To my zdecydujemy, którą z tych sił poprowadzimy do podboju galaktyki. Zbudujemy armię jutra i dołączymy do kosmicznych komandosów, aby w tej odwiecznej wojnie stawić czoła wrogom.

W Under Fire wcielamy się w rolę dowódcy, który musi zarządzać całą kolonią i budować jej militarną potęgę. Budowanie bazy i walka w różnych miejscach to dwa główne filary budujące całą grę. Gra rozpoczyna się walką obronną w kolonii zwanej Dolores Prime, którą wróg zaatakował znienacka. Ta pierwsza walka jest jednocześnie początkiem samouczka wyjaśniającego mechanikę rządzącą walką. Dowodzenie jest całkiem proste, wybieramy żołnierzy i ustawiamy ich na odpowiednich pozycjach, w różnych slotach i wciskamy przycisk „Start the Battle”. Gdy walka już rozpocznie się to nie możemy w ogóle kontrolować swoich żołnierzy, którzy atakują najbliższe nich jednostki automatycznie, ale za to można korzystać z apteczek medycznych, gdy chcemy przywrócić nieco zdrowia swojej armii. Dodatkowo mamy możliwość wezwania wsparcia powietrznego, które zbombarduje wskazane przez nas miejsce.


Under Fire 2

Przeciwników napotkamy całe mrowie, od dziwnych aczkolwiek słabych termitów po kwasowe robale, które eksplodują po śmierci zadając 20 pkt obrażeń wszystkim jednostkom znajdującym się w zasięgu. Są także bio-psy, pół żywe pół stworzone z metalu istoty, które idealnie nadają się na jednostki atakujące. Nie zabraknie również wielkich rozmiarów bossów plujących żrącym kwasem. Nowe potwory pojawiają się w miarę rozwoju gry, a także gdy zaczynamy podbijać nowe planety. Prócz podstawowych potworów są też takie posiadające specjalne umiejętności, mogące atakować z dystansu jak i nieźle przyłożyć w bezpośrednim starciu.

 


Kosmici atakują „Pod odstrzałem”

Możemy trenować zarówno lekką jak i średnią czy ciężką piechotę w swojej bazie, aby później wysłać ją na pole walki, gdzie staną twarzą w twarz przeciwko setkom potworów. Słabe i mocne strony żołnierzy w starciu z różnymi potworami pozwalają na dużą różnorodność strategii. Aby dowiedzieć się o nich więcej polecam przeczytać ich opisy, wszystko tam jest więc nie trzeba daleko szukać i łatwo można opracować taktykę do kolejnego starcia. Poza tym możemy najmować różne, dewastujące machiny jak i zatrudnić paru najemników jako wsparcie swoich oddziałów.

Walki w Under Fire posiadają ciekawe animacje i dobre efekty dźwiękowe. W kampaniach dla pojedynczego gracza zdobywamy kolejne planety walcząc z przeciwnikiem komputerowym, a dopiero później odblokowują się funkcje związane ze starciami PvP.

Under Fire 1


Jednak nie samą walką człowiek żyje i trzeba zająć się tutaj również rozbudową, zarządzaniem surowcami, badaniem nowych technologii, treningiem jednostek czy umacnianiem linii obrony. W grze znajdziemy pięć podstawowych budynków, które należy budować, aby umacniać własną bazę, produkować więcej surowców, obrony czy nawet dekoracji, albo budynków mieszkalnych. Jednak jak w podobnych grach strategicznych i tutaj w Under Fire wszystko przychodzi z czasem, zarówno budowa trwa sporo czasu jak i same badania.

Gra nie wnosi nic nowego do świata strategii, ale zawsze to nowe systemy do poznania i nieznane klimaty, więc mimo wszystko będziemy bawić się tutaj całkiem dobrze.


Gry podobne