Trials of Elsword jest grą MMO dostępną poprzez przeglądarkę internetową. Jasne kolory, delikatna muzyka w tle, głośne efekty dźwiękowe, ładny wygląd postaci i kreskówkowy hack-and-slash, pojawił się na Facebooku.

Manga, która ma za zadanie promować Elsword Online. Gra podobnie jak wiele innych produktów stara sobie utorować drogę poprzez facebook, ale jeśli fani prawdziwych MMO mają nadzieję na prawdziwą klasykę to będą rozczarowani. Produkcja jest w stanie dostarczyć kilku godzin zabawy, ale fakt jest faktem, że szybko się nudzi. Na samym początku wybieramy jedną postać z trzech ogólnie dostępnych – Elsword, Rena i Aisha, odpowiednio to szermierz, łucznik i mag.


Trials of Elsword

Kiedy już wybierzemy jedną, inne automatycznie zostaną zablokowane. Aby spróbować gry na pozostałych dwóch należy najpierw zaprosić znajomych do gry, którzy nie muszą nawet reagować na nasze zaproszenie, ale jak to się mówi liczy się sztuka. Ponadto każda z postaci ma specjalne umiejętności w oparciu o swoją klasę. Na przykład Elsword jest postacią, która sprawdza się w walce w zwarciu, Rena atakuje z dystansu, a Aisha posługuje się magią.

Po wyborze postaci pojawi nam się wybór – Story Mode i Challenge Mode. Co to dużo mówić, całość gry jest po prostu okroją wersją wcześniej przez nas opisywanego MMORPGa Elsword Online. Jedno co mogę wam zalecić to nie grajcie myszką bo się wszystko wiesza. Dodatkowo wymagane będzie od nas instalowanie Web Unity, aby uruchomić wszystkie graficzni w 3D.Gry podobne