Funkcjonariusze norweskiej jednostki do ścigania przestępstw gospodarczych – Økokrim czekali przed drzwiami firmy Funcom, gdy w zeszłą środę nic niespodziewający się pracownicy zmierzali na swoje stanowiska. Według doniesień świadków nalot Økokrim spowodował spore zamieszanie nie tylko w Funcom, ale w całej dzielnicy Skøyen w Oslo. Jednak twórcy The Secret World jak i sama policja nie skomentowali tychże wydarzeń.

Jak sami wiecie inwestycje w rozwój The Secret World były dość spore, ale podobno Funcom nie ujawnił pełnych informacji (raportów spółki) finansowych z okresu od sierpnia 2011 roku do lipca 2012.


Twórcy The Secret World mają problemy z fiskusem...

Na razie nie wiadomo jak sprawa się zakończy, ale świadkowie widzieli masę pudełek wynoszonych z firmy do vana, którym przyjechali funkcjonariusze Økokrim. Pewne jest to, że sprawa będzie dogłębnie analizowana, a i na czas tychże działań zatrzymano obrót akcjami spółki na norweskiej giełdzie. Podobno jedynie na kilka dni, na czas kontroli, ale czy to nie początek upadku Funcom? Miejmy nadzieje, że norweski odpowiednik polskiego fiskusa jest bardziej rozsądny i nie oskarża nikogo nie mając ku temu twardych dowodów.

[youtube id=”4YUf9H6lLlU” width=”633″ height=”356″]



Gry podobne