Tribes: Ascend jest darmową grą MMOFPS opartą o popularną serię Tribes. Jest to typowy shooter osadzony w realiach since fiction. W przeciwieństwie do Tribes i Tribes 2, MMO Tribes Ascend nie będzie opierała się na przeglądarkowej rozrywce i będzie w zupełności darmowy, no oprócz elementów związanych z mikropłatnościami.

Spotkamy podobne elementy jak w League of Legends, dające graczom możliwość zakupienia tzw. loadouts, które są w istocie archetypami postaci z różnymi zestawami broni i pancerzy, a są one okresowo wypuszczane jak mistrzowie w League of Legends. Do stworzenie grafiki w grze użyto silnika Unreal 3. Znajdziemy tutaj takie przedmioty jak plecaki odrzutowe, wiele różnych technik walk oraz olbrzymie mapy, a to wszystko sprawia, że ścierają się tutaj dwie warstwy gry, strategia i walka zespołowa.


Tribes: Ascend

W Tribes: Ascend na starcie dostaniemy dwie frakcje do wyboru – Blood Eagle i Diamond Sword. Różnić się jednak będą tylko wyglądem, gdyż broń i wyposażenie dla każdej ze stron konfliktu pozostanie identyczne. Zagrać możemy używając jednego z dwóch trybów rozgrywki Capture the Flag i Rabbit-Chase.

W Capture the Flag będziemy zarządzać bazą stawiając nowe struktury i chronić generatory energii. W grze doświadczymy także znanego fanom serii trybu Rabbit-Chase. Zapolujemy w nim na jedną osobę z flagą. Za grę odpowiedzialne jest studio Hi-Rez.Gry podobne