W grze Tuscany Villa musisz osiągnąć jeden lub więcej celi, aby pokonać poziomy match-3. Cele będą zawsze wyświetlane przed rozpoczęciem każdego poziomu. Dopasuj trzy lub więcej elementów tego samego typu i wykorzystaj najlepsze strategie, aby wykonać zadania i przejść przez kolejne poziomy.

Istnieją różne przeszkody, które sprawią, że poziomy będą trudniejsze, takie jak warstwy nad elementami lub inne mechanizmy, które zaczniesz poznawać z kolejnymi poziomami. Zwykle masz ograniczoną liczbę ruchów na każdym poziomie, więc używaj ich mądrze.


 1. Do czego potrzebuję gwiazdek i jak je zdobyć?
 2. Jak mogę zdobyć więcej żyć?
 3. Jak mogę zdobyć więcej monet?
 4. Jak mogę zdobyć więcej dopalaczy lub ulepszeń?
 5. Czy mogę zmienić imię świnki?
 6. Czy mogę zmienić ubranie Laury?
 7. Jak aktywować boostery przed grą i w trakcie?
 8. Jak aktywować specjalne boostery w grze?
 9. Jak zmieniać elementy znajdujące się w hotelu?
 10. Co się stanie, gdy ukończę wszystkie poziomy?
 11. Utknąłem na poziomie, jak mogę go pokonać?

Do czego potrzebuję gwiazdek i jak je zdobyć?

Gwiazdy to specjalny zasób, którego potrzebujesz do wykonywania zadań związanych z renowacją hotelu. Są one zdobywane na kolejnych poziomach, gdzie za każdy pokonany poziom dostajesz jedną gwiazdkę. Pamiętaj też, aby zwracać uwagę na każde zadanie, ponieważ niektóre z nich wymagają więcej niż 1 gwiazdki, co oznacza, że będziesz musiał ukończyć więcej niż jeden poziom, aby spełnić wymagania gwiazdek dla tego zadania.

Jak mogę zdobyć więcej żyć?

1. Życia odnawiają się z czasem, więc wystarczy poczekać
2. Możesz poprosić przyjaciół w grze o życie
3. Otrzymasz je także w nagrodę za ukończenie rozdziału.

Jak mogę zdobyć więcej monet?

Możesz zdobyć więcej monet, grając na poziomach, zdobywając je w nagrodach dziennych lub jako nagrodę za ukończenie rozdziału. Możesz także kupić pakiety monet bezpośrednio w Sklepie.


Jak mogę zdobyć więcej dopalaczy lub ulepszeń?

Można je otrzymać jako nagrody dzienne za codzienne logowanie do gry, nagrody za ukończenie rozdziałów lub kupując dowolny „pakiet” w sklepie.

Czy mogę zmienić imię świnki?

Gdy po raz pierwszy zmienisz imię świnki to nie możesz go zmienić ponownie.

Czy mogę zmienić ubranie Laury?

Szafa Laury zostanie odblokowana po trzecim rozdziale fabuły. Gdy będzie już dostępny, zawsze będziesz mógł zmienić kolor na inny, naciskając przycisk Wieszak na ubrania w lewym dolnym rogu ekranu, obok tablicy zadań na mapie.


Jak aktywować boostery przed grą i w trakcie?

Istnieją dwa sposoby aktywacji Dopalaczy, o których powinieneś wiedzieć: Dopalacze przed rozpoczęciem gry i Dopalacze w trakcie trwania poziomu. Każdy Booster może pomóc ci ukończyć poziomy, na których utkniesz lub gdy staną się zbyt trudne. Możesz zdobyć ich więcej z każdego rodzaju nagród lub kupić je w Sklepie.

Gdy odblokujesz dopalacze przed grą, otwórz wyskakujące okienko poziomu, a nad przyciskiem Graj znajdziesz trzy indywidualne dopalacze, od których możesz rozpocząć poziom:

1. Rakieta (Rocket)


2. Bomba (Bomb)


3. Kolorowa Bomba (Color Bomb)

Dopalacze w grze można znaleźć po wejściu na poziom (po prawej stronie ekranu) i możesz wybrać te, które masz pod ręką.

1. Młotek (Hammer): Pozwoli ci to na wykonanie pojedynczego uderzenia w dowolny element na planszy, bez użycia ruchu.

2. Area Bomb: Po użyciu spowoduje eksplozję wybranego celu, niszcząc sąsiednie elementy w zasięgu kilku pól.

3. Cross-rockets: Po wybraniu elementu na planszy, cała kolumna i wiersz zostaną zniszczone z miejsca, w którym się znajduje.

Jak aktywować specjalne boostery w grze?

Oferty specjalne (dopalacze w grze tworzone za pomocą dopasowań) są zwykle tworzone przez dopasowanie czterech lub więcej elementów na dowolnym poziomie.

Rakiety kierunkowe eliminują cały wiersz lub kolumnę (w zależności od tego, w jakim kierunku zostały użyte). Połącz cztery części tego samego składnika, aby stworzyć rakietę kierunkową.

Wskazówka: zamień ją z innym elementem w poziomie, aby usunąć wiersz. Zamień rakietę kierunkową z innym elementem w pionie, aby usunąć kolumnę. Możesz także aktywować rakietę kierunkową, dotykając jej dwukrotnie. W ten sposób usuniesz wiersz!

Bomby niszczą wszystkie elementy w pewnym promieniu od miejsca aktywacji. Możesz je zdobyć, dopasowując elementy, w kształcie litery L lub T, pięć sztuk tego samego koloru.

Wskazówka: zamień go miejscami z innym elementem, aby usunąć elementy wokół niego. Kliknij dwukrotnie bombę, aby ją aktywować!

Rakiety-motyle celują w płytki priorytetowe (związane z celami na poziomie). Połącz cztery elementy w kwadrat, aby stworzyć rakietę-motyla.

Wskazówka: dotknij dwukrotnie rakiety, aby ją aktywować! Możesz także stworzyć Motylową rakietę, łącząc 5 elementów razem tworząc kwadrat!

Kolorowa bomba usuwa wszystkie elementy identyczne z elementem, z którym ją dopasujesz. Możesz ją zdobyć, dopasowując pięć elementów tego samego koloru w jednej linii.

Wskazówka: połącz oba wzmacniacze, aby uzyskać mocniejszy efekt!

Jak zmieniać elementy znajdujące się w hotelu?

W dowolnym momencie po wykonaniu zadania możesz zmienić wygląd większości obiektów w hotelu.

Dotknij i przytrzymaj obiekt w hotelu (ławka, dekoracja kwiatowa itp.), aby zobaczyć dostępne projekty i wybrać ten, który Ci się podoba.

UWAGA: możesz zmienić wygląd obiektów, ale nie możesz zmienić ich lokalizacji!

Co się stanie, gdy ukończę wszystkie poziomy?

Gdy ukończysz wszystkie poziomy w grze, pojawi się komunikat Chest Time, w którym możesz kontynuować grę na zestawie 50 poziomów z różnymi nagrodami.

Utknąłem na poziomie, jak mogę go pokonać?

Niektóre poziomy są naprawdę trudne do pokonania, ale pamiętaj, że każdy z nich da się pokonać! Nie poddawaj się i bądź ostrożny przy formułowaniu swojej strategii. Oto kilka wskazówek dla Ciebie:

 1. Staraj się dopasowywać u dołu pola, ponieważ spadające elementy zwiększają Twoje szanse na automatyczne dopasowanie.
 2. Staraj się tworzyć większe dopasowania, aby uzyskać mocniejsze elementy z kombinacji (bomba, rakieta lub motyl)!
 3. Sprawdź, ile elementów musisz pozbyć się przed rozpoczęciem poziomu i spróbuj najpierw dopasować elementy, których potrzebujesz, aby szybciej ukończyć poziomy.
 4. Zaplanuj swoje pierwsze ruchy z wyprzedzeniem, zamiast wybierać losowe dopasowania.

Gry podobne