Gdy szukam gry na nudny, weekendowy wieczór to nie zawsze mam ochotę, że tak to ujmę „myśleć”. Jednakże w ostatnią niedzielę w oko wpadła mi jedna z polecanych nowości w Google Play – gra Unblock King, która już na pierwszy rzut oka wydaje się być kolejną, logiczną łamigłówką. W sumie to i jest, ale nie taką prostą jak sądzicie, wydaje się, że przestawienie kilku drewnianych bloczków jest tylko formalnością, ale po pewnym czasie poziomy stają się coraz trudniejsze i trudniejsze, a rozwiązanie już nie jest takie oczywiste.

W grze Unblock King mamy tylko jedno zadanie i wcale nie jest nim przestawianie widocznych kloców, ale doprowadzenie tego jednego, czerwonego, do wyjścia. Tym samym musimy całą resztę przesuwać, przestawiać, ale najpierw należy pomyśleć, zastanowić się nad tym jak kolejno przestawić bloczki, aby szybko i bezproblemowo czerwony dotarł na odpowiednie miejsce. Z doświadczenia wiem, że zanim odnajdzie się właściwe rozwiązanie to trzeba się mocno nagłówkować co zrobić i jak. Niekiedy prób będzie dziesięć czy nawet dwadzieścia, ale ta kolejna okaże się sukcesem o ile nie przestawialiśmy wcześniej wszystkiego jak leci.


Unblock King

Jeśli myślicie, że rozwiązanie pierwszych dziesięciu plansz stanowi wielki sukces to uwierzcie mi, przed wami jeszcze daleka droga, gdyż gra Unblock King stanowi zbiór kilkudziesięciu, jak i nie więcej leveli. W dodatku jeśli doliczyć do tego różne poziomy trudności to pewnie gra będzie toczyła się miesiącami zanim przejdziecie wszystko, a miejcie to na uwadze, że nawet na prostym poziomie trudności w miarę wzrastania poziomów gra staje się niesamowicie skomplikowana.

Na szczególną uwagę w Unblock King zasługuje tryb wieloosobowy, który pozwala nam zmierzyć się z innymi graczami. Walka w tym przypadku nie różni się od normalnej gry, zarówno my jak i nasz przeciwnik dostajemy te same zagadki do rozwikłania i wygrywa ten, który rozwiąże je w najmniejszej ilości posunięć.


Czy gram dale? Oczywiście, gram na tyle ile pozwala mi na to mój wolny czas i powiem wam, że w 60% poziomów udaje mi się zdobywać maksymalne noty, choć z niektórymi wyjadaczami w potyczkach multiplayer nie mogę sobie poradzić, ale cóż – praktyka czyni mistrza. Jeśli chcecie spróbować swoich sił to zapraszam do pobrania Unblock King za darmo z Google Play.


Gry podobne