym kolorem. Np. jeśli leży już karta blue 4 to musimy położyć albo kartę oznaczoną numerem 4 albo po prostu niebieską. Jednak są takie karty, które automatycznie zmieniają się na dany kolor, a przy okazji można dodać niektórymi po kilka kart dla przeciwnika obok. Są karty które zmieniają kierunek kolejki albo pozbawią nas ruchu w danej rundzie. Naprawdę możliwości jest co nie miara. Jeśli nie posiadamy żadnej karty, która by pasowała to z leżącej talii kart pobieramy dodatkową i jeśli dalej nie pasuje wciskamy przycisk pass. Jednak musimy pamiętać o bardzo ważnej regule, jeśli już posiadamy tylko dwie karty i jedną z nich mamy zamiar wyłożyć na stół musimy wcześniej wcisnąć guzik UNO, jeśli tego nie zrobimy to system ukaże nas dwiema dodatkowymi kartami.

Po tym jak gra zostanie zakończona bo ktoś pozbędzie się wszystkich kart pokaże się tablica wyników, gdzie wskazany jest zwycięzca i punkty pozostałych trzech graczy. Istnieją też mini trofea przyznawane za rzeczy takie jak Collector Card dla tego co nazbierał najwięcej kart w grze.

Na szczęście dla miłośników klasyki nie zmieniła się bardzo rozgrywka w UNO i możemy się cieszyć gra praktycznie zawsze, a szukać przeciwników też już nie jesteśmy zmuszeni.


 


Gry podobne