Aby pomóc Wam z pierwszymi krokami i trochę lepszym zrozumieniem mechaniki gry Ultimate Pirates, zgromadziliśmy kilka wskazówek, które pomogą Wam w podbijaniu siedmiu mórz.

Mądrze wybierz jak wydajesz swoje początkowe rubiny

Po ukończeniu samouczka (dobiega on końca po pojawieniu się prośby o zmianę swojej nazwy) pozostanie Ci parę Rubinów. Poza tym otrzymasz również dobrą ilość podczas wczesnych faz gry, jako że możesz szybko przejść przez wiele misji, które nagrodzą Cię nimi. W dalszym czasie będzie to trochę trudniejsze, aby pozyskać rubiny.


Jednak zamiast wydawania ich na przyśpieszanie możesz chcieć użyć ich więcej, na bardziej stałe rzeczy jak dodatkową flotę czy też dodatkowe chaty robotników.

Dodatkowe chaty robotników są użyteczne podczas wczesnych etapów gry jako, że budynki nie kosztują dużo i Twoja flota możesz zdobywać surowce szybciej, niż możesz je wydawać. Dodatkowa flota będzie bardziej użyteczna dla dalszych części gry kiedy budynki staną się droższe, a Ty będziesz borykał się ze zdobywaniem wystarczającej ilość surowców, aby nawet rozpocząć jedno ulepszenie. Więc dokładnie przemyśl czego potrzebujesz bardziej.

Nie gospodaruj jedynie w swoim sektorze

Są dwa powody ku temu. Po pierwsze może wydawać się, to sprzeczne z intuicją, ale Twoje statki będą w domu szybciej gdy gospodarujesz na granicy czyjegoś sektora. Po drugie w Twoim sektorze jest znacznie więcej innych graczy, niż potworów.
Aby to zrobić, przejdź do Twojej mapy morskiej i kliknij na przycisk losowego sektora (ostrożnie to kosztuje trochę złota, za każdym razem gdy na to klikasz).


Ważne: Kiedy przechodzisz przez sektory innych graczy jeszcze ważniejsze jest sprawdzenie poziomu potworów. Nawet jeśli funkcja losowego sektora umieszcza Cię w sektorze gracza, który jest mniej więcej na tym samym poziomie co ty, nadal możesz skończyć w sektorze gracza wysokiego poziomu i nagle zmierzyć się z poziomem 60 Vultra.

Koga a Szkuner

Pierwsze nowe statki, które możesz zbudować to Kogi oraz Szkunery. Kogy są tanie, mają dużo przestrzeni ładunkowej i mogą spowodować wiele szkód (cztery z nich mogą nawet poradzić sobie z Fierce Squid, który jest poniżej poziomu 12). Ze względu na wysoką absorpcje obrażeń i niskie koszty naprawy, pozostają one dobrymi statkami nawet w późniejszej grze. Jedynym minusem jest ich niska prędkość. Szkunery są znacznie szybsze i mogą zadawać więcej obrażeń. Koszty ich naprawy są wyższe, niż koszty naprawy Koga i nie potrafią zadawać również tak wiele obrażeń, jednak są wystarczająco silne, aby radzić sobie z nisko poziomowymi potworami. Szkunery są znacznie użyteczniejsze jako okręty we flocie PvP, jako że nie zwalniają jej i pozwalają dogonić wroga, gdzie w tym przypadku Koga byłby wolniejszy. Zależy to jednak od Ciebie, które z nich wolisz lub myślisz, że będzie użyteczniejszy.

Rośliny i Kamienie to nie tylko uciążliwość

Rośliny i kamienie zajmują ważne miejsce na Twojej wyspie, ale jednocześnie są również cennymi zasobami. Jako, że nie ma możliwości handlu dobrami, są jedyną możliwością wymiany złota na coś innego z kursem wymiany zbliżonym 1:1 dla większości z nich. Może to być szczególnie przydatne we wczesnych etapach gry, kiedy żelazo jest rzadkie i potrzebne do wielu ważnych ulepszeń.


Załatw sobie latarnie morską

Latarnia morska posiada bardzo przydatną funkcję, którą można wykorzystać w misjach dla Twoich statków. Więc zamiast wracać flotą po każdej walce, mogą wykonać więcej, niż jedną misje, do momentu kiedy będą musiały powrócić. (ilość misji zależna jest od poziomu latarni morskiej)
Rzucanie drewna do latarni morskiej (na paliwo) jest również dobrą metodą na otwarcie pokoju w magazynach. Jest to przydatne, kiedy są zapełnione, a Twoja flota zaczyna wyrzucać zdobyte drewno do morza, ponieważ nie ma już na to miejsca.

Musisz być ostrożny, ponieważ ustawianie się w kolejce misji czyni Twoją flotę bardziej podatną na ataki PvP. Więcej na ten temat znajdziesz w sekcji PvP tego poradnika.

Wejdź w sojusz

Poza oczywistymi społecznymi czynnikami bycia w sojuszu, daje on Ci wiele korzyści w porównaniu do samotnych wilków. Możesz odwiedzać sektor dla każdego członka za darmo. Oznacza to, że masz zakres sektorów od różnych osób, które są na różnych poziomach. W ten sposób możesz zawsze odwiedzać rodzaj sektora, który chcesz zamiast musieć polegać na losowości przycisku sektora. Również, każdy członek sojuszu może dzielić jeden wybrany przez siebie sektor pozostałym graczom do odwiedzin. To są dodatkowe darmowe sektory, które również pozwalają na pomoc w skoordynowanych atakach.

Poza tym, jeśli ktoś w sojuszu ma admiralskie budynki, Twoja flota może dołączyć do jego floty umożliwiając Ci radzenie sobie z wrogami oraz potworami, którymi nie dałbyś rady pokonać samodzielnie.

Używaj odpowiednich narzędzi do odpowiedniej pracy

Topory zadają podwójne obrażenia potworom, a miecze zadają podwójną ilość obrażeń innym piratom. Nigdy tego nie zapominaj! Poziom 1 toporów, wciąż zadaje więcej obrażeń potworom niż miecz 3 poziomu.

To samo ma zastosowanie w przypadku statków. Koga i Karawela bardziej nadają się na polowania na potwory, zaś Szkunery i Fregaty są lepiej dostosowane do PvP.


Gry podobne