Gra Universum: War Front jest chyba najciekawszym projektem gry MMO, którego brakowało przez wiele lat na rynku gier online. Jak twierdzą sami twórcy znajdziemy tutaj to co „tygryski kochają najbardziej”, czyli połączenie tak licznych gatunków gier, że Wam się w głowie nie mieści, a wszystko to owiane cudowną grafiką 3D stworzoną przy użyciu najnowszych technologii. Brzmi kusząco? Na pewno, ale może przyjrzyjmy się najpierw historii, która wprowadza Nas do tego wirtualnego świata przyszłości.

W 2050 roku globalny kryzys surowcowy sięgnął apogeum. Genetyczne modyfikacje i implanty wkroczyły na stałe do życia zwykłych ludzi. Potrzeba kolonizacji i zdobywania nowych źródeł surowców stawała się coraz większa, więc zjednoczone rządy Ziemi, zwane „Terran Republics Aliance” (TRA) uruchomiły projekt kolonizacyjny zwany Universum, do którego oczywiście zgłosiło się wielu ochotników. 25 lat później okazało się, że większość ludności Ziemi opuściła ją i osiedliła się na okolicznych, zdatnych do życia planetach. Niekontrolowane przez nikogo nowe kolonie były zarzewiem anarchii i wojen terytorialnych. Jednak to nie było najgorsze, przybyli obcy, którzy planeta po planecie zaczęli podbijać kolonie ludzkie. W tej sytuacji ludzkość się zjednoczyła, aby walczyć przeciwko najeźdźcy. Ale separatyści również wykorzystali ową sytuację do własnych celów. Pewnego dnia nadeszła realna groźba inwazji również na Ziemię i pozostali na niej ludzie z desperacją opuszczali swoje rodzinne domy, a Ci którzy pozostali przygotowują się teraz do nadchodzącej inwazji.


StrategyGameplay

 

Jednym słowem w Universum: War Front będziemy kontrolować Naszego bohatera przechodząc tym samym krok po kroku przez wspaniałą historię. Weźmiemy udział w najważniejszych bitwach we wszechświecie, w których zobaczymy jak mieszają się gatunki FPS, RTS i RPG w setkach wspaniałych misji. Sam gameplay polega na zebraniu dwóch drużyn, które staną ze sobą do walki. Celem jest zniszczenie bazy drużyny przeciwnej i zazwyczaj mamy określone konkretne struktury, które należy zniszczyć, aby wygrać. Jednak niszczenie innych budynków w bazie wroga przynieść może dodatkowe, często o wiele lepsze i pokaźniejsze korzyści. Oczywiście na drodze do celu stoją nam elementy obronne jak i armia przeciwnika. Ale na mapach gry znajduje się również sporo neutralnych jednostek, które losowo wpływają na rozgrywkę.


Nasz bohater może rosnąć, zbierać cenne doświadczenie, pieniądze i wznosić się na wyżyny wszelkich rankingów, czy też otrzymywać dostęp do kolejnych umiejętności, broni i innych przedmiotów. Wygrywając kolejne starcia dostaniemy także dostęp do nowych herosów, ulepszeń armii jak i różnych bonusów. Najciekawsze jest to, że dzięki możliwości przełączaniu perspektywy możemy widzieć tak jakby oczami naszej postaci cały otaczający Nas wirtualny świat. Poczujemy się jakbyśmy byli w najpopularniejszych shooterach jak choćby Battlefield czy Call of Duty.

Gameplay Akcji

 


No i kurcze mamy w Universum coś na wzór strzelanki online, ale i stratedzy wykażą się swoją kreatywnością. Każdy z Nas dostaje w grze pewien kawałek ziemi na mapie świata i na nim zaczyna budować swoją bazę kolonialną. Od tej pory budując możemy przesuwać swój teren dalej, ale przy tym musimy pokonywać kolejnych graczy/przeciwników przejmując ich sektory. Ale to nie będzie takie trudne bo twórcy oddali w Nasze łapska naprawdę potężne działa jak choćby rakiety taktyczne, biologiczną broń obcych, wyrzutnie, lasery i działa energetyczne, choć i nie zabraknie tych tradycyjnych broni.

Nasza postać zbiera ciągle doświadczenie, pieniądze i tym samym staje na wyższych miejscach w ogólnych rankingach. Jej cechy opisują tradycyjne dla systemów RPG statystyki/parametry jak siła, zdrowie, uzbrojenie, inteligencja i inne. Każdy taki parametr ma jakiś wpływ na gameplay, oczywiście na swój sposób. Nowe poziomy dają dostęp do kolejnych umiejętności, broni i przedmiotów. Możemy nauczyć się transformacji, morfingu, niewidzialności, korzystać z mutacji, pól siłowych, plecaków odrzutowych itp. Co najważniejsze, każda postać w grze charakteryzuje się unikalną zdolnością, a i wielkie, latające centra dowodzenia nie powinny Was zdziwić – w końcu to inwazja obcych.

Postać Strażnika

 

To jednak nie wszystko, bo w Universum: War Front znajdziemy znany nam z innych produkcji system dynamicznie zmieniającej się pogody, będą chmury, słońce, deszcze i burze, a nawet podział dnia na dzień i noc. Dodatkowo wszystko co napotkamy na swojej drodze, kamienia, budynki, rośliny możemy niszczyć, na to wszystko można w jakiś sposób oddziaływać przy czym zachowano właściwą każdemu elementowi fizykę ruchów etc. Mało tego, w trakcie Naszej zabawy mogą nastąpić naturalne katastrofy jak choćby wybuchy wulkanów, upadek meteorytu, tornada, pożary, trzęsienia ziemi i zjawiska paranormalne. Natura nareszcie pokaże swoją destruktywną moc.

A co powiecie na walkę, która może toczyć się nie tylko na ziemi/lądzie? Co powiecie na pojedynki w powietrzu, pod wodę i na niej, w przestrzeni kosmicznej? Tutaj to wszystko jest możliwe.

Podsumowując w grze Universum: War Front czeka nas połączenie wszystkiego co najlepsze w grach MMORTS jak i RPG, a całą przyjemność grania przeniesiemy na mapy w stylu tych, które znamy z DoTA, czy gier MOBA. Trójwymiarowa grafika, możliwość przełączania widoków jak w prawdziwym shooterze – czego więcej potrzeba Nam do szczęścia, no czego?


Gry podobne